PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 05-11-2009

Obraz będzie gorszej jakości niż na kineskopowym tv, ale jak kupisz sobie kabel RGB to obraz będzie wyglądał dość przyzwoicie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Afro - 05-11-2009

A jak do tego włączę tryb progresywnego skanowania to jeszcze poprawi jakość czy nadal będzie ona dużo gorsza od kineskopowego?

Ps. TV 32' nie jest za duży do plejaka? Bo mam jeszcze monitorek FULL HD 21.5'

Ps. W Warszawie gdzieś dostanę ten kabel?
Ps2. Nie lepszy będzie component od RGB?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 05-11-2009

(05-11-2009, 15:50)Afro napisał(a): Ps2. Nie lepszy będzie component od RGB?

O ja pier...! Mój błąd, chodziło mi o componenta.

Co do progressive scan to nie każda gra go obsługuje, ale jeżeli w grze jest taka opcja, to po włączeniu będzie lepiej.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Afro - 05-11-2009

A kabel component też poprawia obraz nawet jak gra nie obsługuje progresywnego skanowania? Generalnie gra podłączona przez component np. Killzone (ona obsługuje progresiv?) jak będzie śmigać na takim TV 32' HD Ready? Bo generalnie nie wiem czy warto kupować TV kineskopowy do PS2...

Ps. A po włączeniu progresywnego skanowania to czasem się obraz nie przycina, tzn jakieś paski itd,?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zytus - 06-11-2009

Mam pewien problem, mam grę co ma rozszerzenie .afs. Są pliki IOP a w nic pliki z rozszerzeniem .IRX, folder NTCNBIN A w nim rgb i różne. Co mam robić jeśli mam przeróbkę na karcie pamięci? Chcę to nagrać jak coś.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kipsta - 06-11-2009

Witam. Zamierzam kupić sobie konsolę ps2 slim. Mam tv: http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=5876 a słyszałem że na nowszych telewizorach obraz może być brzydko wyświetlany. I mam jeszcze pytanie co do przeróbek. Czy warto kupić kartę pamięci z wgranym programem do czytania kopi zapasowych gier, czy lepiej wgrać Chipa? Jeśli kartę to jak ona działa? trzeba coś jeszcze robić czy włożyć po prostu kopie gry i można grać?
Z góry dzięki!
Aha. I jeszcze czy do ps2 (tak jak do ps3) można podpiąć przez USB np.: klawiaturę? I jakie gry polecacie? Najlepiej spolszczone, ale chyba nie dużo jest takich?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 06-11-2009

Odpowiem na Twoje drugie pytanie:

- chipa się nie wgrywa, ale:
1) masz chip - wkładasz płytę - grasz.

- wszystko o FMCB jest napisane ładnie na forum -> opcja szukaj, ale:
1) kupujesz kartę
2) instalujesz FMCB (kilka minut)
3) patchujesz pirata (kilka sekund) (nie popieram!)
4) wkładasz, uruchamiasz ESR
5) grasz.

Wybór należy do Ciebie. Ja bym zostawił konsolę w spokoju i grał na oryginalnych grach, bo nie są drogie.

Jakie gry polecamy? Ten temat się przewijał na forum -> opcja szukaj.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zytus - 07-11-2009

Dobra, to ja się teraz spytam trochę głupio. Mam Black'a w ISO, spatchowałem ESRem, odpaliłem alcohol, wybrałem prędkość 4x i nagrałem na Verbatimie. Czy wszystko powinno być ok? Nie mam jak testować, bo konsola przyjdzie w poniedziałek.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Woocash88 - 07-11-2009

Tak, wszystko powinno być OK, jest tutorial na forum jak poprawnie nagrywać gry na ps2.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Zytus - 07-11-2009

Widziałem go już, paru rzeczy i tak nie rozumiem, ale będę próbowałBig Grin Może na poniedziałek od razu test PES 10 zrobięBig Grin