PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 23-04-2012

Może ta płyta była jednak kiedyś nagrywana i dlatego widzi ją jako nagraną. Może podczas poprzedniego nagrywania coś poszło nie tak i wyrzuciło płytę, jeśli jednak został nagrany chociażby obszar LeadIn to wystarczy żeby płyta była rozpoznawana jako nagrana.

Ten komunikat przy rozpakowywaniu to na pewno i ilości miejsca na dysku, a nie o złym haśle lub nieoczekiwanym końcu archiwum? WinRAR ma to do siebie że nawet jeśli wprowadzisz błędne hasło do pliku który wymaga podania hasła to i tak poinformuje Cię o tym dopiero tuż przed końcem wypakowywania.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 23-04-2012

@Draco

Jestem pewny że tak. Jest gdzieś tak: Prawdopodobnie dysk jest pełny więc nie można wypakować pliku ....... . coś w tym stylu, gdy to zamknę, wyświetla się komunikat, że "Za mało miejsca na dysku"


A tutaj właśnie problem z tą płytą. http://desmond.imageshack.us/Himg526/scaled.php?server=526&filename=alcoholverbatimdvd.png&res=landing


Aha, chodzi mi tylko o to czy jak kupię cały komplet Verbatimów czy TDK to będę nimi mógł normalnie nagrywać, a z tego co teraz wiem, to moja nagrywarka może nagrywać takie płyty.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 23-04-2012

A jaką grę próbujesz nagrać kolego bo już chyba widzę w czym problem tylko jeszcze muszę się upewnić.

Co do braku miejsca na dysku to sprawdź czy aby na pewno rozpakowuje Ci na dysk na którym masz miejsce. Czasem archiwum z grą na PS2 zajmuje około 1GB a po wypakowaniu zajmuje już 4,5GB co jest sporą ilością jeśli dysponujesz nie za dużym dyskiem. Spróbuj też zdefragmentować dyski (trochę to trwa), defragmentator po układa pliki i przeliczy jeszcze raz rozmiar dysku.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 24-04-2012

Na Alcohol tylko chciałem przykładową grę Crash Bandicoot 2, chciałem sprawdzić czy płyta może to wypalić.

Co do miejsca na dysku, to wiem, że paczki zajmują mniej niż sam plik dlatego specjalnie zrobiłem min. 5gb na systemowym i wolne na innych. Raczej więcej zająć nie powinno bo to gra wydana na DVD LEGO Star Wars II The Original Trilogy

A za chwilę zdefragmentuję


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-04-2012

Jeśli chodzi o nagrywanie Crasha to sprawa się wyjaśniła i jest banalnie prosta. Crash jest grą wydaną na CD (w dodatku na PS1), a chciałeś go nagrać na DVD Smile włóż do czytnika płytę CD-R i wszystko nagra Ci się bez problemu Smile .


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 24-04-2012

Co do gry Lego Star Wars II The Original Trilogy to sprawdź jaki masz format każdego dysku na komputerze. Jeżeli masz dysk FAT32, na którym chcesz wypakować grę zajmującą powyżej 4 GB to wyskoczy ci właśnie podobny komunikat. Jedyne rozwiązanie to skonwertować format dysku na NTFS, który to jest zdecydowanie częściej używany i bardziej praktyczny. Też tak kiedyś miałem.



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 24-04-2012

@Draco

Aha, czyli to po prostu dlatego, że gra pierwotnie została wydana na CD ? Myślałem że na DVD też można nagrać. Big Grin

@Kratos

Jeszcze nigdy nie miałem doczynienia z takim czymś i nie wiem, jak sprawdzić czy mam dysk FAT32 czy jakiś inny i tym bardziej skonwertować na NTFS Sad


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Yohokaru - 24-04-2012

Gdy wejdziesz w folder główny swojego dysku, to powinno Ci pokazywać, w jakim formacie masz partycję, tak jak tu na zdjęciu (zaznaczone na czerwonoWink

[Obrazek: bez tytułu.JPG]

Aby przeprowadzić konwersję partycji na NTFS, wpisujesz w Wierszu Poleceń: CONVERT X: /FS:NTFS (gdzie X to literka partycji, którą chcesz poddać operacji.




RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Crash Bandicoot - 24-04-2012

Aaa, tu Smile W takim razie mam FAT32, a jak to skonwertować do NTFS ?
A gdzie jest ten Wiersz Poleceń ?? ( jestem zupełnie zielony )

I czy przez to konwertowanie nie stracę plików z dysku

OK mam już wiersz poleceń, ale teraz czekam na odpowiedź do drugiego pytania Smile

W wierszu poleceń mam C:\DocumentandSettings\ i tutaj wpisuje się CONVERT D: /FS: NTFS ???


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Yohokaru - 24-04-2012

Plików z dysku na pewno nie stracisz.

Wiersz Poleceń znajduje się w Menu Start>Akcesoria>Wiersz Poleceń.