PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kraszu - 11-08-2012

Ja również polecam Ci pomimo wszystko zainwestować w oryginalną kartę Sony 8 MB. Sam posiadam takowe dwie oraz podróbkę (właśnie 64MB). Oryginalne karty chodzą idealnie natomiast z podróbką miałem lekkie problemy podczas próby zapisu w niektórych grach. Szkoda nerwów – inwestuj w sprawdzony sprzęt.

Ja gram na PS2 już jakiś okres czasu i wszystko zapisuję na jednej karcie 8 MB. To wbrew pozorom wcale nie jest tak mało i śmiało wystarcza do codziennego użytku. Moja podróbka służy mi głównie jako archiwum zaliczonych tytułów.



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Nevy - 11-08-2012

Jeśli chodzi o chip to nie polecam lepiej już kupić swapa. Owszem sporo zabawy z tym jest ale dzięki temu można samemu wgrać sobie przeróbkę i nie ma przy tym dużo zachodu. Jest też także możliwość ponownego sprzedarzu innym osobom które potrzebują takiego programu. Na serwisie tablica.pl jest oferta swapa na 2 nośnikach z oryginalną kartą pamięci o pojemności 8mb za jedyne 50zł. Więc warto pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 11-08-2012

Kolego trochę przesadziłeś. Swap Magic jest najgorszą z możliwych modyfikacji PS2. Ciągłe zmienianie płyt, uszkodzenia nośników (przez co można ją nazwać "przeróbką nietrwałą"), konieczność zakładania blokad i gra przy otwartej klapie. Swap jest dobry tylko do najnowszych konsol które są jeszcze na gwarancji, a my nie chcemy tracić gwarancji.

Co do tych kart to ja też używam metody trzymania starych saveów na karcie 64MB, podczas gdy 8MB służy mi jako baza do obecnie ogrywanych tytułów i programów.

Dla jadcorbena chip to najlepsze rozwiązanie. FMCB jest dobre gdy oprócz grania korzystasz też z odtwarzania DivXów, dysku twardego czy innych programów. Wtedy bardzo przydaje się konfigurowalne menu w FMCB którego w chipie nie ma. Jednak jeśli kupisz chipa który nie będzie się gryzł z FMCB to będziesz miał możliwość korzystania także z tego exploita. Jeszcze jedna zaleta przemawiająca za chipem jest taka że dzięki niemu będziesz mógł uruchamiać bez problemu kopie gier z PS1 (oryginały oczywiście działają w standardzie) co jest bardzo przydatne zwłaszcza że mówiłeś iż pewnie w przyszłości kupisz sobie PS1, a tak po montażu chipa będziesz miał 2w1 Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Nevy - 11-08-2012

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość

Mam problem nagrałem Elf Packa Alkcoholem 120% 3931 Build z prędkością 4x i po zamianie z płytką od swapa pojawia się czarny ekran i nic więcej. Powiedz w czym może być problem ?? czy to wina programu ?? napędu, płytki ??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 11-08-2012

Najprawdopodobniej jakiś konflikt ze Swapem, nagrałeś oczywiście na płytę DVD i uruchamiasz przez Swap Magic DVD, tak?

Możesz też uruchomić instalator FMCB z pendrive przez uLaunchELF.

Cukier napisał(a):UWAGA!!! (Jeszcze dopisze że użytkownicy SWAP MAGIC mogą ulelfa odpalić z PenDriva lub Odtwarzacza MP3 (Bez potrzeby nagrywania płyty)
Po Prostu na naszym PenDrivie tworzymy folder SWAPMAGIC i do niego wklejamy Ulelfa nazwanego SMBOOT0.ELF
Następnie włączamy SWAP MAGICA i uruchamiamy ulelfa kombinacją klawiszy L1+GÓRA

W przypadku SWAP MAGICa 3.8 wchodzimy do SMBOOT i wybieramy SMBOOT0)

Więcej info tu https://www.playstationforum.pl/t-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 11-08-2012

Draco napisał(a):Swap Magic jest najgorszą z możliwych modyfikacji PS2. Ciągłe zmienianie płyt, uszkodzenia nośników (przez co można ją nazwać "przeróbką nietrwałą"), konieczność zakładania blokad i gra przy otwartej klapie. Swap jest dobry tylko do najnowszych konsol które są jeszcze na gwarancji, a my nie chcemy tracić gwarancji.

Konieczna gra przy otwartej klapce? No to jest akurat totalna nieprawda i muszę to napisać, bo widzę, że już któryś raz to piszesz na forum. Można grać również przy zamkniętej bez żadnego ryzyka. Przynajmniej, jeżeli chodzi o konsole Slim. Radzę więcej poczytać o tym, bo wprowadzisz ludzi w błąd.

Przez uszkodzenia nośników masz na myśli płytki Swapa? To prawda, że się zużywają, ale mi służyły przez 4 czy 5 lat, więc nie jest to jakaś tragedia.

Konieczność zakładania blokad no cóż... przy chipie trzeba właśnie go zakładać, a przy FMCB trzeba instalować program na karcie. Też nie wydaje mi się, żeby była to jakaś katastrofa.

Swap Magic jest wydaje mi się niesłusznie demonizowany. Co prawda w dobie FMCB odszedł szybko do lamusa, ale wcześniej myślę, że był dosyć dobrym rozwiązaniem dla osób, które bały się, żeby ktoś grzebał im w konsoli przy instalacji chipa. Cena mimo wszystko jest za wysoka, bo po tylu latach stoi w miejscu, co raczej mało osób do niego zachęci.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 11-08-2012

Swap jest najgorszym rozwiązaniem. Większość blokad nie pozwala zamknąć klapy, oczywiście są blokady pozwalające na zamykanie jednak w chwili obecnej przeważnie kupuje się Swapy bez blokad, więc trzeba się o to martwić na własną rękę. Do tego dochodzi wada w postaci nie uruchamiania przez SM gier o rozmiarze powyżej 4,35GB oraz powyżej 650 MB w przypadku gier na CD. Dobrze zamontowany chip nie sprawia żadnego problemu w użytkowaniu i jest właściwie bezobsługowy. W dodatku jeżeli jadcorben pisze, że sam go zamontuje, ponieważ posiada takie umiejętności, to jest to dla niego najlepszym rozwiązaniem. Kolejny minus w stosunku do chipa to brak obsługi gier z PS1, zresztą tak samo jak w przypadku FMCB. Uruchamianie gier z PS1 przy pomocy PSX LAUNCHER'a jest problematyczne. W starszych wersjach SM (nie wiem jak jest to z 3.6) występowała konieczność stosowania swap fix'ów na niektórych grach. A i jeszcze jedno odnośnie zużywania się płyt. Tobie wystarczyły na 4-5 lat jednak po pierwsze nie każdy chucha i dmucha na swoje płyty SM, po drugie płyty można zniszczyć dużo szybciej zostawiając je przez przypadek na słońcu lub mając młodsze rodzeństwo/dzieci, wystarczy chwila nie uwagi i jedna rysa w nieodpowiednim miejscu.

A więc, Swap jest dobry tylko do 9000x na gwarancji, do reszty czarnulek polecam FMCB lub chip.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 11-08-2012

Blokady pozwalające zamknąć klapę na pewno nie są w mniejszości. Podobnie ma się sprawa przy kupowaniu Swapa. W zestawie są 2 płytki i blokady, więc nie wiem skąd wziąłeś to "że przeważnie sprzedaje się bez blokad". W dodatku można je zrobić samemu i też będzie fajnie. Piszesz o zostawianiu płyty na słońcu, ale mając chipa i młodsze rodzeństwo też może dojść np. do zalania wodą. Jak ktoś nie odpada o konsolę czy sprzęt do niej to zniszczy wszystko. Chip też nie jest niezniszczalny. Dobry montaż chipa nie przeczę, że pozwoli na długoletnie użytkowanie, ale z tym trzeba dobrze trafić lub ewentualnie zaufać pracy swoich rąk.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 11-08-2012

Informacje mam ze swojej obserwacji, obecnie najczęstszym sposobem zdobycia SM jest kupienie używanego zestawu który przeważnie jest sprzedawany bez blokad, nówkę sztukę na allegro z blokadami widziałem ostatnio za około 100zł. Trochę przesadziłeś, zniszczenie konsoli, a zniszczenie płyt to dwie zupełnie inne rzeczy. Aby dowolna płyta przestała działać, wystarczy jedna rysa, nie trzeba nawet do tego dzieci, wystarczy, że płyta wypadnie Ci z ręki czy coś w tym stylu. Po odpowiednim zamontowaniu chipa w konsoli staje się on tak samo "zniszczalny" jak cała konsola, jest po prostu elementem płyty głównej i może ulec uszkodzeniu w wyniku przepięcia czy zalania tak jak każdy inny element na płycie głównej. Powtórzę to jeszcze raz, jeżeli ktoś może sobie pozwolić na wydanie kilku złotych więcej to najlepszym rozwiązaniem jest chip, jeżeli chcesz przerobić konsolę najmniejszym kosztem to tu króluje FMCB, Swap natomiast jest dla ludzi nie mogących sobie pozwolić na pozostałe sposoby (późna wersja SCPH-9000x lub obowiązująca gwarancja).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 12-08-2012

Dzięki za odpowiedzi Smile
Jedzie do mnie karta z FMCB, na początek będzie to. Potem pomyślę o ModBo.
Co do Swap - to po przeczytaniu, oblukaniu paru filmików jakoś nie chce mi się wachlować płytkami. Do tego dochodzi właśnie ta konieczność w wiekszości wypadków tworzenia samemu blkokad gdyż w sprzedaż są często same płyty.