PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



Kilka pytań (płyty, fcmb, pad) - Thesebax4 - 13-10-2014

Witam wszystkich! Mam kilka pytań dotyczących pleja 2 (tak mawia mój kolega Big Grin)
1. Jak nagrywa się gry na ps2? Trzeba w DVD Video czy wystarczy plik iso nagrać? I jakim programem je odtworzyć. Wystarczy mieć włączonego fmcb czy trzeba coś dograć?
2. Czy gdy kupie free mcboot z allegro i włoże kartę do slotu pierwszego to pójdzie? Czy trzeba ewentualnie coś zmienić lub dograć?
3. Czy na karcie z fmcb mogę zapisywać savy z gier?
4. Czy opłaca się kupować pada bezprzewodowego? Kabel jest troch krótki a chciałbym grać siedząc na fotelu. Znalazłem na allegro pada z 12 miesięczną gwarancją.
5. Czy na 42 calowym telewizorze gry będą się rozciągały?
6. Do podłączenia PS2SMB (połączenie ps2 --> Router --> Komputer) potrzebny jest kabel Lan zwykły czy Kabel krosowany. (Chciałbym odtwarzać gry z dysku)
7. Jakie płyty nie niszczą lasera? W sklepie obok mojego domu sprzedają takie:
[Obrazek: mew7qxrjsnyf_t.jpg]


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 14-10-2014

1. Ściągasz IMGBurn, gotowy obraz gry "przepuszczasz" przez program ESR Disc Patcher, następnie wkładasz czystą płytę do nagrywarki, włączasz Burna, ustawiasz prędkość na 8x i nagrywasz. Gra po włożeniu powinna uruchomić się sama pod warunkiem, że na karcie znajduje się ESR.
2. Odpowiedź w pierwszym pytaniu.
3. Tak.
4. Zależy jaki. Jeżeli to Logitech - tak. Jeżeli chińskie zamienniki - nie.
5. Tak. Poziom rozciągnięcia zależy od rozdzielczości, jednak na 42" raczej będzie FullHD, więc poziom pixelozy stoi na bardzo dużym poziomie.
6. Obojętnie.
7. Verbatim, Sony, TDK.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Thesebax4 - 14-10-2014

Dzięki. Czyli tak czy siak będe musiał błagać gościa od którego kupie fmcb aby wgrał esr przy instalacji.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 14-10-2014

No, teoretycznie tak. W praktyce on zawsze tam jest, bo głównie do tego instaluje się FMCB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Thesebax4 - 15-10-2014

Mam jeszcze jedno pytanko. Ile mb zajmuje fmcb na karcie? I ewentualnie ile zapisów gier by tam się zmieściło?
P.S Czy karty firmy Hama 64mb są dobre? Czytałem na jakimś forum że mało popularna ale dobra firma. Pozdrawiam


hn - dragon1493 - 15-10-2014

Jak chcesz FMCB to tylko na oryginalnej memorce Sony 8mb, najpewniejsze ze pewnego dnia nie "wyparuje".
Ile zajmuje ?? Wszystko zalezy czy robisz normalna instalke czy multi version oraz czy masz jakies programy wrzucone do instalatora. Czyste (uLE, ESR, SMS) FMCB na multi version zajmuje 700kb lub 1,1mb nie wiecej.

Wysłane z mojego HTC Vision


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Berion - 15-10-2014

Proponuję zostawić już w spokoju wersję FMCB 1.8b i przejść na 1.94. Będzie zajmować tak samo mało, będzie cross-regionalna, działać na wszystkich PS2 (nawet DTL-H i DESR) z fw do 2.20 włącznie. Wink

Żadnych nieoryginalnych i nielicencjonowanych kart nie polecam, ale oryginalnych to chyba nigdzie już nie kupisz, więc... cóż, ryzykuj. Ale karty powyżej 8MB są znacznie wolniejsze, mogą się okazać zbyt wolne aby OSD zdążył je wykryć na czas (innymi słowy: aby FMCB działał).

Nie ma płyt, które nie niszczą lasera. Nawet PS2DVD-ROM go zużywają. Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Thesebax4 - 15-10-2014

Dzięki panowie. Kupie 8mb fmcb i 64mb hama na próbe (na zapisy). A co do płyt będą mi potrzebne tylko przez krótki czas, ponieważ chce sobie sprawić dysk i udostępniać pliki przez ps2smb. (usb było by lepszym wyjściem , ale przerywniki strasznie tną, a lutowanie takichś tasiemek ata to raczej nie dla mnie) Jeszcze raz Dzięki

Czy EyeToy to taki dzisiejszy kinect do xboxa? Można grać w tennisa, boks, itd.?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 20-10-2014

Berion, moja konsola już od dłuższego czasu leży na półce i mam pytanie do Ciebie. Czym się różni 1.94 od 1.8? Bo aktualnie nie mam możliwości przetestowania.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Berion - 21-10-2014

Ściągnij paczkę, masz tam changelog. Tongue

W skrócie:
- Instalacja jest cross-regionalna (czyli działa na wszystkich regionach MG).
- FMCB zadziała na wszystkich PS2 (z wyjątkiem fw 2.30 i nowszych; telewizory niestety wszystkie mają fw 2.40), a więc też na DESR-xxxx (dvr) i DTL-Hxxx (debug i devkity).
- Dodatkowo można instalować FHDB.
- Niestety gryzie się z wieloma modchipami.

Projekt instalatora, który być może w przyszłości zostanie zaimplementowany:
http://btep.deviantart.com/art/Free-McBoot-Revision-3-465783526?q=gallery%3ABTEP%2F6237605&qo=0