PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - jajkonamiękko - 15-05-2010

A ja mam pytanie: jak sprawdzić bios konsolki 90004?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - bounty8 - 16-05-2010

Ja mam pytanie, co mam zrobić żeby nie mieć czarno białego obrazu w grach w telewizorze? Czarno biały jest gdy podłączam chinchami i tez wtedy gdy podłączam przez euro.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ancient Lord - 16-05-2010

(15-05-2010, 21:23)jajkonamiękko napisał(a): A ja mam pytanie: jak sprawdzić bios konsolki 90004?

uLanchELFem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - bounty8 - 16-05-2010

Ja mam pytanie, co mam zrobić żeby nie mieć czarno białego obrazu w grach w telewizorze? Czarno biały jest gdy podłączam chinchami i tez wtedy gdy podłączam przez euro. Widziałem że w ustawieniach FMCB można zmenić podłączenie, gdy je zmienie uzyskam kolor w grach?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - bounty8 - 16-05-2010

Kurwa mać, w ogóle ktoś jest na tym forum ? Mam jeszcze jedno pytanie, czy żeby móc grac na dwa pady na konsoli muszę mieć dwie karty pamięci?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - peerbe111 - 16-05-2010

No zastanow sie..Jak masz multitapa i podlaczysz 4 pady to gdzie wsadzisz 4 karty?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - bounty8 - 17-05-2010

To dlaczego gdy podłączam pada orginalnego DualShocka 2 to ps2 jakby go nie widziało? Tzn, w Tekkenie nie mam odblokowanego trybu VS Player Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 17-05-2010

(16-05-2010, 09:13)bounty8 napisał(a): Ja mam pytanie, co mam zrobić żeby nie mieć czarno białego obrazu w grach w telewizorze? Czarno biały jest gdy podłączam chinchami i tez wtedy gdy podłączam przez euro.

Masz stary telewizor który ma możliwość wyświetlania obrazu jedynie w formacie PAL natomiast gry które próbujesz uruchomić są w formacie NTSC. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wymienienie telewizora na nieco nowszy, lecz nadal kineskopowy. Innymi rozwiązaniami tego problemu jest konwersja przed nagraniem ściągniętych obrazów gier z NTSC do PAL lub ściąganie gier od razu w systemie PAL. Nie zmienisz tego ustawieniami FMCB. Żeby dowiedzieć się więcej o konwersji NTSC->PAL poczytaj na forum.

bounty8 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie, czy żeby móc grac na dwa pady na konsoli muszę mieć dwie karty pamięci?

Wystarczy jedna karta pamięci, a jeżeli nie zależy ci na zapisywaniu stanu gry to możesz grać bez żadnej karty.

peerbe111 napisał(a):No zastanow sie..Jak masz multitapa i podlaczysz 4 pady to gdzie wsadzisz 4 karty?

Jak to gdzie? W przypadku multitapa oprócz 4 gniazd na pady nad każdym gniazdem masz wejście na kartę pamięci dzięki czemu możesz podłączyć tyle kart ile padów.

bounty8 napisał(a):dlaczego gdy podłączam pada orginalnego DualShocka 2 to ps2 jakby go nie widziało?

Powodem może być uszkodzenie pada lub portu w konsoli. Spróbuj podłączyć go do wolnego portu i tam sprawdź czy działa. Tryb vs Player powinien być aktywny nawet bez podłączonego drugiego pada ale tego nie jestem pewien.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Dexter - 19-05-2010

Witam, mam problem.
Ściągnąłem sobie Crash Bandicoot - Tag Team Racing i nie umiem jej odpalić. Nagrałem już chyba 15 gier a tej nie potrafię. Nagrałem to już alkoholem i magicISO i nic.. Może mi ktoś pomóc? Może to trzeba sobie pomóc EXPERTem? Pomóżcie proszę!!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 19-05-2010

Standardowy zestaw pytań:

1. Jaka przeróbka?
2. W jakim formacie obraz?
3. Ile zajmuje obraz?
4. Czy poprzednio nagrane gry nadal chodzą?
5. Na jakich płytach i w jaki sposób nagrywałeś (prędkość, profil nagrywania itd.)

Mając takie informacje na pewno szybciej dostaniesz rozwiązanie swojego problemu.