PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Sares - 05-12-2012

Ano tak też będę się rozglądał, dziś jeszcze przejdę sie po komisach w mieście może znajdę konsole godną uwagi.
Hm, przy okazji zapytam, ile średnio mogą liczyć za przerobienie konsoli Chipem? Co prawda nie wiem czy znajdę kogoś w mieście, ale warto byłoby mieć porównanie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - eliza78 - 15-12-2012

Witam,


Mam pytanie odnośnie konsoli PS2. Chciałabym ja przerobić...a raczej kupić kartę z Free McBotem i tu się pojawia problem z wersją tej mojej konsolki. Mianowice jest to SCPH 9004 8D i naczytałam się na forach, że FMCB może na niej nie zadziałać. Dodam, że jedyne dyskusje na ten temat, które czytałam są sprzed dwóch lat i chciałam zapytać czy przez ten czas coś się pozmieniało w oprogramowaniu i czy jest szansa na przerobienie jej... Z tego co pamiętam jak dzieciaki na niej grały to płytki z PS1 chodziły na niej ( nie wiem czy to ma coś do rzeczy). Reszta parametrów... Broswer 1.40, CD player 2.00, PlayStatione Driver 2.00, DVD Player 3.11E, MAC Address 00:1F:A7:06:03:1D


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 15-12-2012

(15-12-2012, 02:10)eliza78 napisał(a): [..]Mianowice jest to SCPH 9004 8D i naczytałam się na forach, że FMCB może na niej nie zadziałać.[..]

Dobrze się naczytałaś na forach. FMCB na tej wersji Data Code "8d" na 99,9% nie zadziała. Mam taką samą konsolę i mam ROM w wersji 2.30, na której już się nie da skorzystać z FMCB.
Jeżeli chcesz przerobić, to pozostaje Ci tylko Swap Magic lub Chip.


Co tym sądzicie , zamawiać ? - bramka969 - 24-12-2012

Witam was ; )
Opłaca się takie cośik zamówić ?
nie znam żadnej osoby z przerobioną konsolą na FREE MC BOOT .
http://allegro.pl/swap-przerobka-do-ps2-i2893519622.html


RE: Co tym sądzicie , zamawiać ? - ashin - 24-12-2012

ja za tyle mniej wiecej rok temu kupowałem, możesz spróbować poszukać taniej. Jeżeli karta to 8Mb to jest oryginalna i wsumie będzie to dobra inwestycja, jeżeli nikt już na forum nie wgrywa FMCB


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 25-12-2012

Nie kupuj tego. Ja kilka dni temu kupiłem za 30zł.
http://www.allegro.pl/karta-sony-8mb-fmcb-i2888982551.html


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 25-12-2012

Dlaczego ma nie kupować? Jeżeli chce kupić swapa (bo może ma konsolę 9000x) to jest to dobry wybór, a karta z FMCB i tak by u niego nie ruszyła. Chociaż z drugiej strony nie wiadomo dobrze co koledze jest potrzebne bo niby pisze że chce kupić Swap'a do PS2, a w profilu ma napisane że posiada tylko PS1.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 25-12-2012

Masz rację, Draco. W konsoli SCPH-90004 FMCB nie zadziała. Ale nie sądzisz, że 50zł to trochę za dużo za SWAP'a?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 26-12-2012

Moim zdaniem to w sam raz. Taniej raczej nie będzie.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - NefrizPL - 26-12-2012

Mam mały problem a mianowicie: pobrałem i stworzyłem własną paczkę z FMCB 1.8b + najnowsze elf`y, ogólnie wygląda tak mam folder a w nim FREE_MCBOOT.elf i folder INSTALL w nim foldery: APPS(pusty), FMCB_CFG(FMCB_CFG.elf), INJECT(pusty), MODULES(USBHDFSD.irx i USBD.irx) | oprócz tych folderów w tym samym folderze (INSTALL) mam pliczki BOOT.elf(uLE) , HDLOADER.elf, SMS.elf i powinien być jeszcze ESR.elf ale w RaRze z ESR mam 3 pliczki "ESR dvdv direct.elf" , "ESR dvdv direct off.elf" , "ESR_GUI_test2.elf" i pytanie któremu zmienić nazwę na "ESR" i dodać do mojej instalki , podkreślam że wszystko sam ściągałem i zależy mi na osobistym sukcesie Smile jeśli coś jest nie tak proszę o komentarz z korektą Smile i jestem swiadom ze jeszcze brakuje DVDPLE ^^ z góry pisze że jestem zielony ps2 miałem dawno temu jak byłem jeszcze mały i sprawiłem sobie PS2 SLIM 70004 (przerobioną już SWAPEM - gra bootuje się nawet po otworzeniu klapki , nie używam żadnych zatyczek od swapa tak już bylo a mojego FMCB chce wgrać za pomocą gry 007 Agent Under Fire) (i z góry przepraszam za błędy)