PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wycena(PS2 i akcesoria) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Bazar (https://playstationforum.pl/forum-bazar)
+--- Wątek: Wycena(PS2 i akcesoria) (/thread-wycena-ps2-i-akcesoria)



Wycena(PS2 i akcesoria) - Szymon - 24-10-2013

Nie zgadzam się z tym co Mattek napisał :( Modchip jest zdecydowanie lepszy niż FMCB. Odpala wszystkie wypalane gry, czy to CD czy DVD czy PS1 czy PS2. Nie trzeba nic patchować, po prostu nagrywasz ISO i grasz (z kolei patchowanie trwa sekundę to też żaden problem.)
Konsola z modchipem nie musi mieć innego logo przy samym starcie (u mnie pokazuje się dopiero po wczytaniu płyty, ale nie podczas uruchamiania :) ) Oczywiście przeróbka FMCB też jest dobra i sam z niej korzystam pomimo modchipa bo dodaje nowe pozycje w menu (czyli ładny, wygodny dostęp do programów typu SMS - filmy DivX np. z USB, OPL gry z USB lub HDD).

Nie kupuj byle jakich płyt bo zamordujesz laser w konsoli.
PS "dwójki" mają naprawdę kiepskie lasery i trzeba je traktować płytami TDK lub Verbatim, ewentualnie Panasonic DVD+R.



Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - yoshibo - 24-10-2013

Jeżeli chodzi o płyty to kupuje Verbatim DVD-R x16, a kartę pamięci i tak muszę kupić bo nie mam, więc kupiłem kartę z FMCB i zrobiłem dwie pieczenie na jednym ogniu. Czyli z FMCB nie będę mógł grać w gry z PS1 ? :( to jednak modchip wydaje się być dużo wygodniejszy, ale już karta zamówiona więc za późno na zmianę.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - mattek - 24-10-2013

Da się grać w gry z PS1 bezproblemowo. Owszem, wymaga to jednej oryginalnej gry, ale da się.
Generalnie, dla mnie FMcB jest o wiele tańszą opcją (nie każdy potrafi lutować, więc to dodatkowe koszta).

@yoshibo
Tak trzymaj dalej, kupujesz najlepsze płyty ;)


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - yoshibo - 24-10-2013

Czy gry, które były patchowane odpalą się normalnie na konsoli z modchipem? Bo może później jednak wstawie modchipa do konsoli. Zobaczę jak w Gdańsku ceny z przerabianiem konsol ;P I czy jak będę miał kartę pamięci z FMcB to czy nie będzie koligować z modchipem (no chyba że jakiegoś formata karty zrobić)


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - mattek - 24-10-2013

Co do drugiego pytania, to nie będzie kolidować. Połączenie FMcB i modchipa to chyba najlepsze połączenie :D
Na pierwsze Ci nie odpowiem, bo kiedyś czytałem, że nie będą, ale też słyszałem, że będą.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - yoshibo - 24-10-2013

To jak będę miał to połączenie to patchowane gry nie będą raczej mi sprawiały problemu ;D


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - mattek - 24-10-2013

Nie powinny, aczkolwiek nie wiem czy wtedy nie należy wyłączyć chipa.
Najlepiej w tej kwestii wypowie się Szymon, który korzysta właśnie z takiego połączenia. Ja doświadczenie mam tylko z FMcB i totalnie nieopłacalnym Swap Magiciem.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - yoshibo - 24-10-2013

@mattek, a czy proces (wkładanie oryginalnej płyty z PS1 do czytnika), który umożliwia FmcB odbiór gier z PS1, jest jednorazowy czy trzeba go robić za każdym razem, aby zagrać w grę z PS1


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - mattek - 24-10-2013

Za każdym razem. Polega to na zabootowaniu oryginała i podmienienie na kopię.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Szymon - 24-10-2013

mattek napisał(a):Da się grać w gry z PS1 bezproblemowo.

Bezproblemowo, czyli że normalnie wkładasz grę nagraną i cieszysz się grą? Bo ja tak to rozumiem.

yoshibo napisał(a):Czy gry, które były patchowane odpalą się normalnie na konsoli z modchipem?

Swobodnie.

mattek napisał(a):Nie powinny, aczkolwiek nie wiem czy wtedy nie należy wyłączyć chipa.

Nie ma takiej potrzeby, chip nie patrzy czy gra jest patchowana i nie ma nawet tych migających kolorków znanych z FMCB. Uruchamia się tak jakby to był oryginał.



W konsolach FAT mniej więcej tak to się robi. W slimkach przy zaklejeniu dwóch małych blokadek wystarczy otworzyć normalnie klapkę, podmienić, zamknąć i nacisnąć .

mattek napisał(a):(nie każdy potrafi lutować, więc to dodatkowe koszta)

Też niezbyt mi to idzie :) Kupiłem już zchipsowaną konsolę (35zł :) )