PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 28-08-2012

Nie wszystkie obrazy MDF tak działają ale rzeczywiście chyba z większością ESR Disc Patcher sobie radzi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Nevy - 28-08-2012

Witam wszystkich z uwagi że posiadam PS2 FAT mam parę pytań

1. Dlaczego po sformatowaniu dysku w HDL konsola nie widzi go w Browserze ??
2. Czy to normalne że HDL często się zawiesza przy pracy dysku ??
3. Dlaczego podczas pracy dysku nie jest możliwe wyłączenie konsoli przez przycisk jeżeli znajdujemy się w głównym menu ??
4. Czy jest jakiś sposób oprócz resetu na wyjście z programu HDL do głównego menu konsoli ??
5. W jaki sposób włączyć funkcje IGR w programach OPL i HDL ??
6. Czy FMCB może powodować zawieszanie się dysku w programie HDL ??
7. Czy konsola może mi się szybko zepsuć jeżeli dość często będę ją wyłaczał poprzez tylny wyłącznik od zasilacza ??
8. Jaki polecacie zasilacz do dysków ATA ?? ( cable IDE USB)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 28-08-2012

Pierwsze pytanie, jak podłączasz dysk twardy, przez Network Adaptor czy przez przejściówkę/obudowę IDE->USB?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Nevy - 28-08-2012

Przez NA do konsoli


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - fistuch - 30-08-2012

Witam od wczoraj jestem posiadaczem ps2 i takie pytanie bo jestem zielony w temacie. Konsola nie ma czipa odpala normalnie wszystkie gry org i piraty z pathem ERS (gry odpalam mc free bootem) ale jak wkładam grę bez patha ERS to słychać stukanie w konsoli, rozebrałem wiec w drobny mak pleya i podejrzałem gdzie to stuka. Okazało się ze laser podjeżdża za blisko wewnętrznej krawędzi odbijając się od napędu płyty(światełko lasera widać aż na tym plastiku wewnątrz płyty). I moje pytanie dam rade sam to wyregulować czy już serwis musi się tym zając?

aha wersja konsoli to scph-39003


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-08-2012

Płytę bez patcha to znaczy oryginalną grę czy coś innego? Czy podczas grania słychać te dźwięki? Czy gry działają płynnie? Nie tną się?

Do Nevy: Widzę że nikt nie jest w stanie Ci odpisać, niestety nie znam dokładnych odpowiedzi na Twoje pytania, to co wiem postaram się przekazać.

1. Wydaje mi się że z racji tego iż dyski twarde były przeznaczone głównie pod Linuxa, mogą być nie widoczne w browserze.
2. Nie powinien się zawieszać, jeśli masz problemy, spróbuj starszą lub nowszą wersję, sprawdź także dysk twardy, może to on jest uszkodzony.
3. Taki stany rzeczy raczej nie powinien mieć miejsca, jednak nie mam pewności, niestety nie posiadam konsoli z NA
4. Z tego co pamiętam nie ma, zresztą jak we wszystkich programach na PS2. Powrót do głównego menu jest możliwy tylko przez reset konsoli, czasem taka opcja jest udostępniana w programie jednak nie pamiętam aby HDL takową posiadał
5. IGR działa w OPL poprzez wciśnięcie jednocześnie R1+R2+L1+L2+SELECT+START , jednak aby OPL się zresetował musi do niego prowadzić następująca ścieżka mc0:/APPS/BOOT.ELF . Nie wszystkie gry działają z IGR.
6. FMCB nie powoduje zawieszania się programów, jeżeli jakiś program przestaje reagować to jest to wina tej aplikacji.
7. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, jednak PS2 to mocna bestia i raczej nie powinno jej nic być.
8. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zawsze używam zasilacza który jest dodawany do zestawu IDE->USB, nie jestem nawet pewny czy w ogóle istnieją jakieś markowe zasilacze tego typu.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - fistuch - 30-08-2012

płytę bez patcha tzn pirata bez wgranego patcha ERS (oryginały i spatchowane piraty chodzą bez problemu)
Gry się nie tną chodzą płynnie. Jedynie miałem problem z god of war 2 platinum ale jak później doczytałem to wina wersji gry ( problem z sejwami i loadingiem)

dodam tylko ze przed wysyłka poczta (pewnie dostała strzała) chodziły wszystkie gry z patchem i bez


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-08-2012

Gry bez patcha nie będą działały na ESR (taki jest poprawny skrót!) więc nie mogły działać przed wysyłką. Jeżeli na oryginalnych grach i patchowanych wszystko gra jak marzenie to nie ma się co przejmować. Laser po prostu stara się odczytać oryginalność płyty, dochodzi do jej końca i powinien wrócić na miejsce nie mogąc odczytać nośnika.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - fistuch - 30-08-2012

ok to dzięki za podpowiedz będę musiał porostu pachtować gry Smile. tylko dla ścisłości gry działały przed wysyłka bo konsola jest od mojego brata i grałem wcześniej u niego na grach bez patha


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-08-2012

Skoro działały bez patcha to konsola musi mieć chip. FMCB nie uruchamia, nigdy nie uruchamiał i nie będzie uruchamiał gier bez patcha, taka jest specyfika tej modyfikacji. Gra MUSI być spatchowana aby działała. Zapytaj się swojego brata dokładnie jak uruchamiał gry oraz czy przypadkiem nie ściągał już spatchowanych gier (takie też można znaleźć w sieci). Jeśli chcesz sprawdzić czy masz może chip w konsoli spróbuj uruchomić kopię gry z wyjętymi kartami pamięci, podłącz tylko pad, najlepiej jak sprawdzisz kopię nie spatchowaną chociaż spatchowana też powinna ruszyć na większości chipów.