PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 09-12-2011

Kontroler Move do PS2?? Żartujesz sobie?!

To do czego dałeś foto, to Eye Toy, i działa z każdym PS2.
Jednakże Eye Toy działa tylko w grach przeznaczonych do niego.

Move jest dla PS3 nie PS2.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - XZwweXZ - 29-01-2012

Mam pytanie , czy można zainstalować FMCB z pendriva ? jeśli tak to jak bo laser mi padł i taniej wyjdzie odpalanie z dysku niż wymiana lasera.

thx za odpowiedź



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - matic902i - 05-02-2012

Jak masz przerobioną konsolę to możesz zainstalować z pendriva. To co się wrzuca na płytę to wrzucasz na pendrive.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 14-02-2012

(29-01-2012, 22:10)XZwweXZ napisał(a): Mam pytanie , czy można zainstalować FMCB z pendriva ? jeśli tak to jak bo laser mi padł i taniej wyjdzie odpalanie z dysku niż wymiana lasera.

thx za odpowiedź

Wymiana lasera, czy oplacalna.. Zalezy w jakim ps2/



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Brzozaa - 15-02-2012

własnie ? pytanie do was czy mozna sprawdzic w jakis sposob jaka jest forma lasera w mojej slimce?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 15-02-2012

Dopóki gry się łądują i nie tną podczas rozgrywki to wszystko z Twoim laserem jest w porządku.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - urborg - 24-02-2012

Mam taki problem, że przez przypadek usunąłem hdloader ze swojej memorki. Szukam sposobu jak zainstalować go tam z powrotem. Czy można to zrobić przez USB? Bo niestety laser mi nie działa...

proszę o szczegółowe informacje dla laika.

Pozdrawiam


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 24-02-2012

Ściągnij hdloader'a z sieci i wrzuć na pendrive. Jeżeli pamiętasz w którym miejscu miałeś go pierwotnie i jaką miał nazwę to zmień nazwę pliku tego hdloadera na taką jaką miałeś wcześniej i wrzuć w to samo miejsce gdzie był pierwotnie. Pozycja w menu pojawi się ponownie. Jeśli natomiast nie pamiętasz tych ustawień wtedy ściągniętego z sieci hdloader'a wrzuć na kartę pamięci (najczęściej wrzuca się do katalogu BOOT). Następnie dodajesz go do głównego menu. Wygląda to tak. Najczęściej na kartach z FMCB masz opcje Konfiguracja lub podobną (program który się pod nią kryje tak naprawdę nazywa się FMCB Configurator), musisz uruchomić tą pozycję klikając X. Wybierasz sposób zatwierdzania ponownie klikając X. Pojawi się coś takiego:

[Obrazek: le1S5.jpg]

Wybierasz kolejno opcje (zakładając że karta z FMCB i hdloaderem w katalogu BOOT jest w slocie nr 1, w nawiasach kwadratowych piszę klawisz który klikasz aby wykonać daną czynność np [X]):

1. Klikasz pozycję "Load CNF from mc0" [X]
2. Klikasz pozycję "Configure OSDSYS options..." [X]
3. W pozycji "Configure item" klikasz [strzałka w prawo] aż po dwukropku nie będzie żadnego napisu, następnie klikasz [X]
4. Klikasz pozycję "Name:" [X]
5. Wpisujesz nazwę jaka będzie wyświetlana w menu wybierając kolejne litery i zatwierdzając je klawiszem [X]
6. Po zakończeniu wpisywania klikasz kolejno klawisze [START] [X]
7. Klikasz pozycję "Path1:" [X]
8. Klikasz pozycję "mc0:/" [X]
9. Klikasz pozycję "BOOT/" (lub tą nazwę folderu do którego skopiowałeś hdloader jeśli to nie był BOOT) [X]
10. Klikasz nazwę pliku z hadloaderem [X]
11. Klikasz [TRÓJKĄT] aż wrócisz do ekranu początkowego czyli tego który masz na screenie (powinny być 2 kliknięcia)
12. Klikasz pozycję "Save CNF to mc0" [X]
13. Klikasz pozycję "PS2 Browser (FMCB Restart)" [X], lub resetujesz przyciskiem przy konsoli.

Po tych czynnościach w menu konsoli powinna pojawić się nazwa którą wpisałeś w punkcie 4, a pod nią będzie się krył HD Loader.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ZeberkoPL - 02-04-2012

Wybaczcie ale nie będę czyta 187 stron Wink
Wiec tak potrzebuje wymieni swoje zhańbione pytami różnej maści ps2
Zamierzam kupić fata do tego network adaptor dodatkowy , dostęp do dysku zewnętrznego z mediami (usb) a z czasem zamontować jakiegoś chipa.
No i pytanie jaki numer konsoli wybrać i jaki chip pod to ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 02-04-2012

Najlepiej coś serii SCPH-5000x ale poprzednie też dadzą radę. A jeśli chodzi o modyfikacje konsoli to FMCB Ci wystarczy zwłaszcza że przypadki gier niedziałających z HDD będą nieliczne.