PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kypek - 08-07-2012

Okej, jest jeszcze możliwość zamontowania Chipa, czy wszystkie konsole, które wymieniłeś są kompatybilne i nie ma problemu by go zamontować ? I jeszcze o jedno chciałem spytać, czy w tych modelach jest mozliwe połączenie z internetem poprze Wi-fi ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 08-07-2012

Żadna PS2 nie ma WiFi i nie ma takiej możliwości. Każdy model PS2 (nawet te najnowsze) może zostać przerobiony chipem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kypek - 08-07-2012

Dzięki za informacje, a są jakieś duże różnice w wydajności ? i czy są jeszcze ludzie, którzy graja w ps2 online, tzn. chodzi mi o to czy np. w battlefield 2 jest tak, że na serwerze jest ponad 20 osób czy ps2 online to już przeżytek ? : )


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 08-07-2012

W BF2 na PS2 20 osób na serwerze to norma. W innych grach jest ciężko i online na PS2 to właściwie przeżytek. Więcej informacji poszukaj w tematach na forum bo mamy tego pełno, jest też temat o BF2, przejdziesz do niego klikając na obrazek "Zakładanie kont" w mojej sygnaturze. Różnic w wydajności w PS2 nie ma żadnych. Każda wersja konsoli pomimo różnic konstrukcyjnych, działa zawsze tak samo.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kypek - 09-07-2012

A co myślicie o kupowaniu używanych konsol w sklepach komputerowych ? Macie co do tego jakieś zastrzeżenia ? Czy polecacie kupno konsoli od osoby prywatnej ? : )


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 09-07-2012

Generalnie jest to bez różnicy. Sklep też kupuje konsole od osoby prywatnej i tylko pośredniczy w transakcji więc nie ma to większego znaczenia. Czasem dostajesz od sklepu gwarancje na miesiąc ale ja bym się na to nie napalał. Kupno używanego sprzętu to zawsze loteria i trzeba się z tym pogodzić. Może się zdarzyć tak że kupisz konsolę ze sklepu i po 2 miesiącach laser zacznie padać, a konsola zakupiona od osoby prywatnej będzie działała bez problemowo przez kolejne lata (lub odwrotnie). Ja swoją konsolę kupiłem w 2009 roku od handlarza takim sprzętem i jak dotąd wszystko działa jak należy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ichig - 18-07-2012

Witam mam parę pytań odnośnie PS2

1. Czy zasilacz od konsoli PS2 będzię pasował do PS2 FAT
2. Czy konsole PS2 Fat można podłączyć do TV z LCD ??
3. Czy wogóle są jeszcze lasery do konsoli PS2 FAT


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ashin - 18-07-2012

1. Powinien
2. Chodzi Ci o telewizor LCD? Jeżeli tak to bez problemu, dlaczego miałoby to stanowić problem?
3. Idzie kupić na np allegro.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 18-07-2012

Wprowadzę małe poprawki do odpowiedzi ashina:

1. Konsola PS2 FAT ma wbudowany zasilacz i nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza jak PS2 Slim, wystarczy jedynie podłączyć do niej zwykły dwużyłowy kabel i włączyć go do gniazdka
2. Tak PS2 FAT możesz bezproblemów podłączyć do telewizora LCD każdym kablem dostarczanym z konsolą. Najlepsza jakość obrazu uzyskasz w tym wypadku na kablach Component jednak pamiętaj że PS2 to konsola robiona z myślą o telewizorach CRT i to na nich wygląda najlepiej. Paradoksalnie sposobem na poprawienie jakości wyświetlania gier na telewizorach LCD jest zmniejszenie ostrości obrazu w ustawienia TV.
3. Lasery są cały czas dostępne na allegro i w sklepach internetowych. Póki co nie zapowiada się aby miało ich zabraknąć.


zakup konsoli - swati - 21-07-2012

Witam
Chcialbym zakupic sobie konsole PS2 lecz nie wiem co wybrac.
Classic czy slim.
Classic bardziej mi sie podoba i podobno jest lepszy.
Chcialbym aby ktos mi doradzil co mam wziasc Smile