PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Tradiw - 06-02-2015

Witam chciałbym zapytac o to jaki sposob przerobki bedzie najlepszy dla mojej konsoli : Ps 2 SCPH-9004 ,PAL, 8D.Browser 1.40,CD player 2.00, PlayStation Driver 2.00, DvD Player 3.11E.
i w jakiej cenie przerobka dla tej konsoli ? z gory dziekuje za odpowiedz


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Jusko - 06-02-2015

(06-02-2015, 00:57)Tradiw napisał(a): Witam chciałbym zapytac o to jaki sposob przerobki bedzie najlepszy dla mojej konsoli : Ps 2 SCPH-9004 ,PAL, 8D.Browser 1.40,CD player 2.00, PlayStation Driver 2.00, DvD Player 3.11E.
i w jakiej cenie przerobka dla tej konsoli ? z gory dziekuje za odpowiedz

Konsola 8D powiadasz? Ciężka sprawa. Sam mam tę wersję konsoli i być może istnieją inne warianty - nie jestem omnibusem, zatem być może ktoś coś jeszcze podpowie Smile

Niemniej ciężko znaleźć dziś kogoś, kto wlutuje chip do konsoli - w mojej okolicy znajdziesz jeszcze salon, który zajmuje się czymś więcej niż tylko sprzedażą gier, i tak jeszcze z pół roku temu była to usługa w okolicy 80zł.

Tańszy wariant, aczkolwiek też ciężki do zdobycia - płyta / płyty SWAP MAGIC 3. Pozwalają uruchomić kopie zapasowe z płyt, jak również uruchomić z pendriva różne aplikacje (OPL, PS2ESDL czy co tam jeszcze), a z ich poziomu bawić się dalej (czyli odpalać różności z USB, lub po kablu sieciowym z komputera). Czasem zdarzają się na aukcjach - do odpalenia programów z USB wystarczy sama płytka SWAP MAGIC CD (są dwie płyty w zestawie - cd i dvd, odpowiednio dla nośnika kopii zapasowej). Dla tej wersji konsoli nie trzeba zaślepek do SWAPA - zazwyczaj ludzie i tak sprzedają bez nich. Koszt różnie - od 20 do 60zł. Metoda nieinwazyjna, fajna, prosta. Trzeba jednak poszukać trochę po OLX, rzadziej na Allegro. Jak wspomniałem - sama płytka CD też starczy, bo możesz z jej poziomu odpalić np. Open PS2 Loader z pendriva, a programem swoje gry iso z USB czy po kablu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 07-02-2015

Witam. Mam Slima 9004, gdzie znajdę te oznaczenie które kolega dwa posty wyżej ma "8D"?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 07-02-2015

90004*
Na pudełku Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Jusko - 07-02-2015

Michal_burnout napisał(a):Witam. Mam Slima 9004, gdzie znajdę te oznaczenie które kolega dwa posty wyżej ma "8D"?

Odwróć konsolę i spójrz na naklejkę. Rzuć okiem na miejsca oznaczone czerwoną ramką (na grafice jest akurat 8C): klik


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 07-02-2015

Możesz ocenić jaką masz wersję konsoli włączając ją i przechodząc do Version trójkątem.
Tam masz PlayStation Driver, jeśli masz wyżej jak 2.20 (2.20 jest OK, 2.30 już nie) to możesz zapomnieć o FMCB niestety. Pozostanie Ci Swap Magic, bądź modchip albo HDD mod (ew. Swap Trick z grą która zawiera plik wykonywalny .elf). Jeśli jesteś zainteresowany jakąkolwiek metodą to napisz, ja albo ktoś chętnie Ci wytłumaczy co i jak.


.. (dla "zielonych - dragon1493 - 07-02-2015

(07-02-2015, 14:42)Riordianin napisał(a): Możesz ocenić jaką masz wersję konsoli włączając ją i przechodząc do Version trójkątem.
Tam masz PlayStation Driver, jeśli masz wyżej jak 2.20 (2.20 jest OK, 2.30 już nie) to możesz zapomnieć o FMCB niestety. Pozostanie Ci Swap Magic, bądź modchip albo HDD mod (ew. Swap Trick z grą która zawiera plik wykonywalny .elf). Jeśli jesteś zainteresowany jakąkolwiek metodą to napisz, ja albo ktoś chętnie Ci wytłumaczy co i jak.

HDD mod ? Chyba raczej USB, bo do tego modelu tasiemki nie wlutujesz, taka opcja jedynie jest w modelu 7000x.

Wysłano z Motorola Moto G


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 07-02-2015

Faktycznie, zapędziłem się Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal_burnout - 08-02-2015

Dzięki za odpowiedzi, wszędzie pisało o literach ale nie mogłem rozgryźć w którym miejscu... U mnie jest "0D" dobrze czy źle? Smile Jutro ją włączę i zobaczę wersje Drivera.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 08-02-2015

Wydaje mi iż to dobry datacode, jednak sprawdzenie PlayStation Driver wiele wniesie Smile