PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 24-06-2009

(23-06-2009, 16:10)Michal1511 napisał(a): Czy żeby przerobić PS2 musze mieć memory card? I gdzie mam wsadzić te zatyczki?
A Sposób z Patchowaniem,to o co chodzi?

Nie musisz mieć MC, chyba że mówisz o korzystaniu z FMCB.
Zatyczki - mam rozumieć, że chodzi Ci o SwapMagic? Jeśli tak, TUTAJ masz szczegółową instrukcję.

Sposób z patchowaniem dotyczy FMCB. Żeby uruchomić przy pomocy tego programu (a dokładniej ESR Smile), musisz piracką kopię spatchować programem ESR Disc Patcher. Inaczej nie będzie działać.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal1511 - 24-06-2009

(24-06-2009, 10:12)drakon napisał(a): musisz piracką kopię spatchować programem ESR Disc Patcher. Inaczej nie będzie działać.

Czyli mam rozumieć że nie musze jej przerabiać? Wystarczy że sciagne sobie gre jakas z neta spatchuje ja tym programem i bedzie mi normalnie odtwarzać?

A co to jest te FMCB?
JA mam konsole SCPH-39003


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 24-06-2009

Nie, musisz zainstalować sobie Free MC Boot na karcie pamięci. Nic to nie kosztuje i trwa jakieś 5 minut Smile.

FMCB to exploit odpalający homebrew, który wraz z ESR-em pozwala na odpalanie pirackich gier na konsoli bez chipa. Oficjalna strona TUTAJ.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal1511 - 24-06-2009

Czyli podsumowując,musze kupic memeory card nagrać te FMCB wsadzic kartę,sciagac gry,patchowac przez ten programik i spokojnie grac na piratach swojej roboty? A które mam sciagnac i zainstalowac na karcie z tej strony co mi podałes?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 24-06-2009

Kupić MC, włożyć MC, zainstalować FMCB, ściągnąć (niestety, bo piractwa nie pochwalam) grę, spatchować ESR Disc Patcherem i grać...
Ściągnąć musisz TO. Na stronie, którą podałem, wszystko jest wyjaśnione krok po kroku Smile.

A, i uważaj na podróbki kart pamięci. FMCB lubi się "gryźć" z nieoryginalnymi, więc lepiej dołóż kilka zł i kup oryginalną kartę Sony - ostatnio jeden z userów na takiej podróbce mocno się zawiódł Cool.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal1511 - 25-06-2009

Aha,ok dziekiWink) Musze się przejść do sklepu i popytaćWink)Wielkie dzieki za odpSmile)Tylko że tam po angileslku na tej stronie wszystko więc nie czaje nicTongue Ale może uda mi sie jakoś to zaistalowacWinkA jakiej wielkosci mi starczy ta karta?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 25-06-2009

Kupuj tylko oryginalną Sony 8 MB. Save'y możesz trzymać na pendrive, karcie pamięci, czymkolwiek, więc nie martw się raczej o pojemność.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal1511 - 25-06-2009

Aha,a na allegro są takie nawet 128,64 a 8mb jeszcze nie widziałem


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kurak5 - 25-06-2009

Najlepiej kup sobie, 8MB w MM albo innym sklepie z elektroniką Wink Te szmaciaki za 20 zł z allegro to badziewie, nie kupuj nigdy


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Michal1511 - 25-06-2009

A po czym mam poznać że karta jest oryginalna?