PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - arctos - 16-06-2017

Masterpolska napisał(a):włożyć pirata

To najlepiej nie kupować konsoli, jeśli nie stać cię na gry które kosztują tyle co nic.

Tak na przyszłość art. 278 § 2k.k.
Gdzie osiągnięcie korzyści może wyrażać się już w nieodpłatnym uzyskaniu programu komputerowego, a korzyścią majątkową jest uniknięcie strat we własnym majątku.

A tak poważnie to skończ z tym piractwem i zacznij działać uczciwie, rozumiem każdy popełnia błędy ale trzeba kiedyś przestać.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 16-06-2017

Masterpolska Jak masz FMCB to możesz praktycznie wszystko, odpalać piraty z CD, DVD, USB, HDD i z dysku sieciowego(PC). Jeżeli nie masz jakiegoś programu na karcie, to go kopiujesz z pena na kartę i w konfiguracji FMCB dodajesz do niego ścieżkę żeby był widoczny w browserze.

arctos używając jedynie oryginalnych gier nie dość że ograniczasz sobie ilość gier, to jeszcze grasz w ich gorszą wersję(PAL). O ile nie popieram piracenia na nowszych konsolach, to przy starszych sprzętach piracę i jest mi z tym dobrze. Nie piraciłbym gdyby gry działały w pełnej prędkości i gdyby każda gra była dostępna w europie. Drugą sprawą są chore ceny lepszych gier, nie zamierzam napychać kieszeni Januszom biznesu, skoro i tak twórcy gier nic z tego nie mają.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - arctos - 16-06-2017

tomx1989 napisał(a):używając jedynie oryginalnych gier nie dość że ograniczasz sobie ilość gier, to jeszcze grasz w ich gorszą wersję(PAL)

Cóż ja napisałem, że nie popieram piractwa, ale nie napisałem że ograniczam się do wersji PAL. Sam mam przerobione konsole po to, żeby móc odpalić homebrew, grę z innego regionu.
Prawda jest taka, że ja nie jestem typem, który kupuje gry byle ograć tytuł, ale także po to aby wzbogacić kolekcję (żeby nie było, nie każę Masterpolska tworzyć kolekcji. Równie dobrze może wymieniać gry na inne).

Niestety po tym piractwie wprost na dzień dobry, sądzę że Masterpolska tak samo jak większość w 90 procentach będzie grał w popularne gry, a jeśli to będzie tylko gra byle ograć tytuł, to nawet nie zwróci uwagi, że wersja PAL jest gorsza od NTSC i ma teoretycznie te 10FPS mniej itp.

tomx1989 napisał(a):Drugą sprawą są chore ceny lepszych gier,

Stare, dobre tytuły zawsze idą w cenę. Tak samo dzisiaj za Kula World na PS1 wydasz ok 30-40£.
A co do cen dzisiejszych gier, to nic dziwnego. Nie płacisz tylko za pracę intelektualną, ale także za wytłoczenie płyty, za reklamę gry etc. Prawda jest taka, że gdyby programiści brali jeszcze więcej kasy to gry dzisiaj byłyby jeszcze droższe, a tak na prawdę większość programistów pisze gry nie tylko dla zarobków, ale i z pasji.

Moim zdaniem lepiej kupić nawet używany tytuł, który mógł przejść z rąk do rąk 20 razy, ale za tą kopię już dostali swoją dole, a nie ściągasz i za darmo ogrywasz.
Chcesz ograć to uszanuj czyjąś ciężką pracę i kup oryginał.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Masterpolska - 17-06-2017

Dobrze to było tylko zwykłe pytanie i tyle. Chciałem się po prostu dowiedzieć jak to działa i nic więcej. Jeżeli to kogoś tak bardzo uraziło to przepraszam.
Gdybym użył słowa kopia zapasowa pewnie nawet nie byłoby problemu.
Tak czy inaczej jak przejdę wersję piracką i mi się podoba to kupię oryginał, a robię tak w czasie, gdy chcę pograć, ale czekam na przesyłkę (chodzi tu o wersję PC).

Pozdrawiam

Ps. nie chodziło mi do końca o opcje, jakie są dostępne lecz o to w jaki sposób przebiega instalacja oprogramowania jeżeli mam go już na karcie


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 18-06-2017

Cytat:Moim zdaniem lepiej kupić nawet używany tytuł, który mógł przejść z rąk do rąk 20 razy, ale za tą kopię już dostali swoją dole, a nie ściągasz i za darmo ogrywasz.
Chcesz ograć to uszanuj czyjąś ciężką pracę i kup oryginał.

Dostali swoją dolę kiedy grę kupiła pierwsza z tych 20 osób, reszta włącznie z tobą nie różni się niczym od piratów, twórcy na tym nie zarobili, sprzedali np. milion kopi i ani jednej więcej. Kupując używki kupujesz tak na prawdę ozdobę do pokoju, a w przypadku rzadkich i drogich pozycji to inwestycja, która się zwróci w przyszłości.

Nie stać mnie na kupowanie nowości po 250zł, a z używek twórcy i tak nic nie mają, dlatego staram się też kupować cyfrówki z których twórcy chociaż jakąś część dostają. Od VII generacji konsol europa nie jest olewana i mamy gry w 60Hz, także za dobrą robotę należy się zapłata, nie wyobrażam sobie piracenia na nowszych sprzętachWink

Cytat:Ps. nie chodziło mi do końca o opcje, jakie są dostępne lecz o to w jaki sposób przebiega instalacja oprogramowania jeżeli mam go już na karcie

Jak masz wszystko na kartę skopiowane to już niczego nie instalujesz, tylko dodajesz ścieżki do miejsc w których są programy.
Jak już masz wszystko na karcie, to gry patchujesz i wypalasz, z USB formatujesz odpowiednio pena, gry poniżej 4GB wrzucasz z odpowiednio zmienioną nazwą, a gry powyżej 4GB dzielisz na części odpowiednim programem.

Jedyny problem może stanowić dzielenie gier powyżej 4GB, trzeba chwilę poświęcić na zapoznanie się z programem. Reszta jest bardzo prosta.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Masterpolska - 18-06-2017

Dziękuję za odpowiedź.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - arctos - 19-06-2017

tomx1989 napisał(a):ostali swoją dolę kiedy grę kupiła pierwsza z tych 20 osób, reszta włącznie z tobą nie różni się niczym od piratów, twórcy na tym nie zarobili, sprzedali np. milion kopi i ani jednej więcej. Kupując używki kupujesz tak na prawdę ozdobę do pokoju, a w przypadku rzadkich i drogich pozycji to inwestycja, która się zwróci w przyszłości.

To może inaczej sformułuje, aby kolega zrozumiał moje stanowisko. Sprzedali milion kopii i ja odkupuje grę która jest już w obiegu, a nie tworzę milion pierwszej kopii która nie była brana pod uwagę.

"Twórcy nie zarobili" - Może trochę źle sformułowałem, od jednej sztuki nie dostają kasy ale jak każdy pracownik dostają zapłatę z dołu za całokształt pracy, więc wolę odkupić grę za którą już kiedyś ktoś zapłacił, i w ten sposób też mogę uszanować ich ciężką pracę, a nie tak jak napisałem wyżej tworzę milion pierwszą kopię której nikt nie przewidział, w ten sposób nie szanując nawet pracy twórców.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Dorfi - 10-10-2017

Witam. Jestem tutaj nowy. Piszę z pytaniem przerobieniem konsoli Ps2 serii 9x data code 0c zamówiłem M0DB0 4.00 1.99, Co prawda lutowałem trochę w swoim życiu a bo obecnie kończę Technikum Elektryczne a w domu mam stację lutowniczą z funkcją hot air tylko gdzie mógłbym znaleźć jakiś poradnik bo w internecie pełno jakichkolwiek filmików czy pseudo poradników a z zawodu wiem że takich rzeczy dokonuje się widząc schemat poszczególnych elementów technicznie a nie tylko obrazowo. Oczywiście też chciałbym po tym poradniku ocenić czy dam radę to samemu wykonać bo nie koniecznie chciałbym nowiutką konsolę uszkodzić.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - SetUp - 11-01-2018

Według mnie lepsza jest karta pamięci z Free Mc Bootem za te ok. 30 zł. Bo Swap Magic o wiele droższy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 02-12-2018

Mam pytanie, wie ktoś jak wyłączyć niektóre opcje w freemcboot'cie? Gdy wkładam grę to uruchamia mi się program launch disc i muszę znaleźć tym programem plik uruchamiający grę i dopiero wtedy gra startuje. Wie ktoś jak to wyłączyć?