PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Rysk - 11-05-2010

(11-05-2010, 14:52)okens1986 napisał(a): wiecie gdzie w warszawie wgrywaja to na karte lub gdzie mozna juz kupic karte z tym oprogramowaniem?? i czy warto kupowac nie orginalna karte z tym programem a jesli nie to dla czego

napewno znajdziesz cos na allegro. jesli chodzi o warszawe to sie nie orientuje, zawsze mozesz popytac w sklepach z rzeczami typu ps2 ja u siebie w komputerowym znalazlem goscia co lutuje chipy niestety za pozno. wcale nie polecam ci kart nieorginalnych, wiele ludzi sie na nie skarzy, a to nie zapisuje gier, a to nie jest wykrywana, a to znowu gubi savy

(11-05-2010, 14:52)bounty8 napisał(a): Mam pytanie, nagrywanie gier z prędkością 2x w DVD Decrypterze jest złe?

czy zle to bym nie powiedzial, napewno wolne. wiekszosc ci zaleci wieksza predkosc np.x8, ja pare razy nagralem ta predkoscia x2 i nie zauwazylem roznicy


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - bounty8 - 11-05-2010

ok, postanowiłem że bede nagrywał prędkością x4 Wink już nagrałem trzy gry na Verbatimach DVD-R, a konsolke bede miał w czwartek Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ancient Lord - 11-05-2010

Nie polecam x4 - biadolenie że najlepsza prędkość wypalania płyt jest taka sama jak prędkość odczytu lasera jest mitem.
Wypalam x8 na Verbatkach DVD-R i jest ok. Z x4 występowały problemy, ale możliwe, że to wina gorszych nośników (TDK).
Ogólnie sprawdź sam - oficjalnie nie ma takiej prędkości, która spasuje wszystkim konsolom. To Twoja osobista sprawa - popróbuj wypalać różnymi prędkościami i sprawdź która najlepiej działa na twojej PS2.
Jeśli nie jesteś zdecydowany wypalaj x6 Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - jajkonamiękko - 12-05-2010

Witam Was
Niebawem dojdzie do mnie przesyłka z PS2 Smile najnowszy model scph 90004 BC i stąd moje pytania:
1. Czy da się jakkolwiek przerobić tę konsolę i co jest najbardziej rekomendowane?
2. Jaka metoda jest najmniej inwazyjna?
Na konsolę nie będę miał gwarancji. Jeśli nie podałem jakiejś innej ważnej informacji na temat konsoli to prosiłbym by ktoś napisał mi gdzie jej szukać?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - okens1986 - 12-05-2010

znalazlem juz wawie nowa orginalna karte sony 8mb z Free McBoot i moje pytanie czy dzieki temu programowi bede mogl grac w gry NTSC czy jakos tak bo ja mam ta PAL. i czy rozni sie jakos nagrywanie tego na plyte tzn jakis jeszcze inny program jest potrzebny na PC oprocz tego programu do patchowania??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DembolMaster - 12-05-2010

(12-05-2010, 09:04)okens1986 napisał(a): czy dzieki temu programowi bede mogl grac w gry NTSC czy jakos tak bo ja mam ta PAL

NTSC jest to amerykański system telewizji, większość gier jest teraz robiona w systemie NTSC (może dlatego że większość tych gier jest amerykańskich) więc jeżeli masz telewizor z systemem NTSC to nic nie stoi na przeszkodzie aby mógł grac w tym systemie telewizyjnym, program nie ma z tym nic wspólnego

(12-05-2010, 09:04)okens1986 napisał(a): i czy rozni sie jakos nagrywanie tego na plyte tzn jakis jeszcze inny program jest potrzebny na PC oprocz tego programu do patchowania??

NIE


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - okens1986 - 12-05-2010

ja mam zwykly tv to na zwyklym te gry nie pujda?? czy poprostu wplynie to na grafike?? pytam bo teraz to juz zglupialem Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DembolMaster - 12-05-2010

odpowiedziałem na wszystkieBig Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - okens1986 - 12-05-2010

sorka pospieszylem sie Smile odpowiec mi na jeszcze te nad twoim ostatnim postemSmile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DembolMaster - 12-05-2010

(12-05-2010, 08:43)jajkonamiękko napisał(a): 1. Czy da się jakkolwiek przerobić tę konsolę i co jest najbardziej rekomendowane?
2. Jaka metoda jest najmniej inwazyjna?

1. O ile mi wiadomo to na ten model konsoli nie ma przeróbki na kartę pamięci można co prawda przerobić chipem np. MODBO 760 ale wtedy stracisz gwarancję...

2. naj mniej inwazyjna jest metoda przeróbki na kartę pamięci nie traci się gwarancji i jest to bardzo proste w instalacji (tutorial jest na forum)