PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Angerfist - 15-12-2009

Jak masz już free mc boot + program esr to tylko spaczować gry nagrać na dvd i wypalić. Jak włączasz konsole to co widzisz ??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - asja10 - 15-12-2009

Hej, mam problem i szukam pomocy :/ i tak licze, ze ktos cos moze mi doradzi. Ostatnio na andrzejkach konsola spadła mi na ziemie z jakiegos metra i od tej pory jak ja wlaczam cos tam chrobocze niemilosiernie w srodku :/ na poczatku idzie wszystko normalnie, ale zamiast gry wlacza sie po prostu konfiguracja ps2 i tyle :/ jestem w stanie ja naprawic bez pomocy fachowcow czy sie nie obejdzie, jak myslicie? Ile mniej wiecej taka naprawa by kosztowała? Znajomi chca singstara na sylwka i dlatego jestem w kropce :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 16-12-2009

Rozkręć konsolę, przytrzymaj 2 czujniki palcami, włącz ją i zobacz co tak "chrobocze".


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marzyciel - 16-12-2009

Gdy włanczam pokazuje mi sie logo FMCB i mam inne menu, a u góry pisze Free MCBoot 1.8


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - asja10 - 16-12-2009

Ok, rozkrecilam i nawe zrobilam zdjecie Smile co chrobocze, otoz (nie znam sie na tym, wiec nie wiem co to Tongue) to cos zlote przypominaje faktura srubke i to biale plastikowe na nim :/ mysle ze ta "srubka" gdzies sie poluzowała i nie zatrzymuje sie tak gdzie powinna. Jak juz powiedzialam nie znam sie na tym, ale jak myslicie mozna cos zrobic zeby nie latała jak sobie chce?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 16-12-2009

Prawdopodobnie uszkodził się ten czujnik który zaznaczyłem na zdjęciu
[Obrazek: dscn5343x.jpg]

Przez to konsola nie wie kiedy laser jest przy brzegu, i ta złota spiralka dalej pcha go w stronę ścianki, to białe plastikowe na niej przeskakuje po ząbkach spiralki i stąd ten dzwięk. Sprawdz ten czujnik czy naciska się po dojechaniu lasera do brzegu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - asja10 - 16-12-2009

Cieżko to wychwycić, ale z tego co mi wydaje to nie naciska się :/ Wrażenie jest takie jakby nie dał rady dojechać do ścianki, więc nie ma jak się wcisnąć :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 16-12-2009

Więc zobacz co go blokuje. Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - asja10 - 16-12-2009

Ok, wiec tak, przypatrzylam sie pod latarka i ten szujnik troche jednak sie naciska jednak chyba nie do konca :/ zrobilam fote jak to wyglada, ale nie za dobrze chyba widać :/ najgorsze jest to, że nie widze niczego co mogloby go blokowac :/ sorry za taki problem, ale byloby najlepiej jakbym to naprawila w domu Smile
Dobra a dajmy na to, ze ten czujnik wogole sie zepsul, tylko mozliwe, ze to od upadku? :/ Da sie go jakby co wymienic? No chyba ze moze byc inna przyczyna :/ Kurde i po co ja bralam konsole na impreze Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marzyciel - 16-12-2009

Mam troszke głupie pytanie. Przerobiłem se mc Free MCBootem i pzeczytałem, że on odpala tylko homebrew. Więc co muszr zrobić, aby móc odpalić kopie gier? (Przerabiałem mc tak jak jest uwas w tutorialach "Odpalanie Kopi bez Swamp Magic")