PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 24-04-2012

Czyli:

C:\Documents and Settings\KAMIL>convert d: /fs ntfs

Tak ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Yohokaru - 24-04-2012

/FS:NTFS, a tak to wszystko dobrzeWink.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 24-04-2012

Przed chwilą skończyłem konwersję, ale jest błąd bo za mało miejsca na dysku, mam tam 8gb. Chyba trzeba więcej Sad

Pomocy, komputer nie chce się włączyć, chyba coś zepsułem tą konwersją bo było za mało miejsca na dysku, więc wyłączyłem wiersz poleceń, chciałem na pendrive przegrać jedną grę i resztę usunąć, lecz nie mogłem, gdyż pojawiał się błąd ( set i jakieś cyfry ) i zresetował się komputer i teraz nie mogę włączyć w ogóle systemu ! Wciskam przycisk power na obudowie i gdy ma przenosić do Windowsa resetuje się i tak w kółko. Próbowałem przywrócić optymalne opcje systemu, ale dalej lipa, nawet płytą ratunkową nie uruchamia się zastępczy system, tylko komputer zapętla się i resetuje w kółko Sad

Wiem, że to forum playstation ale mam nadzieję, że ktoś potrafi mi pomóc z tym problemem, posta wysyłam z komputera u wujka. Pomocy.


Parę pytań dotyczące ps2 - przetak12 - 24-05-2012

Witam niedawno zakupiłem konsole ps2 (slim) od koleżanki za 40 zł.
Ponieważ chciałem w coś pograć wieczorami.
I mam parę pytań do tej konsoli.
W zestawie otrzymałem konsole, kabel-audio-wideo, zasilacz.
Jakie pady kupić (podajcie link na allegro) koszta żeby były jak najmniejsze mogą być pady używane ale wolałbym oryginalne.
Nie ma również karty pamięci jaką kupić koszta muszą być małe.
Aha i jeszcze słyszałem że można jakieś softy czy chipy wgrywać i coś tam się robi ale nie wiem po co to i czy są jakieś tego wady?
Aha i jakie gry polecacie bo musze jakieś kupic bo mam tylko 3 gry.



RE: Parę pytań dotyczące ps2 - ashin - 24-05-2012

Można zakupić Free MC Boot nagrany na karcie pamięci. Rozszerza on możliwości konsoli, oraz umożliwia odpalanie kopii zapasowych gier.
Chipy też umożliwią Ci granie w kopie zapasowe gier, jednak mają one jedną przewagę nad FMCB odpalą bezproblemowo gry na PS1. Jednak ich instalowanie jest inwazyjne.
Co do gadżetów. Posiedź na Allegro, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Najlepiej kupować oryginalne rzeczy tego typu. Karty pamięci od sony są tylko 8megowe, większe nie są oryginalne.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-05-2012

Pad oczywiście oryginalny, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowy może być używany, ja mam 3 sztuki zakupione właśnie jako używane i służą mi do dziś dnia. DualShocki to naprawdę kawał twardego sprzętu. Podobnie ma się sprawa z kartami pamięci, chociaż dużo trudniej jest upolować oryginalną. Karty Sony występowały jedynie w wielkości 8MB, niestety nie ma sposobu na 100% określenie oryginalności karty bez jej rozkręcania więc trzeba liczyć na szczęście. Nie oryginalne karty pamięci lubią nie współpracować z niektórymi grami, czasem też "gubią" save'y.

Jeśli chodzi o temat przeróbek PS2 to na naszym forum znajdziesz naprawdę dużo postów o tym. Pokrótce powiem, o ile nie masz konsoli z modelu SCPH-9000x to warto przede wszystkim zainteresować się FCMB.

Jaki model konsoli posiadasz?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - przetak12 - 24-05-2012

aha Wink ale chyba nie będę przerabiał , kupie 2 pady oryginalne a z tą kartą to czymś się różni sony od zamiennika ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-05-2012

Tym czym napisałem, czyli trwałością i nie zawodnością. Podróbki lubią bardzo często się sypać.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - przetak12 - 24-05-2012

moja wersja konsoli to 77004. (slim)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-05-2012

W takim wypadku bez problemu uruchomisz na niej FMCB. Kupując kartę pamięci rozejrzyj się za taką z już zainstalowanym FMCB. Nie są one droższe, sprzedawcy traktują to jako gratis do towaru a nie powód podwyższenia ceny. Samemu też można zainstalować FMCB, potrzebna jednak jest do tego inna przerobiona konsola. Po szukaj informacji na forum, wszystko było opisywane już wiele razy.