PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 09-02-2015

Limit jest w kompatybilności, komuś 1 TB zadziałał, a tobie może nie zadziałać nawet 80GB, nie wiadomo. Gdzieś na forum jest lista kompatybilnych dysków jak chcesz możesz ją prześledzić Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 10-02-2015

Chyba za bardzo się napaliłem na PS2 i za szybko Slima kupiłem, powinienem był się bardziej w temat zagłębić. Obecnie poszukuję Fat, ale tak na spokojnie, Slima sprzedam. Parę pytań:

1 Szukać konkretnego modelu? Czy każdy Fat będzie dobry do podłączenia NA, i czy na każdym odpalę FMCB, Bo chodzi mi o to aby grać z dysku, ale gdyby dana gra nie działała to z napędu, szukałbym oryginałów ale zależy od ceny i kopię tez chciałbym móc odpalić Smile

2 W ogóle czy większe konsole czymś się różnią, widziałem, że niektóre mają zasilacz oddzielny niektóre zintegrowany(taki mi się podoba ale czy ma wady?)

3 Ostatecznie czy nawet padnięty laser w czymś mi przeszkodzi? Chodzi o granie z dysku. Bo może zakupiłbym taką po taniości i z czasem laser wymienił


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 11-02-2015

Ogólnie FAT jest starszy - starsza konsola = starszy laser. Większe ryzyko awarii.
FAT posiada wbudowany zasilacz, przez co się grzeje - ale bez przesady, jest wentylator i daje rade.
FAT ma większe gabaryty. Laser do fat'a kosztuje tyle co 3 lasery do slima - to główna wada.
Jeśli chodzi o wbudowanie HDD - Fat bezkonkurencyjny, raz, że ma na to miejsce i nic się nie pląta, dwa, że jest to prosty montaż.

Padnięty laser nie dyskwalifikuje konsoli... Powiem więcej - dzięki NA i FMCB/FHCB daje konsoli drugie życie...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 11-02-2015

Laser laserem, faktycznie tanie nie są, ale jak kupi się NA (koszt około 100zł, może być taniej jak się dobrze zakręcisz + prześledzisz zagraniczne aukcje) a laser, za jakieś 60zł kupisz nawet nie najgorszy. Oczywiście wniosek jest prosty, bo dodatkowo NA jest na zawsze (chyba że nim rzucasz i nie szanujesz) a dyski IDE, nawet używane, mają długą żywotność Smile - dodatkowo można łatwo kupić takie dyski przez OLX, za 200GB dasz ~10-20zł, nawet jak ma bady, wystarczy sformatować z opcją pełne i false blocki są pomijane.
W zasadzie jedyną bolączką NA, jest nieco dłuższe ładowanie się konsoli, za to szybciutkie loadingi, to jest to co przemawia na korzyść Network Adaptera. Ja kupiłem, w zestawie z konsolą, 4 padami, 2 kartami, kablami i rozdzielaczem, zapłaciłem prawie 200zł, z czego wyliczyłem że NA i dysk 150GB był "za darmo", wartość wszystkiego spokojnie doszłaby do tej kwoty (wystarczy dobrze zareklamować i zadbać).
Jeśli zdecydujesz się na zakup NA pamiętaj o tym, że:
* Network Adapter z USA, czy Japonii (mówię o oryginalnych) będzie działać tak samo jak na konsoli z danego regionu
* Nieco dłużej ładuje się konsola - według mnie różnica niewielka
* Wszystko ładuje się błyskawicznie, brak ścięć - jakbyś grał na komputerze z dysku Smile
* Jego koszt się waha, ale więcej jak ~110zł absolutnie nie dawaj, no chyba że dorzuci coś ciekawego do zestawu (dysk z grami, gry, pady, cokolwiek)
* Nie polecam kupować podróbek z Chin, może mają wejście SATA (dla nowych dysków), ale często są bardzo wadliwe (zacinają, nie działają, nie działa port Ethernet jak jest).
* Jeśli potrzebujesz NA z SATA, kup przejściówkę na jakimś serwisie aukcyjnym (w internecie zawsze taniej) - plus jest taki że podłączysz dyski SATA, a jak zdejmiesz przejściówkę, nadal będziesz mógł podłączyć dysk IDE.
Jeśli masz nadal jakieś pytania, chętnie Ci na nie odpowiem Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 11-02-2015

No i wygoda, bez wachlowania płytami. Odpalasz -> wybierasz -> grasz...
W slimie niby po USB działa i nie jest źle, ale jest wolno i pendrive jak mam 4Gb to jedna max 2gry...

Mając wbudowany dysk jest nie dość, że większa pojemność to jeszcze estetyczniej...

W fatach kłopotliwe były tacki napędu jak się stosowało SwapMagic... O ile mi dobrze wiadomo to trzeba ją było siłowo otwierać i psuły się mechanizmy... Mając większość gier na Hdd, laser mamy praktycznie dożywotni...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 11-02-2015

Cóż, laser może działać lub nie mam 2 konsole, z jednej wymontowałem napęd (potencjometr ustawiony na maxa a nawet nie potrafił zweryfikować że w napędzie jest płyta CD, co mówić o odczycie) a w drugiej pobawiłem się potencjometrem (czyta CD bez problemu, DVD od czasu do czasu). Mając NA i dysk nie myślę o laserze, po prostu go nie potrzebuję.
W konsoli z której wymontowałem napęd planuję dolutować do płyty głównej taśmę IDE a dysk wsadzić w miejsce po czytniku (zasilanie to wsadzenie dwóch transformatorów - to będzie najbezpieczniejsze moim zdaniem - jeden na 5V drugi na 12V, uziemienie to uziemienie od wejścia, czyli nie będę potrzebować zewnętrznych zasilaczy.
Trochę zabawy mnie czeka, ale HDD w konsoli tak mi się spodobał, że zaryzykuję. Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 11-02-2015

Ciekawe, czy nie szło by napisać sterownika do PCtowego DVD wpiętego taśmą w NA...

Albo zastosować bebechy z PCtowego DVD zamiast tych fatowych... w sumie ten napęd łudząco przypomina bebechy zwykłego DVD...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 11-02-2015

W laserze jest specjalny chip, mikroukład który sprawdza to i owo...
Z komputerowego napędu możesz zastosować co najwyżej silniczek który porusza laserem po prowadnicy, być może prowadnice (jak te same wymiary) oraz napęd obracający płytą (choć i nie do końca, bo magnez musi to kontrolować, dla każdego napędu pewnie inny) oraz śrubki, gumki itd.
Laser w PC jest może podobny, nawet łudząco podobny, ale zasadniczą różnicą jest to, że w PC tasiemka lasera jest szeroka, w PS2 nie. Co prawda, gdyby jakimś cudem się dało, to jeden napęd mógłby przeżyć wiele lat, albo tyle co konsola - dobry laser, długa żywotność, nic tylko brać Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Berion - 11-02-2015

MagneZ? Big Grin

Nie da się, to kompletnie różne konstrukcje.

Jeśli chcesz podłączyć pod IDE z NA to musiałbyś w to włożyć tytaniczną pracą w napisanie modułów i loadera.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 11-02-2015

Wiesz, jak wkładasz płytę do napędu PS2, tacka wkłada posłusznie płytę, napęd się "podnosi" żeby zacząć odczytywać. Silniczek obracający płytą wchodzi na miejsce i przyciąga tą tackę na górze napędu do siebie, żeby się płyta nie zsunęła, o to mi chodziło.