PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Hetman - 02-02-2010

Witam wszystkich jestem nowy na forum a moja obecność tu związana jest potrzebą znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Na początek zasygnalizuje że mam okazję zakupy używanej konsoli PS2 Slim model SCPCH 75004 przerobionej modchipem (niestety nie mogę podać jakim gdyż koleś kompletnie jest zielony i niepoinformowany w temacie. Zadałem mu proste pytanie jak odpala gry pirackie, odp. "wkładam płytkę i gram" - prosta dedukcja wskazuje na modchipa.) Moje pytania głownie odnoszą się do tej konsoli:
1) Jak odpalić gry z netu na konsoli przerobionej modchipem, czy trzeba zainstalować Free MC Boot?, czy wystarczy wypalenie spaczowanego obrazu gry iso?
2) Czy w ogóle można zainstalować Free MC Boot na konsoli przerobionej modchipem?, czy nie ma takiej potrzeby?
3) Czy można na tym modelu odpalać kopię gier na DVD9?, wiem że jest to możliwe na modchipach począwszy od drugiej generacji (np. Ripper 2 Gold/Deluxe), lecz nie mam możliwości sprawdzenia jaki modchip zawiera ten model.
4) Czy w ogóle opłaca się kupować tą konsolę (+ 2 pady, karta pamięci, 50 gier za 400 zł.), czy kupić nową (oczywiście jeśli jeszcze są do kupienia modele starsze od 90004 na której nie działa FMCB) i bawić się w samowolkę z FMCB?
Umówiłem się z właścicielem konsoli na spotkanie i sprawdzenie jej za dwa dni dlatego byłbym wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi na powyższe pytania oraz podzielenie się swoimi opiniami i doświadczeniami na ten temat, co pomogłoby mi w podjęciu właściwej decyzji. Z góry dziękuje...!!!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 02-02-2010

1: Nie musisz nic patchować, po prostu ściągasz obraz płyty i nagrywasz na płytę (prędkość 4-8x).
2: Można, ale jeżeli chcesz tylko grać to nie ma takiej potrzeby.
3: Musisz spytać o nazwę chipu. Ale na modelu 75004 oryginalne gry na DVD9 śmigają
4: Targuj się, za dużo chce.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Hetman - 02-02-2010

Dzięki za tak szybką odpowiedź, co do punktu 4 to wiem dlatego zastanawiałem się nad kupnem nowej ale może uda mi się coś wytargować zwłaszcza że gościu jest zielony więc mogę mu sprzedać jakąś bajeczkę kwestii technicznej. Lecz wszystko będzie zależało od stanu lesera, dlatego koniecznie muszę sprawdzić konsolę przed zakupem. Tylko wtedy będę pewien jej wartości.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matidop - 05-02-2010

Mam pytanie.Czy da się grac w gry pirackie bez przerabiania PS2...oraz bez Swap Magic...?Czytałem o nagrywaniu gier co i jak, ale nie było napisane czy można bez przeróbek grac Big Grin.Wiem ze to pytanie takie bardzo n00bowe, ale widzicie ile mam postów Tongue.Thx za każdą odp. Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Realinho - 05-02-2010

Nie nie da się grać bez przeróbek musisz mieć chipa albo swapa lub FMCB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matidop - 05-02-2010

A co jest najbardziej opłacalne,proste w obsłudze i jednocześnie najtańsze...? Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Realinho - 05-02-2010

Free MC Boot.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matidop - 05-02-2010

Ok.A jakiś link na allegro Smile.Bo ja się nie znam.Jaka wersja i.t.p. i jeszcze jak kupię to będzie pytanie jak to zainstalować Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 05-02-2010

FMCB Można samemu zainstalować na karcie pamięci, tylko trzeba mieć dostęp do konsoli która odpala już kopie, na forum jest tutorial jak to zrobić.

Kod:
http://www.ps2forum.pl/tutoriale/odpalanie-kopii-bez-swap-magic-update-t-624.html

Jak kupujesz na allegro fmcb z kartą pamięci, to nic nie robisz tylko wsadzasz kartę i już możesz odpalać kopie, a jak kupujesz fmcb i wysyłasz kartę to właśnie płacisz za zainstalowanie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matidop - 08-02-2010

A czy jest przejściówka z TV na monitor...wejście D-Sub żeby pograć na PS2 na monitorze...?Bo bardzo często u mnie TV jest zajęte Smile