PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 01-07-2012

1. Nie musisz posiadać, NA jest potrzebny jedynie gdy chcesz grać przez sieć lub używać dysku twardego. Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest Ci potrzebna to nie musisz mieć NA.
2. Z tego co pamiętam gry na dysk twardy przesyła się przez sieć. Jeśli natomiast podłączysz dysk twardy do FATa przy pomocy USB a nie Network Adaptora wtedy ten dysk będzie traktowany jak każdy inny pendrive i w ten sam sposób należy kopiować na niego dane.
3. Tak jak wspomniałem wyżej możesz podłączyć go przy pomocy przejściówki na USB lub kieszeni zewnętrznej na USB wtedy jednak będzie on traktowany jako pendrive, a więc prędkość przesyłu danych będzie mniejsza.
4. Allegro lub pierwszy lepszy sklep komputerowy.
5. Razem z kablem powinien być dołączony zasilacz z końcówką MOLEX do dysków twardych 3,5", dyski laptopowe czyli 2,5" nie potrzebują tego zasilacza, wystarczy im sama przejściówka IDE->USB
6. Na chwilę obecną już tylko allegro. Na ten podzespół nie ma "przystępnej ceny", kosztuje on od 150 zł w górę i raczej już tańszy nie będzie.
7. Chyba nie ma, ale mogę się mylić. Procedura powrotu do OPLa jest taka sama jak w przypadku oryginalnych gier czyli RESET.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ichig - 02-07-2012

1. Właśnie oto chodzi głownie to chce grać w gry przez dysk które są w formacie (ISO).
3. Głownie to chce podłączyć dysk do kieszeni z boku konsoli tam gdzie jest napis Expansion Bay a nie jako USB bo jak wiadomo gry z USB idą bardzo powoli
4. Konkretnie to mi chodziło o linki z ofertami a nie same nazwy serwisów bo allegro akurat znam. Dodam że jeżeli chodzi o nówkę to drogo.
5. Ogólnie to nie posiadam dysku powyżej 2,5t jedynie co najwyżej 2 dyski po 40gb i to dość stare gdzieś z przez 10 lat.
6. Głównie to mi chodziło o ceny od 50 max do 100zł a nie jak mówisz 150zł bo takiej sumy nie mam i nie będę miał chyba że sprzedam PS2 SLIM a jak na razie nikt nie chce kupić oto oferta http://tablica.pl/oferta/sony-ps2-slim-77004-jak-nowa-tanio-ID1fw4p.html#c9e198a6;r:8;s:125 (dałem już nawet ofertę na forum ale jak na razie nikt się nie zgłosił a przyznam konsola jest godna uwagi i w miarę tania a nawet w niezłym stanie. Opcjonalnie mogę spuścić cenę do 180zł a przyznam że kupiłem ją za znacznie więcej ).
7. Jeżeli chodzi o kombinacje to chyba jest bo sam widziałem na YT tylko że ludzie nie pokazują jak to zrobić jedynie na ekranie TV

PS: Ogólnie to zamierzam grać w gry przez dysk a więc czy ogólnie taki adapter będzie mi potrzebny ?? Czy kable USB IDE znajdę na allegro a jeśli to czy mogę prosić o przykładowy link


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 02-07-2012

Do podłączenia konsoli do Expansion Bay potrzebny jest Ci Network Adaptor inaczej tego nie zrobisz. Pisząc oznaczenie 3,5" i 2,5" te cudzysłowy nie oznaczają terabajtów tylko cale, dyski twarde są dostępne w dwóch rozmiarach czyli 3,5 cala dla komputerów stacjonarnych i 2,5 cala dla laptopów. Samego Network Adaptora nie kupisz poniżej 100zł, może jeśli byś poszukał na amerykańskim lub brytyjskim ebayu to coś by się znalazło jednak cena przesyłki zrówna cenę NA z jego wartością w Polsce.

Tak kable USB->IDE znajdziesz na allegro, wpisz w wyszukiwarkę te dwa skróty i na pewno wyskoczy Ci masa ofert.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Ichig - 05-07-2012

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o dyski to jeszcze sam nie wiem jakie będę miał na razie muszę czekać. Natomiast co do ebaya to jaka jest zasada kupowania czy jest podobna trochę do allegro czy raczej nie. Chodzi mi tu o sprawy związane z przesyłką. Widziałem nie raz że jest cena za przewóz statkiem ale czy oprócz tego jest jeszcze coś ??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 05-07-2012

Zasada jest taka sama jak na allegro. Trzeba tylko patrzeć dokładnie czy sprzedający udostępnia możliwość wysyłki za granicę. Warto również mieć konto PayPal lub kartę kredytową do płacenia.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Simion - 05-07-2012

Nie warto lecz wręcz trzeba założyć konto w PayPal. Niestety jest to najczęściej wybierana przez sprzedawców forma płatności (i często jedyna). W sumie jest też najtańsza i najszybsza. Zwykły przelew walutowy trwa około tygodnia i kosztuje około 20zł (w zależności od banku). W przypadku PayPal pieniądze są od razu, przelew nic nie kosztuje, jest trochę gorszy kurs niż bankowy (zwykle około 15gr różnicy), za przewalutowanie biorą 2,5% (tak było kiedyś, może coś się zmieniło). Jak masz konto z cash backiem to gorszy kurs i opłaty praktycznie się niwelują.

Minusami PayPal jest słaba czytelność witryny, zły system informacyjny i fatalna obsługa klienta. Ja już na samym starcie się naciąłem gdyż konto pokazuje saldo w złotówkach i dolarach. Logicznie że przelałem dolary bo miałem lepszy kurs w banku. Pieniądze w PayPal wpłynęły jako złotówki, jak się zapytałem dlaczego się tak stało to dostałem bure od pracownika żebym tego nie robił. On dostał jeszcze większą bure za swoje zachowanie i za brak informacji na stronie że wpłaty są przyjmowane tylko w rodzimej walucie. Poszedł także ładny mail do administratorów o zachowaniu pracownika, systemie informacji oraz o tym że serwis będę używał tylko w ostateczności i nigdy nikomu go nie polecę. Mam nadzieje że z czasem poprawi się coś.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - wicher__91 - 05-07-2012

Witam czy mógł by ktoś mi sprzedać kartę z fmcb??


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 05-07-2012

Od takich pytań jest dział Bazar https://www.playstationforum.pl/f-bazar . W chwili obecnej nikt nie sprzedaje takiej karty, ale zawsze można założyć temat "Kupię kartę". Prostszym rozwiązaniem jest kupno karty na allegro.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - wicher__91 - 05-07-2012

na allegro nie ma


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 05-07-2012

Są, tylko trzeba dobrze szukać. Nawet jeśli chwilowo nie możesz znaleźć to warto zadać pytanie sprzedającemu czy by Ci zainstalował na karcie ponieważ chyba Allegro trochę krzywo patrzy na te karty z FMCB. Ewentualnie możesz wysłać swoją kartę do któregoś z forumowiczów żeby Ci przerobił za free. Ja robiłem już takie rzeczy, jeśli podasz miasto to może nawet znajdzie się ktoś w pobliżu Ciebie kto Ci to zrobi jeśli nie masz dostępu do przerobionej konsoli. Pamiętaj że pod FMCB najodpowiedniejsze są tylko oryginalne karty pamięci Sony 8MB i mocno nie polecam używać innych.