PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 08-02-2015

Riordianin napisał(a):-Wlutować ModChip

Chyba jedynie to mi pozostaje :/ Pytanie skąd go wziąć, od kogo i jaki są ewentualnie "model" bo nie wiem czy są różnice? Nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi w sprawie psucia się lasera przez instalacją modchipa? Co on takiego robi, ze psuje laser? Cy wtedy po jego przylutowaniu zgram save na pena?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 08-02-2015

Michal_burnout napisał(a):Chyba jedynie to mi pozostaje :/ Pytanie skąd go wziąć, od kogo i jaki są ewentualnie "model" bo nie wiem czy są różnice? Nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi w sprawie psucia się lasera przez instalacją modchipa? Co on takiego robi, ze psuje laser? Cy wtedy po jego przylutowaniu zgram save na pena?

Ale dlaczego chcesz od razu modyfikować konsolę? Zobacz na Allegro, masz jeszcze przez parę dni ofertę ze Swap Magic, na ten moment cena to 18,50zł. Z pewnością wyjdzie Cię to taniej, a przede wszystkim - nie dotykasz podzespołów, sprawa całkowicie bezinwazyjna. Sam chipa raczej nie zainstalujesz (jeśli masz dwie lewe ręce), więc ktoś za usługę swoje policzy + chip.

Link: http://allegro.pl/swap-magic-3-playstation-2-ps2-gratis-i5065875829.html

PS: w ogóle granie na kopiach zapasowych dociera laser. Zależnie od jakości płytek - mniej lub bardziej Wink Przykładowo ja swojego PSX zajechałem prawie na śmierć w 3mce - fakt inna konsola, kopie też na najtańszych nośnikach, ale fakt faktem Wink


Odp: Wszystkie pyta "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 08-02-2015

Szukaj Modbo 760, a save nie zgrasz na pena, jedynie po uruchomieniu uLE masz możliwość skopiowania ale zapisywać nie będziesz mógł na penie. W OPL jest możliwość utworzenia VMC na penie ale tam odpalasz gry z HDD, USB lub SMB, nie ma opcji odpalania gry z płyty.

Wysłano z Motorola Moto G


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 08-02-2015

A gdybym miał starszą konsole i FMCB to savy zapisze na penie? Nie jestem przekonany do tego swap magic- jak się go używa?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 08-02-2015

Michal_burnout napisał(a):A gdybym miał starszą konsole i FMCB to savy zapisze na penie? Nie jestem przekonany do tego swap magic- jak się go używa?

Normalnie - powiedzmy, że masz swoją kopię gry na płytce DVD. No to wkładasz płytę DVD Swap Magic, włączasz, po chwili pokazuje się plansza Swap Magic. Wyciągasz płytę SM DVD, wkładasz kopię gry, wciskasz X i uruchamia się normalnie. To taka podpucha dla konsoli.

Możesz też wpakować odpowiednie pliki ELF z programami (np. Open PS2 Loader) na pendrive i podpiąć go do konsoli. Wkładasz płytkę Swap Magic (obojętnie jaką) i wtedy uruchamia się sam OPL z USB i robisz co dusza zapragnie.

Efekty są identyczne jak chip (czyli: przeróbka). Plus jest taki, że nie lutujesz jakiegoś chipu do płyty głównej - wszystko przyjemnie, nieinwazyjnie, skutecznie. Z tym, że trzeba się za nią rozejrzeć - PS2 nie jest już na topie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 08-02-2015

A żadnych blokad nie potrzebuje?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 08-02-2015

W wersji konsoli 90004 - nie, nie trzeba żadnych zaślepek, tudzież rozkręcać konsoli. Nawet, gdybyś miał jednak wcześniejszą wersję - można zrobić je samodzielnie, ja wyciąłem z tekturki po pendrive (nie wiedziałem jeszcze, że w 90004 ich nie trzeba) Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 08-02-2015

Prawie mnie przekonaliście Smile A co z żywotnością Swap Magic? Da sie zrobić jego kopię? Jeszcze kwestia save'ów... Ewentualnie druga karta na kopie tych najwazniejszych, ale czy da radę kopiować z karty na kartę?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 08-02-2015

Ja mam pytanie. Czy jakaś możliwość zrzucania screenshotów z gier ps2 czy pozostaje tylko karta telewizyjna do komputera?


Odp: Wszystkienie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 08-02-2015

Karta telewizyjna, w Xboxie masz opcje robienia screenshotow tak na przyszlosc Smile.

Wysłano z Motorola Moto G