PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Helios98 - 08-05-2014

Karta pamięci jest podróbką i FMCB "tańczy" a chodzi mi że na podróbkach są różne problemy a na oryginałach to rzadko ale z naszej winny.Kup oryginała lub możliwe
- wersja ESR jest za stara
- Gra nie spatchowana
- ESR z nią nie współpracuje


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 08-05-2014

Dodatkowo: pobierz inny obraz gry, czasami przy pobieranych kopiach tak bywa. Jeszcze aby być pewnym spróbuj z inną grą.
Na 64 FMCB działa prawidłowo, mam taką samą, jedyny kłopot: niektóre gry nie chcą na nich zapisywać.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pojutrzee - 08-05-2014

No ja też myślę że mogłem pobrać fake obraz, mimo że zajmował 4,15 GB, ale widziałem też takie co zajmowały 4,35GB więc faktycznie może zły. Popróbuję... ale chyba narazie kupię oryginała bo i tak nie drogi.
EDIT: A co jeśli kupię oryginalną grę np. w NSFC a mam konsolę PAL tylko że no, przerobioną? Będzie działać tak jakby działał pirat?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Helios98 - 08-05-2014

Zadziała bo FCMB ma budowany Free Regions czyli zadziałają także gry J Wink także na odwrót. Ale karta nie złożona to gra nie włączy Wink i masz kabel rgb? bez tego chyba nie będzie kolorów podczas gry


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pojutrzee - 09-05-2014

nwm czy mam kabel RGB. Konsolę podpinam pod scart (euro) do telewizora.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 09-05-2014

Ale podpinasz przez przejściówkę z chinchy na scart ??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - WarHeadR1 - 09-05-2014

To ja też mam parę pytań, gdyż w sprawach konsol jestem kompletnym laikiem.
1. Najnowsza wersja konsoli to 90004? Tak? A przed 90004 jaki był model? 79004?
2. Jakie modyfikacje trace mają konsole 79004? Wiem że chyba coś z dyskiem, że nie można podłaczyć tak? I coś jeszcze?
3. W konsoli mam chip modbo, ale jak sprawdzić jak to wersja (te całe 760 czy coś)? I gdy wchodze w menu modbo to wyskakuje mi wersja 1.93, czy jest nowsza?
4. Co mi daje ten chip modbo oprócz odpalania pirackich wersji?
5. Jak mogę odpalać te pirackie wersje? Wystarczy że sciągne z neta, nagram na płyte i gram? (do tej pory grałem tylko na oryginałach)
6. Jak jeszcze moge zmodować moje PS2? Oprócz modbo?
7. I jeszcze taki problem mam, że gdy wchodzę w karte pamięci żeby sprawdzić jakie mam save to konsole nagle się zacina? Czemu? Mogę jakoś tą karte sformatować?
8. Ten chip modbo to ma się rozumieć jedna najbardziej podstawowa modyfikacja (must have?)?
9. Jak uzyskać najlepszą jakość obrazu? (w tej chwili jakość jest wręcz tragiczna). W tv mam tylko wejście euro scart i te 3 wejścia na chinche więc kabel component chyba odpada? Czy może użyc przejściówki component -> euro scart?

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Helios98 - 09-05-2014

1. Przed było chyba 77004 Tongue
2. Popraw pytanie bo nic nie da się zrozumieć
3. Najnowszy chip to Modbo760 i musisz zdjąć obudowę/pokrywę i zobaczyć co to za chip Wink
4. Granie z PSX, Ma dużo funkcji niż FMCB ale mniej i rozbudowanych programów
5. Chip - pobieramy jakiś obraz gry (musi być obraz iso lecz nie koniecznie) --> ładujemy pustą płytę Sony/Verbatim DVD-R do napędu --> włączamy IMGBurn --> Zapisujemy obraz na płycie --> czekamy aż się zapisze i wyciagamy i wkładamy do ps2 **** FMCB - tak samo jak wyżej tylko przed zapisem na płytę musimy ja spatchować programem ESR Disc Patcher (nie pamiętam dobrze) klikasz w programie Patch i czekamy 1-2s i ładujemy obraz na płytę.
6. Masz chip to możesz jeszcze wgrac FMCB ale nie zawsze ze sobą "bawią"
7. Karta podróbka lub coś nie tak z konsola/portem kart
8. Dla innych tak a innym nie
9. Najlepszy kabel za grafikę to RGB

Połowę pytań masz już dawno na forum "użyj opcji szukaj" na później Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - WarHeadR1 - 09-05-2014

A jakie są chipy oprócz modbo? Czy modbo jest najlepszy?
I co to jest jakiś Infinity Matrix?
Co się stanie jeśli nagram grę na zwykłą płytę DVD? Nie odczyta jej?

W 2 chodziło mi o to, czy na 79004 nie będzie można wgrać jakiejś przeróbki (jak na np. 90004 nie da się FMCB).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 10-05-2014

Modbo obecnie jest najlepszy, mimo że to klon infinity matrixa. Wcześniej były rippery,h2o itp. ale wymagały większego napięcia i nie przechodziły w stan uśpienia przez co trochę obciążały konsole. Jak masz chipa, sprawny laser i dobrze nagrasz grę to gra się włączy Smile Wszystkie modele ps2 po za niektórymi modelami scph-900xx będą działały z FMCB.