PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 15-05-2016

Jak najbardziej warto, kabel Scart/RGB daje dużą poprawę obrazu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 16-05-2016

Co masz na myśli pisząc RGB?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 16-05-2016

Red, Green, Blue, czyli kabel który każdy składowy kolor przesyła osobnym przewodem = ostry obraz ze świetnymi kolorami.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 17-05-2016

Mam rca. Czerwony bialy i zolty i jakosc jest slabsza od rgb tak?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 17-05-2016

Tak słabsza, obraz przez RCA musi być skompresowany i przesłany tylko jednym żółtym przewodem, jeszcze gorzej jest z obrazem przesłanym przez kabel RF, gdzie obraz i dźwięk jest przesyłany jednym przewodem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - raster - 18-05-2016

Przy resecie z przytrzymanym START konsola się nie uruchamia, tj. cały czas czarny ekran. To oznacza, że przeróbka jest uszkodzona?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 18-05-2016

Zasłyszałem, że coś może być nie tak ze "skrótem". Spróbuj wcisnąć L1, L2, R1, R2, start i select. Konsola powinna się zresetować z poziomu gry.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - yodek - 30-05-2016

Witam, posiadam kartę z wgranym fmc. I nie za bardzo wiem jak mam go wgrać Proszę o pomoc


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 30-05-2016

A co chcesz wgrać? Jeżeli masz FMCB to podstawowe programy powinieneś mieć wgrane.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Thesebax4 - 28-07-2016

Witam, posiadam dość dziwny kabel do PS2 na końcu ma wyjście euro a gdzieś w połowie można jeszcze wyjść kablem zwykłym (composite). Na wyjściu euro mój telewizor wyświetla tylko proporcje 16:9, jeśli połącze kabelki przez to wyjście w połowie kabla to jest normalne 4:3. Jakość wydaje mi się bardzo słaba wszystko jest jakoś rozmazane. Mój telewizor posiada wejście s-video, czytałem na jakimś forum że s-video daje lepszą jakość od zwykłego composite. I tu moje pytanie: Czy jakość faktycznie będzie lepsza od zwykłego kabla?

P.S Koszt takiego kabla to 43zł