PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 04-07-2009

To nagrywaj na prędkość 8x, a płyta Verbatim, najlepiej -.
@NeelaPL To samo co wcześniej napisałem. Choć i tak stawiam na zjechany laser. Orginały mogą się odczytywać bez problemu, a kopie nie koniecznie. Nie nagrywaj płyt na takich nośnikach. Only Verbatim, w ostateczności Sony, lub TDK.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NeelaPL - 04-07-2009

(04-07-2009, 16:59)Sanosuke napisał(a): To dlatego, że gry na płytach +R zawsze się dłużej wczytują niż na "minusach". Pewnie NFSa miałeś na Verbatim+R.
NFSa mam na +R i -R (obie Verbatim) oraz TX +R(dla sprawdzenia). NFS z +R w ogóle miał takie problemy z wczytywaniem danych że w pewnym momencie po prostu się gra zawiesiła. NFS z -R już było lepiej ale dalej strasznie muliło, dlatego wypaliłem na TX wyłącznie do testu i jak się okazało idzie płynnie. Jednak mam zamiar oszczędzać laser jak najdłużej i wg porad używać płyt z górnej półki.
(04-07-2009, 17:38)DJ_Heniek napisał(a): To nagrywaj na prędkość 8x, a płyta Verbatim, najlepiej -.
@NeelaPL To samo co wcześniej napisałem. Choć i tak stawiam na zjechany laser. Orginały mogą się odczytywać bez problemu, a kopie nie koniecznie. Nie nagrywaj płyt na takich nośnikach. Only Verbatim, w ostateczności Sony, lub TDK.
Nagrałem na TX dla sprawdzenia jak działa. Dziwne że płyta Verbatim(o wiele lepsza jakościowo od TX działa gorzej) Sprawdzę jeszcze na 2x i 8x


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 04-07-2009

2x nie. Jak już to 4x.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NeelaPL - 04-07-2009

No 4x wszystkie płyty DVD wypalam i nie mam problemów, a te z grami do PS2 strasznie wolno czyta.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 1975grzesiek - 04-07-2009

Od poprzednika dostałem gierki na schivaki i to na plusach i one chodzą


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 05-07-2009

Chodzić zawsze mogą, ale do momentu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NeelaPL - 05-07-2009

(04-07-2009, 17:38)GENERiC napisał(a): To samo co wcześniej napisałem. Choć i tak stawiam na zjechany laser.

Nagrałem dwie płyty z filmami na Verbatim -R i +R i obie płynnie odtwarzają filmy. Co do gier na tych płytach dalej jest problem z powolnym odczytem danych Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Czarnobyl97 - 07-07-2009

Założyłem magic keys 3 tak jak trzeba było.Odpaliłem swap magica i nie dośc,że gry nie czyta to jeszcze nie czyta swap magica przy otwartej klapce.Pomóżcie!Aha i to jest wersja slim scph-75004.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GENERiC - 07-07-2009

Ile założyłeś "zatyczek"? Co znaczy nie czyta? Wyskakuje DRE, płyta "rusza się" w środku? Inne gry oryginalne czyta?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Krochy - 08-07-2009

NeelaPL - też tak miałem, słabsze jakościowo płyty lepiej radziły sobię z odczytem danych. W niektórych grach tylko. Moja rada - jeżeli w grę nie zamierzasz przegrac całych miesięcy, możesz pograc na tej słabszej płycie, wątpie by jakoś się odbiło to na laserze... . O dziwo ten sam problem miałem z NFS:Carbon. Po prostu czasem feralna gra się trafi i tyle. (gorzej jak każda gra na Verbatim ci chodzi jak Carbon)

Powiedz czarnobylu tylko, czy jeżeli otwierasz klapkę to laser jest wysunięty obok napędu ? Jeżeli nie, to źle założyłeś blokadki. Prawdopodobnie blokadka 3, ta położona wyżej od lasera. Z nią też miałem problemy