PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Slayer991 - 31-07-2012

Wielkie dzięki za pomoc. W końcu będzie jakiś większy użytek z PS-aSmile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ichig - 06-08-2012

Witam mam taki kłopot wie może ktoś gdzie w ELF Packu R9b jest program FMCB ?? bo jakoś z kumplem ciężko mi to znaleść a przecież na DT wykrywa to.

PS: chodzi mi dokładnie o miejsce położenia bo sprawdzałem już na każdej stronie tego i nie może tego znaleść


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 06-08-2012

Zaraz po uruchomieniu ELF Pack'a wciskasz przycisk R1. uLaunchELF jest natomiast pod kółkiem. Zresztą przypatrz się dokładnie ekranowi startowemu, tam masz napisane wszystkie skróty.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 10-08-2012

Jak dla zielonych to jestem z pytaniami: Big Grin
1. Gdzie i czy jest sens kupić można ModBo 760?
2. Jaką kartę kupić z FMCB 64 czy 8 Mb?

Z tego co się zdążyłem zorientować to karty FMCB nie da się zrobić na nieprzerobionej konsoli?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 10-08-2012

1. Oczywiście, że jest sens, będziesz mógł bez problemu uruchamiać piraty z PS1. ModBo 760 jeśli nie ma na allegro to u Robsona
2. Oczywiście 8MB

Niby się da, ale jest to skomplikowane i wymaga odpowiedniej oryginalnej gry, lepiej już wysłać do kogoś kartę żeby Ci zainstalował FMCB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Yohokaru - 10-08-2012

1. ModBo możesz kupić na allegro i samemu wlutować, bądź dać komuś kto się bardziej zna na lutownicy. ModBo może uruchamiać gry z PS1 i PS2 bez żadnego patchowania. Nagrywasz i wkładasz do konsoli. Opcjonalnie można później zainstalować FreeMcBoot, już bez potrzeby drugiej konsoli (instalację uruchomisz z płytki).

2. Najlepiej zaopatrzyć się w oryginalną kartę pamięci Sony 8MB z FMCB, gdyż są gry, które mogą mieć problemy z nieoryginalnymi kartami pamięci.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 10-08-2012

Właśnie ciężko znaleźć ModBo a poza tym sam wlutuję. Pada naprawiłem to i z tym poradzę sobie.
Kusi mnie 64 Mb, duża pojemność zawsze lepsza Big Grin


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Yohokaru - 10-08-2012

Z kartą pamięci problemy mają (z znanych gier) God of War II i seria Jak & Daxter, więc jak chcesz.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 11-08-2012

Między 8 a 64 jest sporo różnica i powie ci to każdy, kto potrafi liczyć do tylu ;D Prawda jest taka, że lepiej brać pewne 8 MB niż kombinowane 64. Jak już będziesz miał przerobioną konsolę w jakikolwiek sposób to możesz łatwo zrzucać, kopiować sejwy z karty na jakiś inny nośnik typu pendrive i tym samym zostawić na karcie tylko te sejwy do gier, w które aktualnie grasz. Ja tak robię i jeszcze ani razu na tym źle nie wyszedłem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 11-08-2012

O o to chodziło Big Grin