PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: PS2 kilka pytań przed zakupem - tomx1989 - 16-06-2013

1. Z takim budżetem możesz kupić ps2 fat z network adaptorem i dyskiem twardym, a jeżeli będziesz zbierał oryginały to bardziej sie opłaca kupić slima
2. AV, SCART, Component, RF(antenowe)
3. God of War, Ico, Shadow of the Colossus, Gran Turismo
4. Slim lepszy do oryginałów, tanie lesery, mniejszy rozmiar. Oryginalna karta 8MB sony to podstawa, większa karta może być jako dodatkowa. Kupując oryginalną MC Sony masz pewność że każdą grę zapiszesz na niej, a z podróbkami to różnie bywa.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - The Blues - 16-06-2013

Dziękuje za pomoc. Chciałbym zapytać jeszcze o trzy rzeczy.

1. O co powinienem zapytać sprzedawcę przed zakupem ?
2. Jak wygląda sprawa z przeróbką konsoli ?
3. Czy na 19 calowym telewizorze LCD grafika nie będzie wyglądała jakoś szczególnie źle ?


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temaci - Szymon - 23-06-2013

(16-06-2013, 11:53)The Blues napisał(a): Dziękuje za pomoc. Chciałbym zapytać jeszcze o trzy rzeczy.

1. O co powinienem zapytać sprzedawcę przed zakupem ?
2. Jak wygląda sprawa z przeróbką konsoli ?
3. Czy na 19 calowym telewizorze LCD grafika nie będzie wyglądała jakoś szczególnie źle ?

1. W jakim stanie technicznym jest laser konsoli i czy w razie problemów mógłbyś ją zwrócić.
2. Wszystkie PS2 da się przerobić. Ale jeżeli jest to najnowszy model (pól konsoli jest matowe, pół lśniące) to trzeba kombinować z podmienianiem płyt (swap magic).
3. Na takim ekranie nie będzie wyglądało to źle, ale polecam Ci, żebyś kupił kabel Component. Wtedy będzie całkiem dobrze.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kmpt - 30-06-2013

Zastanawiam się nad zakupem PlayStation 2, niestety nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, w związku z czym chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych użytkowników.
Na początku nadmienię, że na zakup chcę przeznaczyć około 200 zł.
Aby łatwiej było odpowiadać zadam swoje pytania w punktach:
1. Czy gry z PS2 nadal są grywalne i potrafią dostarczyć sporo frajdy, tak jak to było kilka lat temu, czy mechanizmy zestarzały się na tyle, że nie warto już w nie grać?
2. Jak prezentują się gry z PS2 na nowszych telewizorach LCD/LED? Da się grać, czy lepiej podłączyć konsolę do starego odbiornika?
3. Jaki model konsoli wybrać jeśli zamierzam grać tylko w oryginały i nie interesują mnie inne zastosowania poza graniem?
4. Można bez obaw kupować używaną konsolę? Na co zwrócić uwagę przed zakupem, o co dopytać sprzedającego?
5. Czy oprócz konsoli, pada, zasilacza, kabla do tv i karty pamięci potrzebuję jeszcze jakichś innych elementów?
6. Warto zainteresować się jakimś osprzętem, np. kierownicą, czy we wszystko da się w miarę komfortowo pograć na padzie?
7. Lepiej kupić oryginalną kartę i pada Sony czy zamienniki sprawdzają się równie dobrze?
8. Czy laser często się psuje, ile kosztuje jego wymiana?

Po wstępnej lekturze FAQ jestem zdecydowany na zakup PS2 Slim, ale nie za bardzo wiem w jakiej wersji. Na innym forum wyczytałem, że w moim przypadku, wersja konsoli jest wręcz nieistotna, bo oryginały chodzą jednakowo dobrze na wszystkich modelach.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 30-06-2013

(30-06-2013, 16:32)kmpt napisał(a): [..]Na początku nadmienię, że na zakup chcę przeznaczyć około 200 zł.
[..]Po wstępnej lekturze FAQ jestem zdecydowany na zakup PS2 Slim, ale nie za bardzo wiem w jakiej wersji.[..]

200 zł powinno Ci w zupełności wystarczyć na zakup fajnego zestawu PS2... Smile
Odnośnie modelu, to jeżeli nie chcesz konsoli przerabiać, to kupuj jak najnowszy model 9000x i jak najnowszy data code np. "0d", cyfra to ostatnia cyfra roku, a litera, to kwartał. W tym przypadku to 2010 4 kwartał. Powinno Ci to zapewnić w miarę świeżą konsolę i niezużyty laser.
Odpowiadając na pytania:
1. Ja pierwszą konsolę w życiu kupiłem w lutym 2012 i to właśnie PS2 i dziękuję Bogu, że wybrałem właśnie tę konsolę. Smile Nie ma lepszej konsoli jeżeli chodzi o ilość i dostępność gier wszelakich. Smile Nie pograsz co prawda z innymi po sieci, ale za to jest bardzo dużo interesujących i ciekawych gier dla pojedynczego gracza.
2. Nie mam telewizora LCD/LED, ale przy zastosowaniu przewodu z 5 chinch'ami jakość nie powinna być aż taka zła.
3. Na forum polecane są z serii 7700x, które w razie co łatwo przerobić, a jakby co, to ja polecam model 9000x, bo ma już wbudowany zasilacz, tylko jego niestety już tak łatwo nie przerobić.
4. Obawy niestety są. Najważniejszy jest stan lasera. Sprawdzić go możesz na grach wydanych na płytach DVD-DL, czyli np. Gran Turismo 4, God of War 1 i 2. Jak będą się czytały bez problemu, to znaczy dobrze. Znajomy ostatnio przyniósł do mnie konsolę, która GT4 już nie czytała... Sad
5. Na początek nie potrzebujesz dodatkowych rzeczy... Smile
6. Kierownica może Ci się przydać jak lubisz grać w gry samochodowe, ale nie polecam kupować tanich i niemarkowych kierownic. Dobre są Logitech'a np. Driving Force Pro lub Driving Force GT, ale kosztuję od około 170 do 400 zł. Plusem jest to, że możesz je podłączyć również do PC i PS3... Smile
7. Tylko oryginały. Nie będziesz miał problemów.
8. Mi od lutego 2012 jeszcze się nic nie zepsuło i nic na to na razie nie wskazuje, a konsolę kupiłem używaną.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kmpt - 30-06-2013

Dzięki za odpowiedź, orientujesz się może w jakie pudełka są zapakowane te najnowsze wersje PS2 - zółte czy białe? Na aukcjach mało kto wspomina o wersji konsoli, a często widać pudełko, więc łatwo byłoby poznać.
Stanu lasera niestety nie będę miał jak sprawdzić, bo konsolę planuję zakupić przez allegro lub gametrade, ale nie omieszkam zapytać sprzedających jak konsole radzą sobie z płytami DVD-DL, tym bardziej że w oba God of Wary planuję pograć. A tak swoją drogą ile kosztuje wymiana lasera i mniej więcej po jakim czasie się on zużywa i od czego to zależy?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 30-06-2013

(30-06-2013, 20:12)kmpt napisał(a): Dzięki za odpowiedź, orientujesz się może w jakie pudełka są zapakowane te najnowsze wersje PS2 - zółte czy białe? Na aukcjach mało kto wspomina o wersji konsoli, a często widać pudełko, więc łatwo byłoby poznać.

Po pudełku raczej będzie ciężko precyzyjnie wskazać jaki to model konsoli. Pozostaje tylko pytanie do sprzedającego jaki model konsoli oferuje. Modele 7x00x różnią się od modeli 9000x tym, że w tych 9000x lewa część konsoli, obok klapki na płyty jest cała odblaskowa, a nie matowa.
Żółte pudełka były chyba dawane konsolom, które były odnawiane, ale tutaj mogę się mylić.

(30-06-2013, 20:12)kmpt napisał(a): [..]A tak swoją drogą ile kosztuje wymiana lasera i mniej więcej po jakim czasie się on zużywa i od czego to zależy?

Jak ktoś nie dbał o laser, czyli grał w kopie nagrane na nośnikach innych niż Verbatimy i nagrane z prędkością inną niż 8x, używał porysowanych płyt, dużo grał, to wtedy laser zużywa się szybciej niż standardowo.
Ile wytrzyma, tego nikt Ci nie powie, bo każdy używa konsoli inaczej.
Generalnie im mniej używana, tym lepiej dla Ciebie... Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 30-06-2013

Żółte pudełka to wcześniejsze wersje Slim, a seria 9000x to biało-niebieskie ;>


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - kmpt - 01-07-2013

Dziękuję za dotychczasową pomoc, ale mam jeszcze dwa pytanka:
1. Gdzie sprawdzić data code, bo przy modelu konsoli nie widzę takiego dopisku. Jaki jest data code tej konsoli http://images46.fotosik.pl/2050/23d34170897c30a9med.jpg ?
2. Ile kosztuje wymiana lasera? Czy taką usługę oferuje pierwszy lepszy sklep komputerowy, czy trzeba ją odsyłać do serwisu?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 01-07-2013

Na tym zdjęciu data code jest obok numeru seryjnego składa się zazwyczaj z dwóch znaków.
Wymiana lasera kosztuje w granicach 50 - 100 zł. Wymieniać tylko w serwisie konsol. Nie naciągam ale my dajemy gwarancję a w komputerowych czy "po znajomości"
różnie bywa.
Wysyłka PS2 kosztuje przez pocztę polską jakieś 13 zł.