PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NefrizPL - 28-12-2012

ok, już ok tylko jedno mnie nie pokoi czemu to działa a moje nie działało ??? :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 28-12-2012

Ponieważ chciałeś sformatować płytę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NefrizPL - 28-12-2012

myślicie że jeśli w tym działającym FMCB 1.8 (jego instalce) pozamienia ESR.elf (z tej instalki) na mój starszy ESR.elf ??? tamten jest 9b a Draco polecił mi 9a Smile - zainstaluja się moje zmiany ??? zauważyłem ze brakowało mi plików np SYSTEM.CNF


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 28-12-2012

Sam sobie odpowiedziałeś:
(28-12-2012, 00:30)NefrizPL napisał(a): ok, już ok tylko jedno mnie nie pokoi czemu to działa a moje nie działało ??? :/

(28-12-2012, 10:49)NefrizPL napisał(a): [...]zauważyłem ze brakowało mi plików np SYSTEM.CNF



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NefrizPL - 28-12-2012

no tak ale FMCB 1.8 się zainstalował tylko w mojej paczce po instalacji po właczeniu ps2 bez gry nie bło tej opcji np ESR czyli że niby SYSTEm.CNF tak dużo ma do znaczenia ???


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ashin - 28-12-2012

A jak sądzisz? Co może oznaczać słowo system? Hm? To zapewne plik odpowiadający za poszczególne uruchamianie programów i sprawia w ruch całość. To tak jakbyś zainstalował grę na komputerze i wywalił plik exe z niej.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 28-12-2012

Ten pliczek ustawia Ci automatycznie menu główne. Jeśli go nie ma to po zainstalowaniu FMCB trzeba sobie wszystko ręcznie po ustawiać z poziomu FMCB Configuratora. Jak już zainstalowałeś FMCB to nie instaluj go ponownie. Już raz Ci tłumaczyłem, że wszystkie programy na karcie, w tym ESR, można w dowolnym momencie wymieniać na inne wersje. Potraktuj FMCB jak system operacyjny, a ELF jak programy w systemie, to wtedy zrozumiesz, że nie ma sensu przeinstalowywać systemu skoro np. tylko przeglądarkę chcesz mieć nową (mam nadzieję że rozumiesz metaforę).

Każdego ELFa możesz wymienić najzwyczajniej w świecie wrzucając go na kartę i podmieniając ścieżkę do niego z menu w FMCB Configurator (w niektórych wersjach instalki masz po prostu napisane Konfiguracja, ale to dlatego że nazwy w menu także można samemu zmieniać).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - czarny0713 - 03-01-2013

Witam. Mój problem na pewno już tu padł ale jest 209 str i ciężko było by go znaleźć. Wiec do rzeczy posiadam PS2 model 50004. Kupiłem dziś kartę z wgranym FreeMCBoot 1.8 i nie mogę odpalić wypalonej płyty. Obraz płyty patchowalem przez ESR, a później wypalałem przez AstroBurn Lite, a moja konsola w dalszym ciągu zachowuje się tak jakby nie była przerobiona. Spędziłem już 5h na różnych forach, poradnikach itp. Mówi od razu ze jestem zielony co do przeróbek i proszę o jak najjaśniejsze opisanie. Z góry wielkie dzieki Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 03-01-2013

Na jakich płytach nagrywasz i jaką prędkością?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 03-01-2013

1. Ile masz pozycji w menu konsoli po włożeniu karty i uruchomieniu PS2 bez płyty?
2. Na jakich płytach masz nagrane gry które nie chcą ruszyć (producent i rodzaj)?
3. Z jaką prędkością nagrywałeś?
4. Jakie gry próbujesz uruchomić?