PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 14-04-2015

Miał ktoś może do czynienia z takim urządzeniem?
http://allegro.pl/konwerter-wideo-component-ypbpr-do-vga-krakow-i5176758148.html
Chcę to kupić i mam pytanie, czy przez takie sprzęty jest opóźnienie w obrazie na monitorze, czy wszystko jest płynne jak przy normalnym, bezpośrednim podpięciu konsoli do TV?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Makaveli - 14-04-2015

Nie ryzykowałbym dwustu złotych na taki niesprawdzony sprzęcik. Nigdy nie wiadomo, jak to będzie działać, o ile w ogóle. Lepiej dołożyć trochę i kupić monitor z funkcją telewizora.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 15-04-2015

Jak chcesz to ci zalatwie takie cos o wiele taniej


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 15-04-2015

Wstąpiłem dzisiaj wracając z pracy do tego sklepu i dowiedziałem się tyle, że teoretycznie nie powinno być opóźnienia w obrazie, ale nie jest pewny w 100%, bo nie sprawdzają tego typu sprzętów pod kątem konsol.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Gokufan - 19-04-2015

Cześć, jestem kompletnie zielony w temacie przeróbek i mam takie pytanie - mianowicie po kilku latach w końcu odkurzyłem swojego PS2 Slim i nabrałem ochoty na kilka RPGów. Do tej pory grałem tylko na oryginalnych grach PAL, ale teraz trafiła mi się okazja zdobycia kilku oryginalnych tytułów NTSC - jak najprościej byłoby odpalić takie gry?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 19-04-2015

Chip albo jakieś płyty typu Code Breaker.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - SodaPL - 23-04-2015

Cześć! Zamierzam zakupić przerobione PS2.Tyle,że na aukcji nie ma żadnych informacji dotyczących rodzaju przeróbki.I tutaj moje pytanie:wszystkie przerobione konsole łączy wspólny sposób odpalenia gier? Między poszczególnymi przeróbkami istnieją jakieś szczególne różnice? Wiem,że pytanie zapewne bardzo głupie,ale nie za bardzo się w tym orientuję ShyZ góry dziękuję za odpowiedź!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 23-04-2015

SodaPL napisał(a):wszystkie przerobione konsole łączy wspólny sposób odpalenia gier?

Nie.

SodaPL napisał(a):Między poszczególnymi przeróbkami istnieją jakieś szczególne różnice?

Tak.

Jak na aukcji, na której jest wystawiona konsola nie ma informacje o rodzaju przeróbki.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - wilkwcieniu - 18-05-2015

(28-12-2008, 15:31)ReV napisał(a): W związku z tym, że coraz częściej nowi użytkownicy zakładają bezsensu nowe tematy koło siebie, a odnoszące się do tego samego zakładam ten temat. Wszystkich!! w szczególności nowych proszę o pisanie w tym temacie, inne tematy będą zamykane bądź usuwane. Tutaj należy kierować swoje pytania "typu jestem zielony nie wiem co lepsze swap czy chip" ... itp
Pozdrawiam

1. "jestem zielony nie wiem" jak sprawdzić czy moja konsola jest przerobiona. Pomocy!

2. "jestem zielony nie wiem" jak nagrywać płyty. jaki dokładnie ma być nośnik i jakie rozszerzenie ma mieć obraz płyty. Pomocy!

3. "jestem zielony nie wiem" skąd ściągać sprawdzone i przygotowane obrazy płyt. Pomocy!

4. "jestem zielony" i dlatego dziękuję za wszelką pomoc. Moja konsola To PS2 - najcieńsza Smile.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 18-05-2015

Masz kartę pamięci? Włącza ci się Freemcboot na samym początku?
Co do innych przeróbek to nie wiem sam jak to sprawdzić.
Płyty nagrywasz za pomocą programu Alcohol, ale wcześniej każdy obraz musisz spatchować przy użyciu ESR DISC PATCHER. Używaj płyt DVD-R lub DVD+R firm takich jak Sony, Verbatim, TDK, Platinium. Obrazy DVD mają zwykle .iso, a CD 2 pliki-.bin i .cue. Przy wypalaniu klikamy na plik cue, bowiem on przekieruje nagrywanie na bin i nagra się cała gra.
Sprawdź jaką masz konsolę na naklejce z tyłu.