PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Joe Johnson - 08-12-2016

Coś takiego:

[Obrazek: IMG_4069.jpg]


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Makaveli - 08-12-2016

Konsola najprawdopodobniej była otwierana, plomba jest przecięta ostrym narzędziem wzdłuż szczeliny pomiędzy fragmentami zewnętrznej obudowy konsoli.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Joe Johnson - 08-12-2016

Dzięki uprzejme !


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - WielkiWielki2 - 14-01-2017

Witam, mam PS2 z uszkodzonym laserem (nie chce się bawić w wymienianie lasera, raz mi nie poszło -.-), mam karte z FreeMCBoot i Opl, problem polega na tym że wideo z gier się strasznie zacina (nie da się grać w FFXII ;( ). Moje pytanie: Czy jest jakiś inny sposób na odpalenie gier bez lasera, lub co zmienić by lepiej chodziło (inne usb, coś w ustawieniach?)? Jak by co to mam wersje slime (to chyba ważne Smile _)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Atr3ju - 14-01-2017

Wideo zacina bo USB 1.1 w PS2 ma zbyt wolny transfer aby filmy leciały bez sciny.

Musisz odpalać gry przez OPL przez kabel internetowy RJ45 z kompa, laptopa, netbooka z windowsem.

U mnie było tak że miałem okazje kupić laptopa Fujitsu za 60 zł bez HDD a że miałem swój HDD to kupiłem laptopa, zainstalowałem Windows Vista (stary laptop), skonfigurowałem połączenie z konsolą, połączyłem konsole z laptopem 30 cm kablem internetowym (krótki aby nie robić już za sprzętem większego bałaganu z kablami), położyłem konsole na laptopa i taki zestaw mam do grania na PS2. Na laptopie leży ze 30 - 40 gier, niewygodnie dźwigam konsole wraz z matrycą laptopa aby go uruchomić i odrazu zamykam. Po 3 minutach nic nie robiąc mam już konsole gotową do odpalenia gry przez OPL.

Możesz jeszcze spróbować konfiguracji z mini PC (300zł) które mają wbudowaną karte sieciową.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Tankudoraiba - 17-01-2017

Zepsułem plik konfiguracykny FMCB i nie wyświetla dodatkowych opcji w menu. Odpalanie kopii gier na szczęście działa. Czy dałoby się odpalić ulauncher.elf z płyty?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - MPN - 05-05-2017

(17-01-2017, 23:38)Tankudoraiba napisał(a): Zepsułem plik konfiguracykny FMCB i nie wyświetla dodatkowych opcji w menu. Odpalanie kopii gier na szczęście działa. Czy dałoby się odpalić ulauncher.elf z płyty?

Tak, da się tylko musisz znaleźć w necie obraz z ulaunchelf co bootuje z płyty jak gry, spatchować i nagrać na płytę. Sam tak robiłem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 05-05-2017

Pomijając że to odkop, łatwiej wrzucić na pena ulauncher.elf zmienić jego nazwę na RESCUE.ELF i odpalić konsolę Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - MPN - 06-05-2017

(05-05-2017, 22:07)tomx1989 napisał(a): Pomijając że to odkop, łatwiej wrzucić na pena ulauncher.elf zmienić jego nazwę na RESCUE.ELF i odpalić konsolę Wink

Łoo siema tomx, sam nie wiedziałem o tym sposobie, muszę sobie zanotować Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Masterpolska - 13-06-2017

Dobra jestem kompletnie zielony w tych sprawach, ale czy jeżeli posiadam kartę z wgrany free mcboot 1.95 to czy wystarczy po prostu podłączyć ją do konsoli i zainstalować oprogramowanie, włożyć pirata wgranego na DVD lub USB i grać?