PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 01-07-2013

1. Data code to 1C, jest nad kodem kreskowym.
2. Sam koszt lasera wynosi ok. 30-50zł. Raczej wątpię, aby robił to pierwszy, lepszy serwis, jednak pocieszę Cię, że jest to w miarę łatwa czynność. Kluczem do sukcesu jest kupno takiego samego modelu lasera jak w konsoli.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kmpt - 02-07-2013

Rozpocząłem już poszukiwania i jak na razie słabo mi idzie. Macie jakiś pomysł w jakim miejscu poszukać konsoli, poza allegro i tablicą?
Czy odpalanie piratów na konsoli poprzez swap magic v.3.8. i granie na pytach DVD+R zużywa laser? Jeden ze sprzedających odpisał mi, że używał tylko takiego zestawienia i podobno wszystko powinno działać jak należy, ale aktualnie nie ma możliwości sprawdzenia czy konsola czyta płyty DVD DL...
Z drugiej strony czy mogę mieć pewność, że konsola, na której były odpalane tylko oryginały, ma sprawny laser? Tutaj sytuacja jest podobna, sprzedający nie ma żadnych gier na DVD DL i nie ma jak tego sprawdzić.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 02-07-2013

Jak szukałem PS2 to jeszcze przepatrywałem Komisy i Lombardy, zawsze jest tam też gwarancja. Ale i tak skończyło się na zakupie przez Allegro. Pewności nigdy nie będziesz miał co do jakości sprzętu, to jest loteria. Ja kupiłem za 140 zeta serię 7500x i działa super.
Co do SM: zużywa laser bardziej niż FMCB - przy SM często jest używany: najpierw odpalasz płytę z SM potem ją wyjmujesz i wkładasz płytę z grą plusem jest brak konieczności patchowania ale jest to tak prozaiczna czynność że nie sprawia wielkich problemów.
Jak kupujesz zawsze masz prawo zwrotu!


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 02-07-2013

(02-07-2013, 06:09)kmpt napisał(a): Rozpocząłem już poszukiwania i jak na razie słabo mi idzie. Macie jakiś pomysł w jakim miejscu poszukać konsoli, poza allegro i tablicą?

Czasami trafiają się okazje na forum, ale to rzadko. Polecam cierpliwość i szukanie najlepszego egzemplarza na Allegro.

(02-07-2013, 06:09)kmpt napisał(a): Czy odpalanie piratów na konsoli poprzez swap magic v.3.8. i granie na pytach DVD+R zużywa laser?[..]

Swap Magic nie zużywa bardziej lasera, ale płyty DVD+R już tak.
Konsola najlepiej działa i najmniej się zużywa na płytach Verbatim DVD-R nagranych z prędkością 8x.

(02-07-2013, 06:09)kmpt napisał(a): Z drugiej strony czy mogę mieć pewność, że konsola, na której były odpalane tylko oryginały, ma sprawny laser?[..]

Niestety takiej pewności mieć nie możesz, ale szanse na sprawny laser są większe niż jak ktoś grał tylko na kopiach zapasowych.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kmpt - 03-07-2013

Dziękuję za dotychczasową pomoc, mam jeszcze jedno pytanie. W starym TV, do którego docelowo ma być podpięta konsola mam tylko cztery wejścia (audio in, video in, audio out, video out) + wejście antenowe, nie będzie problemu z podpięciem PS2, bo widzę że chinch ma 3 wtyki?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 03-07-2013

Nie będzie, podłączasz pod kolorki, najczęściej są takiego samego koloru gniazda i wtyki.
A audio in masz jedno bo pewnie TV mono i podłączasz do niego lewy kanał (biały) a do video in podłączasz żółty.


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temaci - Szymon - 03-07-2013

W starych telewizorach zamiast białego jest czarne gniazdo i nie ma czerwonego, tj. Nie obsługuje stereo. Miałem takiego osobnika z '92 roku.


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-07-2013

piotros napisał(a):Swap Magic nie zużywa bardziej lasera, ale płyty DVD+R już tak.

Skad takie informacje?


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temaci - Szymon - 12-07-2013

DVD+R męczy laser to prawda, ale tylko w konsolach FAT, bo nie zostały one dostosowane do tego formatu (w przeciwieństwie do slim).


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 12-07-2013

Skad macie takie informacje?