PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Oktawian12 - 16-03-2015

Dzięki za wskazówki.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 16-03-2015

Czyszczenie najpierw zrobić trzeba, jak to nie da nic, to wtedy myśleć nad laserem trzeba.
Składnia jak u Yody xD
Nie zawsze kończący się laser nie czyta płyt dwuwarstwowych, u mnie było tak, że GT4 śmigało,a Terminator 3 się nie uruchamiał.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Oktawian12 - 17-03-2015

Spróbuję działać z tym laserem w weekend.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - xabcx - 23-03-2015

Hej! Mój 1 post zatem witam Smile Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale wydaje mi się, że tak zatem do rzeczy.
W mojej konsoli PS2 slim model 77004 został ułamany jakiś element przy mocowaniu w klapce przy czym klapa najzwyczajniej po zamnięciu odstaje. Moje pytanie brzmi czy każdy model górnej części obudowy slim pasuje do tej dolnej z mojego 77004? Szukałem odpowiedzi w necie jednak nie doszukałem się

Dzięki za odpowiedź


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Simion - 23-03-2015

Z tego co pamiętam to slimy miały 3 obudowy i raczej nie wpasujesz górnej części do innego typu obudowy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - xabcx - 23-03-2015

Dzięki za odpowiedz. To może jakaś alternatywa pozostaje idąc od ogółu do szczegółu. Czy zatem klapy też mają różną metodę montażu? Np. Zdemontować klapke z innej obudowy slim i zamontować na tej mojej czy też nie da się? Chyba, że ktoś ma pomysł DIY jak taką usterkę wyeliminować. Ostatecznościa jest wyjęcie spręzynki przy zawiasie albo zaklejanie czujników, ale to juz ostateczność bo jednak chciałbym, żeby wszystko wyglądało na sprawne.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - lekowosystem - 24-03-2015

Zamierzam kupić na allegro przerobioną konolę ps2. Mam do wyboru 2 przeróbki przeróbka freemcbootem czy mod chipem? Która przeróbka daje większe możliwości? Bo wiadomo że przerobka freemcbootem i modchipem umożliwia odtwarzanie tak zwanych kopii zapasowych, ale z tego co słyszałem freemcboot umożliwia jeszcze odtwarzanie filmów z usb, granie w gry z Nesa i SNESA. Czy modchip też daje takie możliwości? Czy kupując konsolę najnowszą (90004) z wbudowanym modchipem, będę mógł uruchomić kartę z freemcbootem? Trochę dużo pytań, ale jestem tu nowy. Z Góry dzięki za odpowiedź i pomoc.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Simion - 24-03-2015

FMCB to program na karcie a chip jest wlutowany w płytę główną konsoli. Jak będziesz miał chip to kartę z FMCB możesz sklecić sobie sam.

W sumie dziwię się że ludzie sprzedają konsole z FMCB jako przerobioną. To tak jakbym sprzedawał laptopa "przerobionego" na Ubuntu Tongue . Oprogramowanie nie tworzy przeróbki.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomas1395 - 24-03-2015

Krótka piłka: które płyty lepsze do PS2? Verbatim, TDK czy SONY?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 24-03-2015

Verbatimy.