PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - andim - 26-11-2009

A ja mam takie pytanie, odnośnie tego programu fre mac boot na kartę, jak go nagrac na płytę? czy normalnie jako pliki jak do wiondowsa, Na tą płytę nagrywamy "SYSTEM.CNF", "ULELF.ELF" i folder "INSTALL" wraz z FREE_MCBOOT.ELF (folder i program otrzymamy po wypakowaniu paczki FMCB z programami (to jest częśc instrukcji o nazwie tutek) tak zrobiłem, czyli pliki te ściągnąłem z internetu, rozpakowałem, włożyłem do nowego folderu i wypaliłem, lecz po zabotowaniu konsoli (u znajomego) i wymianie płytek pisze na konsoli że zły format płytki że musi byc format PS2, więc podejrzewam że należy te pliki wypakowac, przerobic na format iso, czytany przez konsolę i dopiero wypalic, ale czy też wcześniej spatchowac? lecz nie wiem czy dobrze myślę, w instrukcji http://www.ps2forum.pl/tutoriale/odpalanie-kopii-bez-swap-magic-update-t-624.html nic o tym nie pisze. I jeszcze czy musi to byc płyta cd czy dvd bo akurat ten mój znajomy nie ma swapmagic-a na cd tylko na dvd i przy podmiance u niego musi byc płytka dvd, a w tej instrukcji tutek, pisze żeby nagrac na płytę cd. I jeszcze jedna kwestia żeby tak nie niszczyc płytek jak się coś nie uda to czy można nagrywac na dvdrw lub cd i na plusach czy minusach.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - knypek - 26-11-2009

Pytanie czy gdzies jeszcze w skepach (prucz allegro) sa ps2 slim scph 79004 lub stoche starsza wersje?? Nowe oczywiscie Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Loles - 26-11-2009

witam, mam pytanie, jestem nowy, wiec nie wiem o co chodzi, jak wlaczam ps2 bez plyty, to nie widze browsera, ani ekranu powitalnego, podlaczam ps2 przez component do 19 lcd philipsa, kupilem uzywana konsole 77004, jak wloze dvd z filmem, to wyswietla film, ale co jakis czas obraz znika na sek. czego to wina?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 04-12-2009

Witam!
Przymierzam się do kupna nowej konsolki PS2. Zależy mi na tym, aby odpalała kopie gier, jak i filmy w divx'ie z napisami. Najbardziej by mi odpowiadał FreeMC Bot, ale wiem, że nie działa z konsolami 9xxxx. Można jeszcze gdzieś kupić nową konsolę sprzed 9xxxxx? Jeżeli tak to poproszę jakieś linki, a jeżeli nie - byłbym wdzięczny za propozycje konsolek przerobionych chipem.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 05-12-2009

Jasne, że można kupić (minuta szukania w google):
https://agdhome.pl/sony-playstation-2-gra-ferrari-challenge.html


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marzyciel - 10-12-2009

Dużo czytałem o przeróbkach i postanowiłem przerobic konsole Free MCBootem. I mam kilka pytań, bo wujek google nie jest wszechwiedzący i nie posiada wszystkich informacji które szukam.

Jak ktoś wgrywa programy na mc to na co trzeba patrzeć? (Będe przerabiał mc na giełdzie komputerowej w Katowicach).

Jak się zainstaluje FMCB na mc to wystarczy wsadzić mc (do którego slota?) i odrazu rozpocznie się istalacja? Czy trzeba mieć dodatkowo coś, aby odpalić tego FMCB z mc?

O i jak się ma model sphc - 90004 (8B), to norlamnie się instaluje jak w innych modelach, czy są jakies komplikacje?

Po instalacji konsola już jest przerobiona czy coś jeszcze trzeba zrobić?

I gdy już przerobi się konsole, to można zmienić tą mc z FMCB na normalną? Czy ona musi tam cały czas siedzieć, nawet po przeróbce?


P.S Szukałem i nie znalazłem. Jest jakiś poradnik, w którym jest opisane jak od oryginalnych gier zrobić kopie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - xmaslakx - 10-12-2009

"P.S Szukałem i nie znalazłem. Jest jakiś poradnik, w którym jest opisane jak od oryginalnych gier zrobić kopie? "

Kopiujesz z dvd/cd na hdd w kompie paczujesz programikiem (1-2sek) i mam obraz działający pod ESR.

"I gdy już przerobi się konsole, to można zmienić tą mc z FMCB na normalną? Czy ona musi tam cały czas siedzieć, nawet po przeróbce?"

Musi być cały czas w slocie! Bo tym nie przerabiasz konsoli to jest exploit, który steruje tak softem byś mógł odpalać kopie gier. (powiedziane od laika dla laika)

"Jak się zainstaluje FMCB na mc to wystarczy wsadzić mc (do którego slota?) i odrazu rozpocznie się istalacja? Czy trzeba mieć dodatkowo coś, aby odpalić tego FMCB z mc?"

Jak ci ktoś to zainstaluje na MC to wkładasz do slotu i tyle. Jeśli natomiast tylko zainstaluje to czeka cię mała konfiguracja ale to nie jest tródne! No i paczowanie obrazów gry.

"Jak ktoś wgrywa programy na mc to na co trzeba patrzeć? (Będe przerabiał mc na giełdzie komputerowej w Katowicach)."

Jestem ciekaw ile za to pieniędzy sobie wołają? Jeśli masz dostęp do kogoś z konsolą czy to z CHIPEM czy SM czy też MCBOOT'em To możesz przecież zrobić to sobie sam?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 11-12-2009

Pytanie apropos FMCB... Czy jak się spatchuje grę, tak, żeby można było ją odpalić na FMCB, to konsola z chipem będzie czytać tą spatchowaną kopię?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - xmaslakx - 11-12-2009

Gdzieś czytałem, że dla MODBO 760 to nie problem i odczyta spaczowaną płytkę... Jak z innymi chipami? Może tak samo, a może nie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - KubexRIO - 11-12-2009

Dzięki za odpowiedź ;] w sumie to chodziło mi właśnie o Modbo..