PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - piotros - 19-06-2015

Jeżeli pady bezprzewodowe, to tylko od Logitech'a, bo tylko one miały licencję Sony. Sam używam tylko takich i jestem bardzo zadowolony... Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ch3mn3y - 04-07-2015

Na jakiej zasadzie działa FMCB? Jak na razie miałem szansę sprawdzić ją tylko na 90004 i dalej nie wiem jak to wygląda? W sensie jak włączyłem 90004 włączyło się menu z opcją wyboru "Browser" i (chyba) "System COnfiguration". Rozumiem, że przy działającym FMCB będzie dodatkowa opcja włączająca jego (jej?) menu?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Makaveli - 04-07-2015

Przy FMCB będą dodatkowe opcje, o ile sobie je przypiszesz w OSDSYS (on-screen display system). Można sobie tam przypisać do 99 pozycji, które wyświetlą się jako lista w głównym menu konsoli. Przypisuje się je podając ścieżkę do pliku z aplikacją i nazywając ją sobie wedle uznania. Wtedy, taka opcja pojawi się pod Browser i System Configuration.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ch3mn3y - 04-07-2015

Jak to dodać to już chyba dojdę jak będę miał konsolę Big Grin Choć ktoś dobry mógłby podrzucić link (no co forum jest po to, żeby korzystać, a leń jestem i szukać mi się nie chce Tongue ). Rozumiem, że nie jest to super trudne? I laik sobie z tym poradzi lub znajdzie informację na forum lub w ostateczności w Internecie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Makaveli - 04-07-2015

Jest mega wielki temat odnośnie instalacji FMCB na forum. Jeżeli umiesz czytać i odtwarzać to, co przeczytałeś, to dasz sobie radę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 08-07-2015

Witam

Czy jakiś serwis zajmuje się czyszczeniem PS2? Chciałbym odkurzyć całą ze środka i ewentualnie wymienić pastę, ale nie chcę jej popsuć, bo kompletnie się na tym nie znam. Model 79003. Może jest jakiś dobry tutorial, na co uważać itd., bo wtedy mógł brat mógłby się tym zająć?

Może jakiś użytkownik by się tego podjął Big Grin? Przyjadę nie tylko z konsolą, bo z zaproszeniem zwanym także "pół litra". Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - norton9988 - 08-07-2015

PS2 to nie PS3. Poza tym nie posiada past termoprzewodzących tylko thermopady, które nie tracą tak szybko swoich właściwości jak pasty. Mam fatke z 2001r nigdy nie rozbieraną i wszystko działa. Nawet przy upałach 30+ chodziła po 4 godziny i nic jej nie było. Twoja jest z okresu 2007/2008 więc całkiem młoda. Jeśli się nie zawiesza, nie resetuje zostaw ją w spokoju. Najwyżej poodkurzaj sobie wszystkie kratki wentylacyjne odkurzaczem, a jeśli chcesz koniecznie otworzyć to tylko zdejmij pokrywę konsoli i przeczyść wentylator i radiatory.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 08-07-2015

Jeszcze nie miałem zwiechy czy resetów, ale niektóre gry potrafiły przyciąć z płyty i całkiem głośno działa, gdy gram z krążków. Słychać takie "cyk cyk cyk" dla niektórych gier. Po 20-30 minutach lekko się nagrzewa i już tak zostaje. Nieważne czy 15 stopni czy 35. Czuję, że temperatura jest podobna. Grzeje się mniej więcej po lewej połowie. Tuż za tym błyszczącym paskiem. To norma?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - norton9988 - 08-07-2015

Jeśli wydmuchuje ciepłe powietrze to znaczy, że thermopady spełniają swoją rolę. Byłbym zaniepokojony gdyby dmuchało zimnym. Lewa strona się nagrzewa, ponieważ tam znajdują się radiatory, czyli wszystko jest w porządku. Jeśli głośno pracuje napęd można go rozłożyć, wyczyścić oraz nasmarować prowadnice lasera najlepiej płynnym smarem jak do maszyn do szycia.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 08-07-2015

W GOW raz czy dwa się zacięło na bardzo krótką chwilę. I w tej grze słychać to cykanie co jakiś czas, tak jakby doczytywało tekstury.