PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Abry - 23-11-2014

Witam. Jestem nowy w tematach PS2 i potrzebuję wyjaśnienia kilku kwestii.
1. Jak to jest z tym Freemcboot - czy mając go zainstalowanego można odpalać tylko kopie gier i nawet jeśli ma się oryginał to trzeba zrobić kopię danej gry, żeby móc zagrać tak?
2. Chciałbym kupić sobie PS2 bo kilka lat temu przywiozłem sobie z USA kilka fajnych gierek na tą konsole (i oryginalną kartę Sony 8MB) i chciałbym w końcu w nie pograć - potrzeba mi więc konsoli ze zdjętą blokadą regionalną jeśli dobrze rozumiem (gry NTSC) ale nie chciałbym żonglerki płytami jak przy swapie ani robienia kopii oryginalnych gier które posiadam żeby móc zagrać. W wersję "mniej oryginalne" gier też bym sobie chętnie pograł. I wolałbym wersję Slim niż Fat bo nowsza. Czy zatem konsola z chipem modbo 760 jest jedynym słusznym wyborem czy też jakieś inne sugestie jeszcze?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 24-11-2014

1. Nie. Możesz grać w oryginały i kopie - bez różnicy.
2. Freemcboot wystarczy Ci. Możesz grać w gry z dowolnego regionu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Abry - 24-11-2014

Czyli jeśli mam włożoną kartę z FMCB do konsoli i włożę oryginalną grę NTSC to wszystko po prostu odpali jakby FMCB w ogóle nie było i będzie działać bez problemu? Czy wersje konsoli 90004 CB (chyba najnowsza) da się przerobić FMCB czy to jest ten model (CB) którego się nie da przerobić?


J - dragon1493 - 24-11-2014

Podaj jaki masz data code, bo CB to nic nie daje Tongue
Po data code sie rozpoznaje czy FMCB zadziala na modelu 9000x, a bez FMCB nie odpalisz gry NTSC na konsoli PAL (blokada regionalna)

Wysłane z mojego HTC Vision


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Abry - 24-11-2014

(24-11-2014, 15:19)dragon1493 napisał(a): Podaj jaki masz data code, bo CB to nic nie daje Tongue
Po data code sie rozpoznaje czy FMCB zadziala na modelu 9000x, a bez FMCB nie odpalisz gry NTSC na konsoli PAL (blokada regionalna)

Wysłane z mojego HTC Vision

Nie mam jeszcze konsoli, specyfikacje które podałem są od jednego z potencjalnych sprzedawców. Poproszę go o data code. Ponawiam pytanie:
"Czyli jeśli mam włożoną kartę z FMCB do konsoli i włożę oryginalną grę NTSC to wszystko po prostu odpali jakby FMCB w ogóle nie było i będzie działać bez problemu?" Bo jeśli żeby zagrać w oryginał muszę wyjąć kartę z FMCB to lipa bo konsola PAL a gry NTSC.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 24-11-2014

Nie musisz wyjmowac, oryginalna gra normalnie sie uruchomi tylko jezeli konsola nie dziala z fmcb to gier ntsc nie uruchomisz na konsoli pal, musialbys miec chipa w konsoli.

Wysłane z mojego HTC Vision


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 24-11-2014

Nie ważne czy oryginał czy nie - z fmcb odpalisz wszystkie gry ze wszystkich regionów.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - norton9988 - 24-11-2014

Z tego co się orientuje, to przez FMCB nie pójdą oryginalne gry NTSC. Będziesz musiał zrobić kopie, nagrać na płytkę i odpalać przez ESR. Całkowicie blokadę regionalną zdejmuje dopiero chip


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 24-11-2014

Wydaje mi się że powinno zadziałać - tylko że płytę wrzucamy później do konsoli - po pokazaniu się menu fmcb i włączamy ESR. Mogę się mylić - niech mądrzejsi się wypowiedzą.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Abry - 24-11-2014

(24-11-2014, 19:23)norton9988 napisał(a): Z tego co się orientuje, to przez FMCB nie pójdą oryginalne gry NTSC. Będziesz musiał zrobić kopie, nagrać na płytkę i odpalać przez ESR. Całkowicie blokadę regionalną zdejmuje dopiero chip

I tu właśnie jest problem bo jedni mówią że gry będą działać a drudzy że nie będą a ja chciałbym wiedzieć zanim kupie konsole czy będę mógł pograć w te oryginalne gry NTSC czy nie bo głównie o nie mi chodzi.
Czy ktoś ma jakieś namiary na dobry, godny polecenia serwis konsol montujący chipy modbo 760 najlepiej w okolicach Mińska Mazowieckiego lub Warszawy?