PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 01-06-2013

Nie bardzo rozumiem. Odpalanie gier z pendrive'a a odpalanie gier z płyty to 2 różne rzeczy, do których służą różne programy. ESR odpala gry z płyty.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Cage - 01-06-2013

(01-06-2013, 17:35)Kratos napisał(a): Nie bardzo rozumiem. Odpalanie gier z pendrive'a a odpalanie gier z płyty to 2 różne rzeczy, do których służą różne programy. ESR odpala gry z płyty.

Faktycznie, że może źle zadałem pytanie, dopiero zaczynam się interesować tematem związanym z odpalaniem "kopi gier" na PS2

Chodzi mi o to, czy posiadając konsolę PS2 bez żadnego chipu i Swap Magica, ale tylko kartę pamięci z Free MC.Bootem, to tylko można na tej konsoli uruchamiać "kopie gier" z pendrive i HDD, czy też płyty DVD na której jest nagrana "kopia gry" ?

Pomijam na ten moment sprawę techniczną związaną ,co i jakim programem przygotować.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 01-06-2013

Możesz i z płyty i z pendrive'a/HDD, jeżeli posiadasz kartę z FMCB. Karta z zainstalowanym FMCB jest alternatywą dla Swapa i chipa i jednym z trzech sposobów uruchamiania kopii (obojętnie czy z płyt czy z pendrive'a) na PS2.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 01-06-2013

Jeszcze dodam że moim zdaniem chyba najlepszą metodą (przy cenach laserów dzisiaj)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Cage - 01-06-2013

Konsola PS2 Slim, też obsługuje płyty DVD+RW, czy tylko płyty typu DVD-R albo DVD+R jednokrotnego nagrywania?
Do nagrywania gier dla PS2, to które płyty jednokrotnego nagrywania są dedykowane, DVD płyty "plusy" czy "minusy" ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 01-06-2013

Najlepiej nagrywać na minusach. RW też czyta, ale odczytywanie tego typu płyt jest dużo bardziej męczące dla lasera w PS2.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 09-06-2013

Konsole slim jak najbardziej dają radę z Plusami, ważne, żeby to były nośniki dobrej jakości. Z Plusami nie radzi sobie za to fat.


PS2 kilka pytań przed zakupem - The Blues - 15-06-2013

1. Czy warto kupić (w budżecie do 300zł) ?
2. Jakim wejściem podpina się ją do telewizora ?
3. Jakie gry warto kupić zaraz po kupnie konsoli ( 2-3 tytuły)
4. Czy warto dopłacić do wersji Slim i jak duża jest przydatna karta pamięci ?


RE: PS2 kilka pytań przed zakupem - JaDCorbeN - 15-06-2013

1. Jako posiadacz najpierw PS3 (!) powiem tak: warto! Chciałem ograć parę dodatkowych tytułów w które na PS3 były tak jakby kontynuacje. Nie żałuję zakupu chociaż wiadomo: grafa inna itp ale biblioteka gier .... to trzeba zobaczyć. No i te okazje .... za 5 zł kupiłem GT4 Big Grin
2. Posiada kabelek AV czyli SCART,EURO,RGB.
3. Najlepiej exy czyli to co na innej konsoli czy PC nie ma: GT4, Killzone no i jakieś z Twoich ulubionych.
4. Jak kupować to tylko slim. A karta: 8 MB oryginał i dodatkowo jakąś 64 czy 32 nieoryginalną.


RE: PS2 kilka pytań przed zakupem - Kraszu - 16-06-2013

Odnośnie gier – zapraszam do działu PS2 (game corner/rankingi gier) na forum. Znajdziesz tam szereg interesujących dyskusji. Zachęcam również do aktywnego udzielania się w poszczególnych tematach.

Nie wiem jakie gatunki najbardziej Cię interesują, ale jeżeli chcesz z miejsca polubić PS2 to w pierwszej kolejności odpal sobie „God of War 1”. To gra niezwykle łatwa do intuicyjnego opanowania i jednocześnie jedna z najlepszych jakie ukazały się na tej platformie.

Dobrym wyborem może okazać się również „Ratchet & Clank 1”. Bardzo przyjemna produkcja nie sprawiająca większych problemów nowicjuszom.

Skoro chciałeś trzy tytuły to dorzucę jeszcze shooter’a „Black”. Ta gra charakteryzuje się wyjątkowo ładną grafiką oraz dobrym sterowaniem. Tutaj polecam jednak zacząć od poziomu trudności „easy”, bo możesz się zrazić grając od razu na „normal’u”.

Dobrych gier na PS2 jest tak wiele, że ciężko jest przesiąść się na nowszą konsolę z czystym sumieniem. Osobiście nie kupiłem jeszcze PS3, bo ciągle mam w co grać na PS2. Zdecydowanie warto inwestować w poczciwą czarnule! Kupując PS2 za śmieszne pieniądze zapewnisz sobie rozrywkę na długie miesiące.