PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 08-02-2009

(08-02-2009, 14:59)kacpi89 napisał(a): Bo gry musisz spatchować zanim nagrasz.
Gry były spatchowane, wiem, że się tak robi przed nagraniem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jarek882 - 08-02-2009

Jak masz wyłączona konsole wyjmij karte pamieci i otworz tacke,włącz konsole,wejdz w browser włóz karte pamieci z FMCB do slotu nr1,włóz płyte i zrestartuj konsole ale jej nie wyłączaj.Jezeli tak nie bedzie działac to pewnie nie obsługuje FMCB Twojego modelu konsoli albo źle cos wgrał ten gosciuSad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - SZAJBUS_SzeF - 08-02-2009

Patch'ujesz obrazy ma się rozumieć i nagrywasz na płyty Verbatim DVD-R prędkością 4x?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - gutki36 - 08-02-2009

mam kilka pytan
po 1. czy oplaca sie kupowac nieorginalny memory card 128 mb ?
po 2. co sie bardziej oplaca Free MC Boot 1.8b czy chipa ?
po 3. mam swap magic v. 3.6 i nie dzialaja mi na nim takie gry jak mercenaries, batllefront, nba street 3 czego to wina i czy jak bede mial Free MC Boot 1.8b to beda mi one dzialaly ?
po 4. co to jest ESR, SMS ?
bardzo prosze o odpowiedz Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jarek882 - 08-02-2009

1.mysle ze sie opłaca ja mam 64mb i nic jej nie jest ale zalezy jeszcze za jaka ceneTongue
2.mysle ze to i to jest dobre ale FMCB jest lepszy bo masz jeszzcze karte do zapisywania stanow gry.
3.Moze te gry zajmuja wiecej niz swap magic czyli chyba 4.30gb i dlatego nie działajaSmile
4.sms jest to program przez ktory mozesz wykryc pendrive i ogladac filmy a ESR nie wiem co to jest u mnie pojawia sie jak włączam konsole z FMCBTongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 08-02-2009

1. "Jak masz wyłączona konsole wyjmij karte pamieci i otworz tacke" - chyba źle zrozumiałam, jak mam otworzyć tackę jak konsola ma być wyłączona?

2. "Patch'ujesz obrazy ma się rozumieć i nagrywasz na płyty Verbatim DVD-R prędkością 4x?" - patchuję obrazy, gośc z Allegro nagrał mi na BENQ (u Niego chodziły), ja zrobiłam kopię na TDK DVD-R 4x i dalej kicha Sad

Mam nadzieję, że mi tu ktoś pomoże, na innym forum po prostu zamknęli mi temat Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 08-02-2009

Pisałaś wcześniej że filmy z pendrive chodzą normalnie, więc ulelf z memorki Ci odpala tak? jeżeli odpala ulelf to wejdź w "mc0" i ręcznie włącz ESR i zobacz czy gra ruszy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 09-02-2009

Tak, po przeróbce konsola czyta mi filmy .avi z pendrive. Co do ESR, włączyłam pusta konsolę z kartą, weszłam ręcznie w ESR, włożyłam płytkę z grą i dalej nic.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - korni1989 - 09-02-2009

ja mam prawdopodobnie całą konsole od tego gościa z allegro co ty u niego robiłaś przeróbkę karty i na początku też nie umiałem wypalić gry ale gość wszystko mi wytłumaczył więc tak co do nagrania gry najlepiej ściągnij sobie program "Imgburn" ze spolszczeniem będzie dużo prościej przydałoby się też "UltraISO" no i najważniejszy "ESR Disc Patche" więc po kolei. Sciągłaś grę na dysk rozpakowujesz i masz format .ISO ( jeśli jest w jakimś innym formacie najlepiej przekonwertować programem UltraISO na foramt .ISO) czyli jak już mówiłem masz format .ISO dla sprawdzenia czy masz poprawną wersje uruchamiasz program "UltraISO" gdy otworzysz plik .ISO z grą w lewym górnym rogu pod paskiem powinno pojawić Ci się PS Disc lub PS DVD w tym momencie patchujesz grę poprzez program ESR Disc Patche i ponownie obraz gry otwierasz w ultraISO i w tym momencie w lewym górnym rogu powinien ukazać sie napis "DVD-Video" a pod nim dwa foldery "AUDIO_TS" i "VIDEO_TS" teraz możesz zamknać ultraISO i program do patchowania otwierasz Imgburna (przy pierwszym włączeniu musisz wejść w zapisz plik/folder na dysku -> Zaawansowane -> ograniczenia i tam musisz zmienić limit długości nazw plików/folderów na "poziom 2-31 znaków" podobno jest to bardzo ważne i bez tego gra moze nie zadziałać) następnie wracasz do menu głównego przez Tryb-> Praca w trybie `Ez-Mode` i teraz klikasz na "Zapisz obraz na dysku" wkładasz do napędu pustą płytkę u góry pod "źródło" klikasz na folder z lupą wybierasz swój plik .ISO i teraz pod ścieżką do twojego pliku powinny ukazać się następujące dane "ID impl: DVD-ROM GENERATOR" i "Sys. plików: ISO9660; UDF (1.02)" będzie tam też "Nazwa" ale ona jest obojętna. Prędkość zapisu zmieniasz na 4x i dajesz by się nagrywało dla pewności może jeszcze weryfikować po wypaleniu płytki idziesz do konsoli i jeśli masz ustawione na automat to wrzucasz płytkę i wszystko powinno działać a jeśli nie to w menu MC_BOOT`a wybierasz po prostu ERS i tyle ma wyskoczyć napis ERS i różne kolory na po czym włącza się już normalnie gra.

PS. ja nagrywam na TDK i jest wszystko ok


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Martula - 10-02-2009

W kapsko Dziuni dalej kicha. Sama zrobiłam kopię i nie chodzi. Wiedziałam, że nic z tego nie będzie bo mam też kilka płyt z grami od tego gościa i u Niego wszystkie działają. Nie rozumiem, 100% pozytywów, wszystkim działa na wszystkich wersjach konsoli a mi nie Sad Najgorzej, że nie mam gdzie sprawdzić swojej karty.