PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jolek - 03-12-2018

(02-12-2018, 20:38)radwan07 napisał(a): Mam pytanie, wie ktoś jak wyłączyć niektóre opcje w freemcboot'cie? Gdy wkładam grę to uruchamia mi się program launch disc i muszę znaleźć tym programem plik uruchamiający grę i dopiero wtedy gra startuje. Wie ktoś jak to wyłączyć?

Zrób zdjęcie jak to "launch disc" wygląda.

Chodzi o oryginalne gry czy o kopie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 03-12-2018

Już wiem co to jest. To program ulaunchelf, tylko tak nazwany. Gdy wkładam płytę to gra automatycznie startuje, ale jak uruchomię code breaker'a, włożę płytę z grą i wystartuję, to wtedy uruchamia się ulaunch i muszę znaleźć plik na płycie do uruchomienia gry. No i kody z code breaker'a nie działają. Gry mam tylko oryginalne.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jolek - 03-12-2018

Weź to napisz jakoś z sensem.

Raz napisałeś, że gra automatycznie startuje, raz że uruchamia się "launch disc" (w/uLe).

Próbowałeś uruchomić code breaker'a bez karty pamięci z FMCB?
Jak uruchomi się code breaker, włóż org grę i zobacz co się stanie.

Aby skonfigurować dany wpis np wLaunchELF, należy wejść do Free MCBoot Configurator -> Configure OSDSYS options -> Configure Item...
Teraz należy wybrać co chcesz zmienić, np Configure Item 1.
Name to jest nazwa programu, Path?: jest to ścieżka do niego.

Masz jeszcze Configure E? launch keys...
Tam wybierasz ścieżkę do danego programu.
Podczas uruchamiania konsoli trzymasz np trójkąt i uruchamia ci się program do którego dodałeś ścieżkę.

Nie wiem czy w twoim przypadku Code Breaker nie szuka mc?:/BOOT/BOOT.ELF.
Code breaker też org, konsola ma jakiegoś chipa, czy tylko dodatkowo FMCB na karcie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 13-12-2018

Konsola bez chip, tylko FMCB, ale nie chce mi się z tym bawić. Za to mam inne pytanie, jaki jest najlepszy HDD dla PS2 FAT?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 13-12-2018

Jak największy Wink Jeżeli używasz NA ze złączem IDE to Maxtory są najlepsze, WD też są dobre ale trzeba trochę przerobić NA żeby pasowały, jak masz NA z SATA to każdy który nie jest Seagate. Możesz też używać adaptera z IDE na karty SD, wtedy masz zaletę łatwego wgrywania gier i brak opóźnień jak w dyskach talerzowych.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 14-12-2018

Jeszcze nie mam NA, ale będę kupował oryginalny dla PS2, bo na ebay tanie jak barszcz Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 15-12-2018

Jak mieszkasz w US lub UK to rzeczywiście tanie, bo z wysyłką do Polski jest za drogo. Oryginalny NA najlepszy, ja jeden z moich NA przerobiłem na SATA i póki co dobrze to działa z 1TB dyskiem Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jolek - 15-12-2018

(15-12-2018, 01:16)tomx1989 napisał(a): Oryginalny NA najlepszy, ja jeden z moich NA przerobiłem na SATA i póki co dobrze to działa z 1TB dyskiem Smile

Czy gry uruchamiasz za pomocą OPL?
Jeśli tak, to czy długo lista gier się wczytuje z "zapchanym" grami dyskiem?

Pytam ponieważ możliwe, że długość uruchamiania OPL może ulec przyspieszeniu:
https://github.com/ifcaro/Open-PS2-Loader/issues/158.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 15-12-2018

Oczywiście OPL, tak długo wczytuje listę gier, dobrze jak by to poprawili.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Curian666 - 31-12-2018

Witajcie jestem tutaj nowy. MAM PS2 z dyskiem twardym 80GB.
Za pomocą programu WINHIIP wgrywam sobie gry z PS2 na HDD, często nawet te oryginalne z napędu bezpośrednio na HDD.

Moje pytanie brzmi interesuje mnie gierki z PSXa i odpalanie na PS2 gier z HDD, jaka na to metoda?? czy też można za pomocą WINHIIP wgrywać sobie tak samo gry z PSXa wraz z grami na PS2, czy trzeba zupełnie inaczej to robić. No i czy ta inna metoda wyklucza wtedy wgrywanie gier z PS2 na HDD ??.

Standard to przeróbka FMCB 1.95.