PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Czarnobyl97 - 08-07-2009

(07-07-2009, 20:12)Czarnobyl97 napisał(a): Założyłem magic keys 3 tak jak trzeba było.Odpaliłem swap magica i nie dośc,że gry nie czyta to jeszcze nie czyta swap magica przy otwartej klapce.Pomóżcie!Aha i to jest wersja slim scph-75004.

Opiszę to: założyłem 3 zatyczki ta pierwsza nad przyciskiem on/off nie chce wejsć na stałe tzn.ciągle wyskakuje a klej się zużył.I jeszcze:kiedy wkładam swap magica i zamykam klapkę wszystko działa kiedy wyjmuję płytę , podmieniam na kopię daję na normal na PAL albo inny i wtedy zaczynają się kłopoty,bo wyswietla się karta pamięci a póżniej komunikat żebym włożył format dysk.A płytka to MAGNETIK DVD-R razy 4 for general.Zauważyłem na niej trochę zarysowań.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 08-07-2009

A co z 3-ią "zatyczką"? Jak ta pierwsza wyskakuje to nie podmienisz płyty, bo ta "zaślepka" eee...jakby Ci to wytłumaczyć...służy do tego, żeby podmienić płytę bez wyskakiwania tego błędu(wywaleniem do OSDSYS-a). Zrób sobie taką "zaślepkę" sam, było kiedyś na forum, poszukaj. A co do płyt to nagrywasz na podstawkach pod piwo. Tylko Verbatim, ostateczność Sony lub TDK, Platinum, prędkość 4-8x.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Czarnobyl97 - 08-07-2009

(08-07-2009, 12:12)GENERiC napisał(a): A co z 3-ią "zatyczką"? Jak ta pierwsza wyskakuje to nie podmienisz płyty, bo ta "zaślepka" eee...jakby Ci to wytłumaczyć...służy do tego, żeby podmienić płytę bez wyskakiwania tego błędu(wywaleniem do OSDSYS-a). Zrób sobie taką "zaślepkę" sam, było kiedyś na forum, poszukaj. A co do płyt to nagrywasz na podstawkach pod piwo. Tylko Verbatim, ostateczność Sony lub TDK, Platinum, prędkość 4-8x.

3 zatyczka dobrze mi wskakuje,ale jak zrobić żeby pierwsza nie wyskakiwała?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 08-07-2009

Może przyklej kawałek taśmy dwustronnej, tam gdzie jest klej.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Czarnobyl97 - 08-07-2009

(08-07-2009, 13:52)GENERiC napisał(a): Może przyklej kawałek taśmy dwustronnej, tam gdzie jest klej.

Zaklejiłem zwykłą tasmą z góry ale dalej mi pisze żebym włożył format disc.A tak przy okazji co to w ogóle jest(ten format disc)?A może po prostu ta płyta z grą(pożyczona od kolegi,który ma przeróbkę ps2)jest do kitu?Z góry dziękuję.Pozdro! Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 08-07-2009

Porysowana? Taki błąd wyskakuje w mniej więcej takich przypadkach. Ten błąd oznacza, żeby włożyć płytę dla PSX lub PS2. A propos to dzisiaj kończe ze Swap Magic i kupuje chipa. Jakiego polecacie? Na grubej mam Rippera 2. Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marzyciel - 24-07-2009

Przepraszam, ale jak sie da do konsoli Free Mc Boot to dalej aktualna jest gwarancja ze sklepu, czy już nie?
Bo niedawno kupiłem konsole sphc 90004 i został mi rok gwarancji i niewiem czy da sie przerobić, żeby niestracić gwarancji, a jak nie to lepiej poczekać z przerobieniem aż nieminie gwarancja czy teraz przerobić?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 24-07-2009

@Marzyciel, jak wgrywasz chipa to tracisz gwarancje, FMCB nie zadziała bo masz najnowszą konsole, to zostaje Ci już SM Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 24-07-2009

Nie koniecznie, że nie zadziała. Zadziała Ci na 8A i 8B.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Marzyciel - 24-07-2009

Co to jest te 8a i 8b?