PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 08-02-2015

Michal_burnout napisał(a):Prawie mnie przekonaliście Smile A co z żywotnością Swap Magic? Da sie zrobić jego kopię?

Nie - to specjalnie wytłoczona płytka, która ładuje do pamięci odpowiednie dane tak, że konsola myśli potem, iż kopia to wytłoczony jak trzeba oryginał. Da się zrobić oczywiście kopię oryginalnego Swapa, ale potrzebowałbyś oryginalnego Swap Magica do odpalenia kopii Swap Magica Smile

Ważne, aby konsola w ogóle odczytywała płytę SM - osobiście posiadam raczej sfatygowane egzemplarze i nie mam problemu z odczytem (nówek już nie dostaniesz, a nie każdy dba o płyty). Tak naprawdę nie potrzebujesz nawet płyty w ogóle wyciągać z konsoli, jeśli zamierzasz grać z pendriva czy po kablu z komputera.

EDIT:


Michal_burnout napisał(a):Ewentualnie druga karta na kopie tych najwazniejszych, ale czy da radę kopiować z karty na kartę?

Z karty pamięci na kartę pamięci? Tak, raczej nie powinno być kłopotu - jeśli miałbyś Swap Magic lub chipowaną konsolę, możesz użyć programu uLauncherELF - to taki eksplorator plików. Mógłbyś wejść na kartę, zaznaczyć pliki do skopiowania, potem wejść na drugą kartę i wkleić. Co prawda nie testowałem tego pomiędzy memorkami, bo mam tylko jedną - lecz powinno działać, w każdym razie działa przeklejając między kartą a pendrivem Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Berion - 09-02-2015

Jusko, co Ty tworzysz? To, że np. SM działa na gołej konsoli wynika jedynie ze sposobu w jaki został wytłoczony (w src do ZoneLoadera masz szczegółowo opisane zabezpieczenie nośników i jak je obejść).

Swap Magic oczywiście skopiować się da i nie ma z tym żadnego problemu (są leap sectory na dummy, które można pominąć bo nie ma tam nic potrzebnego, w tym miejscu nagrywarka krzyknie o błędzie odczytu).

I jak nie trzeba blokad? Wszystkie modele slim mają czujniki otwierania klapki, inaczej nie mógłbyś zagrać w gry wielopłytowe bo konsola nie wiedziałaby, że włożyłeś drugi nośnik...

- - -

Save'y kopiuj na pendrive, nie kartę (do formatu *.psu). Po co Ci więcej jak jedna?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 09-02-2015

Nie wiem, czemu atakujecie ciągle tego SM. Mamy FMCB, które funkcjonalnością pobiło dawno SM. Nie wymaga blokad czujników, "nie rysuje się" w porównaniu do płyt...

Jedyne zastosowanie jakie na tą chwilę widzę, to jako płyta ratunkowa do wgrania FMCB na gołą konsolę (choć i tak taniej wychodzi 007, lub drugą kartę awaryjną - tak mam ja)

Kiedyś było popularne, bo nie powodowało utraty gwarancji...
Teraz gwarancja na PS2?? "There is no spoon" Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 09-02-2015

Berion napisał(a):Jusko, co Ty tworzysz? To, że np. SM działa na gołej konsoli wynika jedynie ze sposobu w jaki został wytłoczony (w src do ZoneLoadera masz szczegółowo opisane zabezpieczenie nośników i jak je obejść).

Swap Magic oczywiście skopiować się da i nie ma z tym żadnego problemu (są leap sectory na dummy, które można pominąć bo nie ma tam nic potrzebnego, w tym miejscu nagrywarka krzyknie o błędzie odczytu).

I jak nie trzeba blokad? Wszystkie modele slim mają czujniki otwierania klapki, inaczej nie mógłbyś zagrać w gry wielopłytowe bo konsola nie wiedziałaby, że włożyłeś drugi nośnik...

- - -

Ad. 1. Pamiętam jeszcze stronę domową producenta Swap Magic. Przekazuję też to, co pisywali niegdyś w press packach. Nie atakuj mnie proszę - przekazuję tylko informacje producenta, a nie czuję się bardziej kompetentny od niego, abym napisał z własnego doświadczenia, co robi z konsolą. Zaprzeczysz jednakże to co napisałem, że to odpowiednio wytłoczona płytka, która ładuje do pamięci konsoli swoją aplikację (rozruchową, kiedy podmieniasz płytkę), a konsola myśli potem, że kopia to oryginał? Przecież wszystko się zgadza - gdzie napisałem nieprawdę? Wiem, że lubisz posługiwać się techniczną nomenklaturą, ale ja staram się mówić językiem potocznym tak, aby każdy zrozumiał, szczególnie autor, o co ze SM chodzi

Ad. 2. Przecież napisałem, że da się skopiować SM, bo czemu ma się nie dać

Ad. 3. Jeśli chce korzystać z kopii płyt, to tak - zaślepek trzeba, które zresztą można wyciąć z byle czego, cienkie kawałki wycięte nawet z kartonika po pendrivie (dwa, model 90004). Jeśli nie zamierza grać z kopii, tylko z USB/SMB - nie, zaślepek nie potrzeba. Wszystko się zgadza

miki1406 napisał(a):Nie wiem, czemu atakujecie ciągle tego SM. Mamy FMCB, które funkcjonalnością pobiło dawno SM. Nie wymaga blokad czujników, "nie rysuje się" w porównaniu do płyt...

Jedyne zastosowanie jakie na tą chwilę widzę, to jako płyta ratunkowa do wgrania FMCB na gołą konsolę (choć i tak taniej wychodzi 007, lub drugą kartę awaryjną - tak mam ja)

Niestety FMCB można powiedzieć, że nie działa od konsol 8C w górę (8C to jeszcze podobno losowość - działa lub nie). Mając już np. 8D - zapomnij o FMCB, więc SM wydaje się najmniej inwazyjną wtedy metodą.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 09-02-2015

Fakt - masz mnie - o tym nie pomyślałem...

Tutaj rzeczywiście SM, ale chyba ModChip będzie praktyczniejszy... Założysz i zapomnisz....


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 09-02-2015

miki1406 napisał(a):Tutaj rzeczywiście SM, ale chyba ModChip będzie praktyczniejszy... Założysz i zapomnisz....

Ja mam podobnie - kupiłem jakiś czas temu dużego pendriva, na którego zgrałem swoje gry, w które gram najczęściej (laser powoli stuka i puka, więc nie męczę już go bez potrzeby). W konsoli mam płytkę SM, której prawie nie wyjmuję - start konsoli, SM ładuje uLaunchELF z pendriva, z jego poziomu wpadam do OPL i wio Wink

PS: w moim przypadku SM był też tańszy niż chip. W cenie 50zł dostałem obie płytki + fabryczne pudełko + przesyłka. Dla chipu musiałbym jechać jakieś 30km dalej, a była to usługa w cenie 80zł. Z pewnością da się jednak taniej u kogoś, kto po prostu się na tym zna (nie znalazłem niestety ;P ).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 09-02-2015

(08-02-2015, 23:11)Jusko napisał(a): Z karty pamięci na kartę pamięci? Tak, raczej nie powinno być kłopotu - jeśli miałbyś Swap Magic lub chipowaną konsolę, możesz użyć programu uLauncherELF - to taki eksplorator plików. Mógłbyś wejść na kartę, zaznaczyć pliki do skopiowania, potem wejść na drugą kartę i wkleić. Co prawda nie testowałem tego pomiędzy memorkami, bo mam tylko jedną - lecz powinno działać, w każdym razie działa przeklejając między kartą a pendrivem Smile

A jaką masz konsole i oznaczenie, to w końcu da się na pendriva kopiować savy ?Smile

Co do tej aukcji:
Swap Magic

To jest tam tylko jedna płyta SM, i to "compact Disc", czy wystarczy, DVD uruchomię na tym?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 09-02-2015

Mam 90004 8D. Bezproblemowo kopiuję rzeczy karta <--> pendrive.

Nie - uruchamiając wersję CD, nie uruchomisz kopii DVD. Komplet SM to dwie płytki - CD i DVD, wkładasz taką wersję, która odpowiada Twojej kopii zapasowej.

Nie ma jednak tego złego - płyta CD jak najbardziej uruchomi aplikacje z pendriva. Możesz na niego wrzucić np. Open PS2 Loader i gry DVD uruchamiać z pendriva bądź po kablu internetowym z komputera (spinasz konsolę z PC, tworząc małą sieć między nimi). Także sama płytka CD nie jest sporym ograniczeniem - po prostu nie uruchomisz z jej poziomu kopii na płytach DVD, ale zawsze masz dostęp do aplikacji i gry z USB lub po kablu (SMB).

Zresztą - osobiście nie włożyłbym do konsoli wypalanej kopii. Jeśli oszczędzasz na nośnikach i kupujesz takie sobie lub kiepskie, to granie z kopii płyt jest najszybszą metodą, aby zabić laser. Co prawda to był PSX a nie PS2, ale ja swojego szaraka zajechałem w 3-4 miesiące (kiepskie nośniki) Smile Oczywiście są na forum użytkownicy, którzy kopii używają latami, ale wiedzą jakich nośników używać - niemniej mnie szkoda byłoby lasera, po prostu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - miki1406 - 09-02-2015

Ja jestem zachwycony OPL i grami z USB, nie wszystko ponoć idzie, czasem się tnie, ale nie tyra się lasera.
Ogólnie z tego co wyczytałem najlepszą opcją jest konsola FAT + NetworkAdapter + dysk twardy i na nim gry...
Działa ponoć szybko, estetycznie wygląda, a i zabawy z płytami nie ma Smile

Odpalasz -> wybierasz - > Grasz!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 09-02-2015

Jeśli już kopie to myślałbym o dobrych nośnikach. Nie rozumiem dlaczego nagranie kopi na dobry nie porysowany nośnik powoduje uszkodzenie lasera. Oryginał jest wytłoczony na takich super nośnikach czy jak? Jeśli oryginał posiada rysy to laser tak samo męczy, przynajmniej na tą chwilę tak to rozumiem :/