PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - zielin - 23-12-2013

Niestety, w SM mam:
-Browser
-Sys. Configuration (to od Sony)
-Launch Disc (to od ESR)
-Reload Configuration

Dodam, że trzymanie startu, selectu oraz obydwu na zmianę nic nie dało, oraz nie mam na mc0 żadnego elfa z konfiguracją exploita.
Może mam go dograć?


--------------------------------------------------------------------
Edit. Dobra, dałem sobie radę - jednak był tam ten program, lecz nazwa była trochę inna. Wielkie dzięki za pomoc!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - cbool1995 - 23-12-2013

Odpaliłem konsole i u mnie jest to mc1/sys-conf/FMCB_cfg.elf w ostateczności możesz spróbować dograć najwyżej Ci się programy troszkę w menu pomieszają.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DemonPL - 15-01-2014

Mam konsole ps2 scph 90004 i karte pamieci 64mb a na karcie free mcboot 1.8 kiedy wkładam piracka gre wyswietla sie browses itd biorę uruchom gre i nic po prostu czarny ekran co mam zrobić za pomoc z gory dzieki


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 15-01-2014

Czy przeróbka FMCB działa Ci na konsoli, bo w tym modelu działała tylko na nielicznych egzemplarzach z początku produkcji. Można to sprawdzić po datacode. Powinieneś mieć 8a lub 8b, żeby FMCB zadziałało.
Druga sprawa, to jak przeróbka działa, to czy obraz gry przed nagraniem na płytkę odpowiednio przerobiłeś, bo inaczej konsola jej nie uruchomi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 19-01-2014

Nie przerobiles, tylko spaczowales.


ps2 slim kilka pytań - thomaszip - 27-01-2014

Witam miałem dwie konsole ps2 fat i program free mc boot konsole sprzedałem teraz zateskniłem za nimi . Mam opcje tanio kupic ps2 slim i chce ja następnie przerobic poprzez free mc boot mam kilka pytan jezeli chodzi o konsole slim
Jaki jest lepszy laser w konsoli slim czy fat?
Na swoim ps2 grałem poprzez open ps2 loader 09 i dysk przenosny i fajnie działało czy na slim bedzie tak samo czy moze byc ciecie gier
Rozni sie jakos grafika w grach pomiedzy konsolami fat a slim?


Odp: ps2 slim kilka pytań - dragon1493 - 27-01-2014

Grafika niczym się nie różni między phat a slim. Laser w konsoli slim uważam za lepszy bo jest tańszy w razie uszkodzenia (mnie wyszedł nowy khm-430 z roczną gwarancją 40zł z przesyłką). Ja polecał bym Ci podłaczyć PS2 slim kablem ethernet z komputerem i udostępnić folder dla Open PS2 Loadera, powinny się szybciej wczytywać gry niż przy podłączeniu dysku pod usb 1.1 w PS2 Smile


Odp: ps2 slim kilka pytań - Kratos - 28-01-2014

thomaszip ty to chyba jesteś najbardziej problemową osobą na forum. Ale dobrze, ruch na forum nam robisz ;D

Czemu mówicie "phat" zamiast "fat"? Zauważyłem, że zielin też tego używa, ale zupełnie nie rozumiem skąd to się wzięło i czy ma jakieś ukryte znaczenie czy to prostu wasz błąd.

Wysłane za pomocą Tapatalk


RE: ps2 slim kilka pytań - thomaszip - 28-01-2014

Jak mówią kto pyta ten nie błądzi ;p a ruch też się przyda
Przy podłaczeniu kablem ethernet z komputerem komputer musi cały czas chodzić podczas grania prawda . Ja grałem na facie przez dysk usb to nie narzekałem czasami jakiś filmik sie ciął i tyle
Nie wiem tylko dlaczego przez open ps2 loader v09 na pendrive 16gb fifa 13 wieszała sie przed wczytaniem meczu a te same pliki przeżucone na dysk usb działały pięknie


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 29-01-2014

DemonPL napisał(a):Mam konsole ps2 scph 90004 i karte pamieci 64mb a na karcie free mcboot 1.8 kiedy wkładam piracka gre wyswietla sie browses itd biorę uruchom gre i nic po prostu czarny ekran co mam zrobić za pomoc z gory dzieki

Konsola jest nie do przerobienia przez FMCB. Pewnie wypaliłeś spatchowaną grę i konsola próbuje odtworzyć film DVD Video.

zielin napisał(a):Dodam, że trzymanie startu, selectu oraz obydwu na zmianę nic nie dało, oraz nie mam na mc0 żadnego elfa z konfiguracją exploita.
Może mam go dograć?

FMCB domyślnie jako najwyższy priorytet ładuje konfigurację z mass:/FREEMCB.CNF

thomaszip napisał(a):Jaki jest lepszy laser w konsoli slim czy fat?

Jeżeli chodzi o trwałość (bo wydajność jest w każdej taka sama) to najlepszy jest KHS-400c (nie KHS-400b i starsze! bo to szmelc) nie wiem jak ma się sytuacja z Sanyo HD7 dla PS2 FAT.
Cena? Człowieku, znajdź oryginalny laser do PS2 na allegro Wink Lasery do slimki może i są tanie, ale jak kupisz zamiennik to loteria...

thomaszip napisał(a):Przy podłaczeniu kablem ethernet z komputerem komputer musi cały czas chodzić podczas grania prawda .

Jeżeli teraz zadałeś pytanie (czego mogę się tylko domyślić) to tak, komputer musi cały czas działać.

thomaszip napisał(a):Rozni sie jakos grafika w grach pomiedzy konsolami fat a slim?

To nie jest komputer tylko konsola. Gry dla PS2 mają grafikę taką jak dla PS2 i to wszystko.

zielin napisał(a):-Da się wyłączyć te brzydkie logo boota, gdy konsola zaczyna bootować? (tak, wiem strasznie pokręcone - przepraszam)

Logo Free MC Boot? Była zmodyfikowana instalka FMCB, gdzie nie było logo FMCB podczas uruchamiania (nie mogę jej teraz znaleźć w necie ale była na 100%). Jeśli chodzi o logo modchipa to musisz wyłączyć je w ustawieniach ów chipa (a żeby się tam dostać - ha! musisz wyłączyć PS2, trzymać i i włączyć, trzymając dopóki dopóty nie pojawi się menu konfiguracji).