PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - czarny0713 - 03-01-2013

Probowalem nagrac crazy taxi bo najmniej zajmowalo na plyty EMTEC CD-R a co do predkosci jak sie nie myle to 10x


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 03-01-2013

I udało ci się spatchować płytę CD? Gry wydane na CD nie będą działać na FMCB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 03-01-2013

No i masz rozwiązanie. FMCB i ESR nie współpracują z płytami CD, wyłącznie DVD i gry na DVD. Jeżeli chcesz uruchomić grę która pierwotnie została wydana na CD przy pomocy FMCB musisz przerobić obraz płyty (tutorial jest na forum) i nagrać tak przerobiony obraz na płytę DVD-R najlepiej Verbatim. Poczytaj o tym wszystkim na naszym forum.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - czarny0713 - 03-01-2013

Mialem z tym problemy ale zrobilem od nowa obraz iso przez ImageBurn i pozniej spatchowalem przez ESR


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 03-01-2013

Zapewne zrobiłeś to źle. Jeśli koniecznie chcesz nagrać Crazy Taxi, poszukaj tutoriala na naszym forum jak przerobić obraz. Jeżeli nie zależy Ci tak na tej grze to sobie odpuść i pamiętaj, że FMCB współpracuje tylko z DVD. Nawet ESR Disc Patcher czyli program do patchowania, nie spatchuje Ci obrazu jeśli nie będzie to obraz płyty DVD.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - czarny0713 - 03-01-2013

dzieki za pomoc Smile Sciagne cos na DVD i sprobuje nagrac i jutro sie odezwe czy pomoglo


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 03-01-2013

OK, pamiętaj tylko żeby używać najlepszych jakościowo płyt. Dla Twojej konsoli najlepsze będą Verbatim DVD-R, pamiętaj też aby nagrywać z prędkością 8x, polecanymi przez nas programami czyli Alcohol 120% lub IMGBurn.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 03-01-2013

Nie wszystkie gry przerobione z CD na DVD będą działać, nawet jeżeli zostały poprawnie przekonwertowane. Znalazłeś sobie kiepską grę na początek swojej przygody z FMCB ;)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - czarny0713 - 04-01-2013

Wszystko dziala Smile Dzieki za pomoc


PS2 Kilka spraw. - MlecznyPWNH - 22-04-2013

Jako że to mój pierwszy post na forum witam serdecznie Smile
Mam kilka problemów:

1. Jak zainstalować PS2Loader i jaka jest najnowsza wersja?
2. Czy można jakość zmienić/zaaktualizować FMCB? Mam v1.8 i takie programy/funkcje w menu:
Free McBoot [version 1.8]
Browser
System Configuration
LaunchELF v4.25
Launch Disc
Reload configuration
OpenPs2Loader
Free McBoot configuration



Wersja konsoli itd:
Console SCPH-70004
Browser 1.40
Cd Player 2.00
PlayStation Driver 1.11
DVD Player 3.10 E

3. I czy mogę i skąd wziąść, jak zainstalować przydatne programy np
Ps2 Loadera, program do oglądania filmów xvid, słuchania muzyki itp , wszelkie emulatory, snes Gameboy, itp różnego rodzaju poprawianie grafiki, muzyki płynności, wyglądu itp Smile
4. Dlaczego nie działają mi gry z CD, co może być przyczyną problemu ?
Próbowałem na płytach
Cd: Esperanza
DVD: Shivaka, Verbatim

Żadna gra nie chodzi raz pisze no valid disc czy jakoś tak, albo całkiem tnie, programów jakich używałem alkohol 120% i IMGBurn Gry jakie testowałem:
Crash bandicoot 2
Dragon Ball budokai Tenkaichi 3
Tekken 5



5. Dlaczego przez USB gra Need for speed Pro street , freezuje przed wgraniem menu, i gra One Piece Grand adventure Freezuje przy zółtym kolorze? Używam USBExtreme


6. Jak używać USB Util ?


Narazie to tyle Smile

Z góry bardzo dziękuje Smile

@Edit WAŻNE
Dlaczego nie działają mi teraz gry z USB? Przedtem jak miałem 1 grę na usb DBZ BT 3 wszystko działało teraz nie działa jak wgrałem jeszcze 3 inne, żadna z nich nie działa ;/