PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - valmont - 04-12-2014

Planuje do mojej konsoli 79004 zamontować modbo 760 ale nigdzie na necie nie mogę znaleźć gdzie przylutować punkt Z. Zmagał się ktoś z tym problemem??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Makaveli - 04-12-2014

Spisz sobie model swojej płyty głównej i po nim szukaj w internecie schematów.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - valmont - 04-12-2014

Wszystkie schematy co znajduje to są bez punktu Z gdzieś coś piszą na forach hiszpańskich i włoskich ale żadnych schematów ;/


k - dragon1493 - 04-12-2014

No to jak nie ma punktu Z to moze go nie trzeba lutowac??

Wysłane z mojego HTC Vision


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - valmont - 04-12-2014

Znalazłem! "Punkt (Z) umożliwia współprece z action replay max. Pominięcie punktu (Z) nie ma żadnego wpływu na prace układu w jego innych wariantach"


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 27-12-2014

Witam!
Posiadam przerobioną konsolę PSone i tu rodzi się moje pytanie, czy mogę nagrać na Memory Card (do PSone) FMCB i korzystać z niego na PS2?
EDIT:
W swojej czarnulce (PS2 FAT) znalazłem również chip, nie wiem jednak jak z niego korzystać. Wygląda troszkę jak Ripper 2, z resztą na obudowie jest napisane RPPER 2 (ktoś chyba zjadł literę I)
Co o tym sądzicie?
[Obrazek: qoers70l95fy_t.jpg]
[Obrazek: z9s60sibvsoq_t.jpg]


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - motyl38 - 27-12-2014

wątpie żebyś odpalił gry z ps2 na ps2 na karcie z psone :p nie wiem jakich pojemności są karty od psone ale u mnie fmcb z programami opl itp zajmuję ponad 6mb. Wiadomo mi, że aby odpalić grę z psone na ps2 musisz mieć kartę od szaraka bo inaczej gra ci nie ruszy, albo jej nie zapiszesz. W drugą stronę raczej też wydaje mi się to nie możliwe. Nie lepiej zakupić ci na allegro kartę 8mb z fmcb do ps2?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Riordianin - 27-12-2014

Wiesz, jestem pomysłowy. Chciałem na PSone zgrać FMCB (tylko FMCB) i podłączyć do PS2 (FAT albo slm), jakby nie czytało tej karty to mam taki adapter na 4 wejścia to nie powinno być problemu. Wtedy bym zgrał z karty z PSone na kartę PS2 a PSone bym sformatował i wsadził z powrotem do PSone. Jednak nie wiem co i jak, dlatego pytam.
Oczywiście że łatwiej, ale teraz są święta, zaraz sylwester, karta za szybko nie dojdzie.
+ Wiem że nawet jeśli karta to 64MB = nieoryginał to mogę szybko na oryginał (który mam) zgrać FMCB, więc fakt iż mógłbym podróbkę kupić mi nie robi Smile
+ Ostatnio mało kiedy widzę kartę 8MB z FMCB na aukcji, ale poszukam :]

EDIT:
Dodam iż karta z PSone to nieoryginał 2 MB Smile [8 slotów]
+Jeśli chodzi o chip na 100% jest to Ripper 2 i nawet mam przeczucie że może być to Ripper 2 Gold - Stąd moje pytanie, jaka jest klawiszologia tego chipu? Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Romanesko - 09-01-2015

Czytałem gdzieś, a w zasadzie nawet w kilku miejscach, że do grania na PS2, najlepszy będzie oldschool'owy CRT, bądź kabel component do LCD.
I w tym miejscu moje pytanie.
Do CRT'ka, jaki kabel? S-Video czy SCART? Czy może component? CRT'ki w ogóle powinny mieć wejście component?

Jestem zupełnie nowy w tych kwestiach. Zakupiłem sobie ostatnio PS2, bo chciałem poczuć ten klimat starszych gierek i chce wycisnąć graficznie z niego co się da, nawet jeżeli ma to oznaczać kupno jakieś starszego telewizora Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 09-01-2015

W nowszych telewizorach CRT znajdowało się wejście component, więc jeżeli na taki trafisz, uzbrój się w właśnie ten przewód. Pozwoli Ci on włączyć tryb progressive scan w grach posiadających taką opcję. Właśnie wtedy PS2 wygeneruje największą możliwą rozdzielczość, jaką jest 480p.

Jeżeli jednak telewizor nie posiada tego złącza, następny w kolejności będzie kabel RGB.