PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 20-12-2009

1. Każdą konsolę da się przerobić chipem, albo można używać Swap Magic'a, natomiast konsole do 79004 włącznie obsługują również exploit zwany FMCB, który zawiera program ESR umożliwiający odpalanie kopii. Starsze 90004 też mogły zostać przerobione, ale nowsze mają już tą możliwość zablokowaną.
2. PS2 można podłączyć do każdego telewizora, który ma AV. Jak jest w przypadku LCD? Nie wiem... Myślę, że istnieją jakieś przejściówki...
3. Karta Pamięci do PS2 rózni się od PSP i to bardzo. Sony wypuściło tylko dwie wersje kart: 8MB i 32MB. Więc polecam wybrać którąś z tych dwóch. Na rynku dostępnych jest wiele podróbek oferujących nawet do 128MB pamięci.
4. Z płyty, aczkolwiek jest też możliwość odpalenia z pendrive'a, lub dysku.
5. PSP to konsola nastawiona głównie na zabawę w podróży, czy wtedy kiedy nie mamy dostępu do innych źródeł rozrywki. Na pewno jest bardziej zaawansowana, bo jest dużo młodsza, wszak PS2 ma już 10 lat...
Mam nadzieję, że pomogłem Smile
Pozdrawiam KubexRIO.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - adams1001 - 20-12-2009

Jeszcze co do pierwszego pytania, to tą konsolę Slim która podałem w linku można przerobić? Czy ktoś taki nieobeznany jak ja mógłby sam przerobić PS2?
Jeszcze jakbyś mógl to wytłumacz mi róznicę między tym Swap Magiciem, chipem i FMCB. Trzeba je kupować gdzieś na allegro, czy ściąga się z jakiejś strony?

Dzięki za szybką odpowiedź.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 20-12-2009

Swap Magic, jest to płyta tak jakby bootująca pirata, czyli wkładasz Swapa, on się zbootuje i wtedy otwierasz klapkę i wkładasz grę właściwą. Jest to o tyle nieporęczne, że trzeba przekładać płyty. Plus natomiast jest taki, że nie ingerujesz w elektronikę jak w przypadku chipa. Swapa trzeba kupić oryginalnego, bo przecież piratów nieprzerobiona konsola nie czyta. I teraz tak: Jak umiesz bardzo dobrze lutować to sobie tego chipa wmontujesz, natomiast jak nie umiesz lutować to musi Ci to zrobić jakiś serwis. Ogromnym plusem chipa jest to że nie musisz nic podmieniać itp. Po prostu wkładasz kopię i grasz. Co do tej konsoli z linku to nie jest nigdzie napisane jaki to model, więc nie wiem czy exploit na kartę pamięci będzie działał. JAkbym miał kupować to bym zdecydował się na tą: http://allegro.pl/item848426393_nowa_ps2_przerobiona_2xpad_64mb_promocja_prezent.html , albo jakąś podobną konsolę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - adams1001 - 20-12-2009

Ok, najbardziej by mnie interesowała przeróbka tym exploitem FMCB - rozumiem że to jest najtańsze i najmniej ryzykowne.

Można jakoś odczytać na pudełku jaki to jest model? Bo mam RTV Euro AGD i inne sklepy elektroniczne dosyć blisko. Jak tak, to jakich modeli unikać?

Co do tego linku, to ja szukam jakiejś konsoli za około 400 zł, więcej od rodziców nie wyciągne :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 20-12-2009

Ughm. Nieoryginalna karta pamięci łeee. Poza tym Sony wcale nie wypuściło karty 32MB. Jedynie 8MB. Reasumując ta konsola powyżej to jest shit(a raczej zestaw sprzedawany razem z nią).

Gwoli ścisłości.
Swap Magic, jako exploit, korzysta z boot sectorów gry Crazy Taxi(dźwięczna licencja - SLUS-202.02 chyba).

Najlepszym rozwiązaniem jest modchip, lub instalacja exploita FMCB. Dzięki hackowi OSD na FMCB, wrzucisz sobie na kartę pamięci każdy program jaki chcesz(ofkoz, żeby się to wszystko zmieściło).

Polecam ze swojej strony konsole grube(najlepiej 3900x-5000x) oraz Network Adaptor, w dodatku PS2 Linux Kit oraz BB Navigator.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 20-12-2009

32MB były na pewno, tylko że dostać taką oryginałke to trzeba mieć szczęście przy szukaniu... Przy takim budżecie myślę, że najlepiej byłoby kupić coś używanego do 79004...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - adams1001 - 20-12-2009

GENERiC, a sprzedają jeszcze w normalnych sklepach Faty? Bo ja nie chcę na allegro kupować, jak już wspomniałem mam blisko do sklepów elektronicznych, a swięta już niedługo Tongue
Ponawiam pytanie powyżej, czy są jakieś sposoby odczytania tego numeru modelu z pudełka, jak to jest z płytami głównymi z PSP.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo dzisiaj chyba na zakupy jadę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 20-12-2009

32MB nie było chyba, że zrobione w Photoshopie. Tongue

@adams1001:W sklepach nie. Modela odczytasz numer na spodzie pudełka.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - adams1001 - 20-12-2009

Czyli na spodzie po prostu pisze 90004 itp.? Jakich modeli mam unikać jeśli chodzi o Slim?

Z tego co Kubex napisał to dobre są do 79004 i 90004. Trudno takie znaleźć teraz w sklepach?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 20-12-2009

Nie wiem jak to jest, bo ja zamówiłem na allegro jakieś 2 tyg temu. Rzekomo z Empika i rzekomo 79004 z gwarancją na jeszcze 22 miesiące. Więc chyba gdzieś jeszcze można kupić. 79004 jest dobre ze względu na możliwość wgrania FMCB i grania w kopie "bezpieczeństwa" bez ingerencji w sprzęt, więc i bez utraty gwarancji. Natomiast 90004 jest dobre, ze względu na to, że jest nowsze, więc coś tam pewnie jest poprawione. Według mnie minusem w tym modelu jest zasilacz wbudowany w obudowę, myślę, że może się trochę bardziej grzać niż poprzednie modele.