PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - Jusko - 27-04-2014

Trzeba się zastanowić - ja bym tego nie brał. Ogólnie nie bijcie, jednak powtarzam teraz przetworzone słowa, które usłyszałem od pewnej osoby z salonu konsol. Sam kiedyś miałem kabel jak poniżej, jednak to, że kabel ma wtyczkę Euro nie oznacza, że to RGB (i tu koleś wymieniał technicznie dlaczego, łącznie z podawaniem prądu na piny, coś w ten deseń). Dlatego po doświadczeniach obstawiam, że to nie jest prawdziwy RGB i różnicy wielkiej by nie zrobiło. Podobno prosty test - kabel RGB powinien automatycznie przełączyć TV na obraz konsoli, jeśli tak nie jest, podobno coś tu jest nieco "podrabiane" Smile Dopiero, kiedy kupiłem prawdziwy RGB to zobaczyłem różnicę (przede wszystkim w nasyceniu barw, rzeczywiście sam przełączył wizję na obraz z konsoli, ten jak powyżej tego nie robił i jeśli obraz miał lepszy od composite, to jako placebo). Ogólnie - ja bym tego nie brał.

Za darmo tak, bo czemu nie - za kasę, lepiej rozejrzeć się na Allegro za normalny RGB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 27-04-2014

Ja mam kabel z kostką cinch, która pozwala na chociażby wyprowadzenie dźwięku i jest to RGB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Białas95 - 04-05-2014

Ile może kosztować przerobienie ( chip ) ps2 slim w salonie gsm itp. i czy gry piraty bardziej zajeżdżają laser od oryginałów? Jeśli tak to można temu zapobiec lub jakoś to spowolnić?

P.s model SCPH-90004 ( PAL )


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pojutrzee - 04-05-2014

Witam jestem zielony i kupiłem sobie ps2. Kupiłem również na allegro takie cudo http://allegro.pl/nowosc-free-mc-boot-1-93-z-karta-pamieci-64-mb-i4185299669.html żeby mieć sporo pamięci na sejwy oraz zeby miec od razu przerobioną konsolę, bo zamierzam gier trochę pościągać na płytki.
Dowiedziałem się że potrzebuję znanego programu alkohol120%, obrazu gry i tego czegoś co jest albo PAL albo NFSC czy jakoś tak. Ja mam PAL więc gry mam sciągać PAL żeby działały.
Czy coś jeszcze potrzebne mi wiedzieć jak zrobić, żeby kopia zapasowa gry działała? W sensie sciagam obraz, wypalam na płycie, to wiem, ale ponoć jeszcze trzeba zrobić jakieś Patchowanie ESR . na czym to polega i gdzie moge znalezc cos na ten temat ewentualnie?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 04-05-2014

Ceny za Chip są różne, u mnie za 60 - 80 zł + koszt wysyłki (ModBo 760)
ESRDisc patcher - wystarczy spaczować obraz iso gry (czasami są już spaczowane) i wypalić z prędkością 4 lub 8x w programie do nagrywania płyt na płytce DVD-R Verbatim.
Niekoniecznie do tego celu potrzebujemy Alcohol 120% można używać również innych.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pojutrzee - 06-05-2014

Dzięki , dałem +.
Miałem z tym małe problemy bo nie chciało spatchowac ale szybko się kapnąłem czemu
Spatchowałem MGS2:SoL i wypaliłem w alkoholu Verbatim płytke więc powinno być wszystko spoko Big Grin najgorsze ze nwm czy pobralem PAL czy NFSC nie pisze to nigdzie widocznie, a jeśli pobiorę NFSC( no czy jakos tak nie pamietam skrotu ) a mam PAL to nie zadziała gra?
Skonwertować nie bardzo płytki drugiej już nie mam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 06-05-2014

Zadziala wszystko, masz przeciez fmcb. Przy fmcb nie wazne czy gra pal czy ntsc. W grach ntsc podobno jest wiecej fps od wersji pal.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - radwan07 - 07-05-2014

Ogólnie gry NTSC działają na konsolach PAL, nie działa to w drugą stronę, no chyba że się ma FMCB Smile I NTSC działają szybciej, bo mają więcej Hz odświeżania i mniejszą rozdzielczość od PAL Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 07-05-2014

Jeżeli chcesz sprawdzić w jakim rejonie jest gra to ją odpatchuj i otwórz obraz iso za pomocą winrar lub 7zip. Następnie patrzysz jaki masz plik SCUS, SLUS(NTSC), SLES(PAL), SLPM(NTSC-J) itp.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pojutrzee - 08-05-2014

wielki dzięki za wszystkie podpowiedzi, ale tymczasem mam nowy poważny problem. otóż przyszła mi juz karta 64MB z FMCB i chciałem wypróbować MGS2 którego wypaliłem na płytce .FMCB elegancko się włączył przy starcie konsoli więc tu problmów nie ma. No i włączam do napędu płytę z mGS2 i co? wszystko poznikało jakby się włączała, włączyło się logo ESR patchera, a potem jakies różne kolorki wyskoczyły na ekran i tyle. 5 minut czekałem i nic sie nie działo Tongue
Więc narazie sobie nie pogram. Jaki może być powód że gra nie działa? Kurde lipa będzie jak będe musiał kupowac oryginały na przerobionej konsoli Tongue
Edit: Kurcze szkoda, ale za 1 podejściem pewnie wielu tak miało że coś nie grało. Mam nadzieję że pomożecie, z tym że... może tak by odpalić grę z pendive? Jest to bezpieczne i efektywne? może tak by było lepiej, i bym nie musiał płyt ( których, w sumie, nie mam i muszę od kolegów pozyczać ) na darmo wywalać w błoto Tongue