PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 22-08-2012

A o tym też gdzieś jest temat Tongue Bardzo nam miło że ktoś nas docenia. Co do "zdalnej przeróbki" to wystarczy że kupisz konsolę która działa z FMCB (modele poniżej SCPH-9000x) i wyślesz samą kartę pamięci do mnie lub innego usera, przerabiamy za free, płacisz tylko koszty wysyłki, w obie strony to jakieś 9-10zł Smile . Odpowiem też na pytanie czy odchodzimy od PC. Oczywiście, że odchodzimy od PC, naturalnie po odejściu siadamy przed konsolą, w końcu to forum o Playstation Tongue


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - wookasz - 24-08-2012

Witam. Sądzę, iż to odpowiedni dział. Posiadam konsolę w PAL, czy po pobraniu gry w NTSC, będzie ona prawidłowo działać, czy też jeden i jedyny obsługiwany format to PAL? Pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-08-2012

Jeżeli Twoja konsola będzie przerobiona (chip, swap, FMCB) to bez problemu uruchomi ona gry w NTSC mimo, że jest to konsola PAL. Problem może być jedynie z obrazem, niektóre starsze telewizory nie potrafią wyświetlić popranie formatu NTSC i wyświetlają go w czerni i bieli zamiast w kolorze. Jeżeli nawet zdarzyło by się że Twój telewizor miałby problem z NTSC, grę przed nagraniem można przerobić na PAL (program jest na forum) lub użyć kabla EURO.

Ty będziesz miał FMCB na karcie więc pamiętaj żeby patchować obrazy przed nagraniem programem ESR Disc Patcher.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - wookasz - 24-08-2012

Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się, że wszystko już wyjaśnione ; ]
Jednak po spędzeniu popołudnia na forum i google pojawia mi się więcej pytań, aniżeli sądziłem. Przykład oraz pytanie: mam przerobioną konsolę na FMCB, chciałbym sobie zagrać w przykładowy tytuł gry, pobranej z sieci, pytanie: czy przed nagraniem gry na płytę, ZAWSZE musi być to plik w formacie ISO? Nie wypala się płyty z danymi, tzn. wrzucając wszystkie ściągnięte pliki na płytę? Dwa: Pan Draco wspomniał w poście o tym, iż trzeba będzie płytę przed nagraniem patchować wspomnianym programem ESR Disc Patcher. Czytałem, iż owy program niektórzy mają wrzucony na kartę pamięci wraz z FMCB, więc nasuwa się mi pytanie, czy kazdą grę, bez wyjątku przed nagraniem również trzeba patchować, czy też owy program zrobi to w jakiś sposób sam, po włożeniu gry do napędu [tak wywnioskowałem z pewnej lektury]. Pozdrawiam.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 24-08-2012

Nie musi być to zawsze plik w formacie .iso, ale raz, że ESR Disc Patcher obsługuje, to znaczy patchuje tylko gry w tym formacie, a dwa, że zdecydowana większość gier jest zakończona właśnie na .iso. A jeżeli nie to bardzo łatwo przekonwertować grę na żądany format. W tym 1 pliku .iso są wszystkie mniejsze pliki z grą.

wookasz napisał(a):Czytałem, iż owy program niektórzy mają wrzucony na kartę pamięci wraz z FMCB, więc nasuwa się mi pytani

Mylisz 2 programy. ESR Disc Patcher patchuje grę przed nagraniem na PC, a po włożeniu nagranej płytki do konsoli inny program o podobnej nazwie - ESR (wchodzący w skład FMCB) pokazuje ci tła z kilkoma kolorkami, po czym odpala grę. I to właśnie ESR trzeba posiadać na karcie pamięci i każda karta "przerobiona" FMCB go posiada. I tak, każdą grę trzeba patchować (ESR Disc Patcherem i tylko przed nagraniem na dysku, inaczej nie da rady), ale nie jest to zbyt uciążliwe zadanie, a trwa około sekundy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-08-2012

ISO to obraz płyty, zawierający zarówno pliki gry jak i zabezpieczenia płyty oraz rozmieszczenie plików na nośniku. Nie nagrywa się tego jak plik tylko jako obraz, każdy program do nagrywania ma taką opcję. Większość gier na PS2 jest w formacie ISO i to ten plik patchujesz programem ESR Disc Patcher (wystarczy uruchomić program, kliknąć "Patch" i wybrać obraz z dysku). Uwaga! Jeśli pobierzesz obraz ISO może się okazać że Twój system będzie myślał że to plik WinRARa, to przez to że podczas instalacji WinRARa ten program kojarzy sobie że ISO to jego pliki, a powinny być one przypisane do Alcohola, Nero lub innego programu do nagrywania płyt. Tak czy inaczej, nie rozpakowuj ISO! Ten plik uruchamia się w programie do nagrywania płyt i nagrywa.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matic902i - 27-08-2012

Jest jakiś zamiennik do ESR Disc Patcher który spatchuje mi obraz w formacie .mds(mam też .mdf) tak, żebym mógł go uruchomić przy pomocy ESR?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 27-08-2012

Te dwa pliki to obraz i jego dane dla programu Alcohol.Przerób na iso najlepiej w Alcohol, UltraISO czy PowerISO i wtedy użyj patchera.
W alcoholu najprościej: montujesz w napędzie, potem robisz kreator odczytu i tworzysz obraz ISO Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 27-08-2012

A w UltraIso klikasz prawym przyciskiem myszy na pliku mdf i convert to iso ;D Konwertowanie do iso to akurat jedna z najbardziej banalnych rzeczy i w zasadzie nie można tego źle zrobić.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 27-08-2012

Ale wiecie, że ESR Disc Patcherem też można pliki *.mdf przekonwertowac ? Wystarczy je przeciągnąć i upuscic na program Big Grin Oszczędza się wtedy jeszcze więcej czasu.