PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - korni1989 - 10-02-2009

aa mówiłaś ze on ci nagrywał gry i jego działają tak? Dobrze zrozumiałem? Bo jeśli tak to na pewno coś jest do kitu z nagrywaniem. A jaką gre nagrywasz? wszystko robisz jak w opisie i wszystkie dane wyskakują jak w opisie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 10-02-2009

Tak, mam gry od Niego i kopiowałam też swoje na próbę i tak jak w Twoim opisie i wszystkie dane się zgadzały. I powtarzam: u Niego działało.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 10-02-2009

(08-02-2009, 19:02)Martula napisał(a): gośc z Allegro nagrał mi na BENQ (u Niego chodziły)

Ta płyta którą on nagrał, działa w twojej konsoli?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 10-02-2009

Powtarzam jeszcze raz, moja konsola nie czyta kopii gier, nawet tych BENQ, które działały u gościa, od którego je kupiłam. Dlatego spróbowałam zrobić kopię sama i moich też nie czyta (TDK). Całe wgrane nowe menu karty widzę, filmy .avi z pendrive mi odtwarza.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - korni1989 - 12-02-2009

A u gościa te gry działały na jego karcie czy na tej którą dla ciebie przygotował? Wygląda na to że to chyba on coś z chrzanił robiąc Ci przeróbkę najlepiej właśnie byłoby sprawdzić na jakiejś innej konsoli czy działa czy nie jeśli nie to ewidentnie zrąbane coś z przeróbką i wtedy pozostaje Ci złożyć reklamacje do gościa na allegro


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Daddy - 17-02-2009

Jako że mój post został przeniesiony, a w międzyczasie nasunęły się nowe pytania, to zaczynam tutaj od początku:

Jako, że jestem zielony w sprawach wszelkich modów, progsów, grzebania itp, więc skłaniam się do kupna konsoli ażeby mieć spokój. Chciałbym używać PS2 do gier (raczej oryginalnych używek), muzyki (audio na CD-R, lub mp3), filmów (DVD, Divx z txtpl). Rozumiem, ze do części z tych opcji będę musiał jednak zmodyfikować konsolę.

Pytanie brzmi: czy mogę tak zmodyfikować PS'a, żeby nie bawić się w patchowanie, przekładanie cd, uruchamianie dodatkowych programów? Po prostu - włożyć płytkę i cieszyć sie zawartością. Czy ModBo czyni takie cuda? Widziałem, że przy innych modyfikacjach, że jest to jednak skomplikowane (przynajmniej dla mnie, a domyślam się, że dla mojego pięcioletniego syna tym bardziej..).

Dodatkowe pytanie: jakie wejście audio posiada PS2? Czy konsola również ma jakieś wzmocnienie abym mógł podłączyć pasywne kolumny?

Pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - SZAJBUS_SzeF - 17-02-2009

Martula - na twoim miejscu ostro pisał bym do gościa z allegro. W końcu płacisz = wymagasz. Miało działać, nie działa więc reklamacja jak nic.

Daddy - przeróbka konsoli Chip'em to właśnie to czego szukasz. Obsługa ogranicza się do włożenia płyty jak w przypadku oryginału i myślę że twój syn sobie poradzi (w jego wieku grałem już na różnych konsolach) Wink PS2 nie ma wbudowanego wzmacniacza. Ma swoją specyficzną w tyczkę która kończy się zależnie od kabla albo Chinch'ami albo Euro (w tym drugim przypadku mowimy o kablu rgb który też ma możliwość podłączenia chinch'y) więc jeśli masz jakiś sprzęt to możesz przez niego podpiąć kolumny np przez wzmacniacz czy wierzę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Daddy - 17-02-2009

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czy z Dvixami z polskimi napisami w formacie txt też jest tak bez problemowo? Czy trzeba mieć oddzielny program do odtwarzania i implementowania napisów?

I jak wygląda odtwarzanie mp3? Jest jakiś prog typu winamp? Czy mogę włączyć i leci?

Ja w wieku swojego syna bawiłem się drewnianymi klockami.. Niedługo noworodkom się będzie w wyprawce kupować odtwarzacze mp3..

Pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 18-02-2009

(17-02-2009, 23:22)Daddy napisał(a): Dodatkowe pytanie: jakie wejście audio posiada PS2? Czy konsola również ma jakieś wzmocnienie abym mógł podłączyć pasywne kolumny?

Pozdrawiam
Można podłączyć ps2 do cyfrowego sprzętu grającego np.kina domowego za pomocą wejścia digital out i takiego kabla http://www.allegro.pl/item554225694_cyfrowy_kabel_optyczny_prolink_exclusive_0_5m.html wtedy dźwięk będzie lepszej jakości, i będzie wykorzystywał kolumny podpięte np. do kina domowego.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Daddy - 19-02-2009

I jak z tymi Divx'ami? Odtwarza jak dvd czy potrzebny jest program? To samo z mp3?

Pozdrawiam