PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - grzybacz2 - 22-02-2015

(22-02-2015, 13:00)Jusko napisał(a):
grzybacz2 napisał(a):Ale była jakaś opcja, ze swap magic, czy coś takiego, że bez lutowania czy może się myle?

Tak, opcja Swap Magic 3 istnieje - rzuć okiem w tym temacie od strony 242. Całkiem niedawno dyskutowaliśmy o tym. Czasem trzeba za zestawem zapolować po Allegro, Gametrade czy OLX, ale da się znaleźć i zakupić w okolicy 20-60zł.


A nie moge pobrać swap magica z neta?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 22-02-2015

Nie nie możesz gdyż i tak nie nagrasz go prawidłowo na płyty. A nawet jak nagrasz to nie zadziała, jakby to było takie proste Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 22-02-2015

blazej801 napisał(a):@Up, CoD się dodał bez problemu, z GTA był jakiś błąd z obrazem (teraz ściągam) inny i faktycznie Colin dodał się do listy. Jeżeli usunąłem ręcznie pliki z pena po GTA to nie będzie problemu ?
Już wiem o co chodzi, GTA VCS nie jest kompatybilne

Tak, jeśli usuniesz pliki ręcznie, to nie powinno być problemu.

Chodzi o to, że po grze zostaje wpis w pliku ul - w moim akurat przypadku, ręczne edytowanie listy zawsze przynosiło efekt taki, że plik się posypał i był problem z uruchomieniem pozostałych gier Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - blazej801 - 24-02-2015

Tydzień temu kupiłem sprawną slimkę model 77004 i co ciekawe zasilaczem od PS One. Działa bez problemów tylko jak resetuje to na chwilę się wyłącza, ale poza tym nie mam żadnych problemów. Czy używanie zasilacza z PS One ma zły wpływ na PS2 Slim ?

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Iksar - 03-03-2015

Mam do kupienia ps2 fat model 39003 podobno przerobioną i mam kilka pytań.

1. Model 39003 ogólnie jest kiepskim czy dobrym modelem ?
2. Podobno w niej brakuje jakas tasma do wlaczenia ... o jaka tasme moze chodzic ?
3. Podobno ma przerobke, jak najlepiej sprawdzic czy ma jakas stara czy ta nowsza przerobke ?
4. Nie mam plyty dvd z gra, jedynie mam plyte cd oryginalna i chcialbym sprawdzic laser ale rozumiem ze na cd moze chodzic dobrze a na dvd laser bedzie przycinal tak ?
5. Na co jeszcze zwrocic uwage przy zakupie ? czy dzialaja porty joy, sloty pamieci i usb ale na co jeszcze ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Michal_burnout - 04-03-2015

1. Z tego co czytałem to nie ma złego modelu PS2, do Fat zawsze można dysk podpiąć i to uważam za duży plus, nawet jak laser martwy to nie ma znaczenia, gry się szybciej wczytują i nie ma bawienia się z nagrywaniem DVD. Jedynie Slim 9XXXX może być kiepska ale tylko w tym znaczeniu, że nie można uruchomić FMCB(Zawsze można użyć Swap Magic). Nawet w starych postach 39003 bardzo chwalą jeśli chodzi o zastosowanie modchipów, ale to już przeszłość, jeśli dostanie się modbo760 to szczyt Smile no i w sumie więcej nie potrzeba.

2. Taśmy do włączenia- chodzi zapewne o ta taśmę na której są przyciski Reset i Eject, często przy nieumiejętnym składaniu można było ja uszkodzić.

3. Co do przeróbki, może mieć najprostszy sposób FMCB, "program" wgrany na kartę pamięci- powszechne i określane mianem przeróbki, lub modchipa- musiałbyś poszukać bo nie wiem jak sprawdzić co jest w środku zamontowane, ewentualnie rozkręcić i przyjrzeć się płytce i czy ma coś "dołożone"- jak ma nazwę to super jak nie to już gorzej Smile Jeśli zrobiłbyś zdjęcie to pewnie ktoś z forum rozpoznałby co to za przeróbka, ewentualnie użytkownik JaDCorbeN byłby pomocny - prowadzi serwis konsol i nie jedno w życiu widział Wink Chociaż nie wiem czy warto mu zawracać głowę tym, jeśli zobaczy post to może wypowie się na ten temat. Jest wielu użytkowników co na PS2 zęby zjedli, także ktoś zawsze pomoże.

4. Z tego co wyczytałem to masz racje, może czytać DVD a CD już nie lub odwrotnie, CD w sumie to już raczej i tak nie będziesz używał- chyba, ze gry z PSXa. Jeśli DVD DL czyta to dobry znak, ale nie oszukujmy się te konsole już swój wiek mają i gdyby ktoś o nie dbał to jeszcze może pociągną, w innym wypadku jedynie wymiana lasera.

5. Dobrze byłoby ja przetestować, czy pady działają, karta pamięci, usb to można by kamerkę podpiąć ale to i gra potrzebna- ciężko mi powiedzieć, bolączka jest przede wszystkim laser, ale myśląc o HDD już bym tak nad nim nie płakał Smile Wygląd zewnętrzny, jeśli Cię to interesuje też może dużo mówić o stanie konsoli- chociaż niektórzy czasem kupują niby szrota w kawałkach a trafia się twardy rodzynek żywotnością przebijający zadbane egzemplarze, no ale ja wolałbym stan co najmniej zadowalający bez połamanego plastiku. Dodatki jakie są- pad i karta to chyba minimum.

Jak cena jest tej Twojej konsoli jeśli można wiedzieć i ile chciałbyś na nią przeznaczyć?

Wszystko to powyższe napisałem z własnej wiedzy wyczytanej, wyszukanej a także i zdobytej z forum od użytkowników, których męczyłem PW Smile Na pewno można by mnie poprawić i wiele wytłumaczyć, staram się pomóc Ci w wyborze najlepiej jak tylko mogę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - blazej801 - 04-03-2015

Witam. Udało mi się podłączyć PS2 Slim do PC przez Rj-45. Gry elegancko śmigają, ale mam pytanie jak można podłączyć PS2 Slim pod router, który ma USB 2.0 ? Po prostu wpisać IP routera w OPL ? Ten router to ZTE MF28D.
Drugie pytanie jak podłączyć PS2 pod router, ale, żeby gry odtwarzane były z PC podłączonego pod ten sam router. Proszę mi objaśnić te dwie kwestie oddzielnie. W tej chwili PS2 podłączone bezpośrednio do PC, nie przez router. Bardzo dziękuję za pomoc.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Iksar - 04-03-2015

[link usunięty]

Tu coś piszą o połączeniu jak i o router komp ps2


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 09-03-2015

Witam, potrzebowałbym w miarę szybkiej odpowiedzi, planuje zakup kabla Component, mam do wyboru dwie firmy Hama i Speedlink, która firmę polecacie? Nie miałem do czynienia z żadną :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 09-03-2015

Hama moim zdaniem. Robili dużo akcesoriów do konsol (nie tylko PS2), choć Speedlink także, jednak ta pierwsza wydaje się porządniejsza. No i mają na swoim koncie taką rewolucjonizującą przejściówkę Big Grin