PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

Skopiowałem na pena zawartość Twojej paczki. Odpalam konsolę. Wkładam USB i nic.....


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Ty wogóle masz Free MCBoot?? Pojawia ci się napis "Free MCBoot" przy starcie konsoli?

Jak masz, to w menu konsoli powinieneś mieć coś takiego jak "ESR..." Albo "Uruchom Gre". Jeśli nie to szukaj opcji "Menedzer Plikow", albo "uLaunch ELF"
Jeśli masz ESR, Albo Uruchom gre, to nie musisz reinstalować FMCB, tylko odpalić tą opcję i wsadzić spatchowaną grę. Jeśli nie masz tej opcji, to musisz reinstalować FMCB. A w poradniku jest napisane "3. Do konsoli podłączamy pendrive i uruchamiamy program "uLaunch ELF". Czyli odpalasz menedzer plikow, lub uLaunch ELF (zależy jak u ciebie jest napisane)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

Tak wygląda moja konsola po starcie:

[Obrazek: dsc01345ij.jpg]

czyli nic specjalnego nie widać Smile

Jednak karta pamięci zawiera takie pliki:

[Obrazek: dsc01347c.jpg]

Nie ja wykonywałem tą przeróbkę więc nie wiem jak to powinno wyglądać.



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Przeróbka niby jest, ale wógole się nie uruchamia...

https://www.playstationforum.pl/t-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic

Tutaj masz tutorial instalacji FMCB "na czysto". Wszelkie pytania kieruj w tamtym temacie Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

A czy ma to jakiekolwiek znaczenie, że konsola była zakupiona poza Europą? Ta przeróbka jest uniwersalna?



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Z tego co wiem, to ta przeróbka jest uniwersalna... Zresztą zobacz czy konsola ma pod spodem oznaczenie NTSC, czy PAL. Bo mimo, że jest zza granicy, to ktoś mógł korzystać z wersji PAL.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

NTSC i gra dołączona do konsoli (jedyna działająca póki co) też jest w NTSC. Pobawię się tym jutro jeszcze Wink dzieki na dziś za pomoc Wink


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - TheLosiekPL - 05-12-2011

ej mam frmcb i jakim programem mam spatchować grę ? i czy trzeba patchować grę jeśli uruchamiam ją z pandriva Smile
mógłby kto podać linka do tego programu ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 05-12-2011

Program do patchowania gier to "ESR Disc Patcher"

Wspomnę, że musisz spatchować obraz płyty przed wypaleniem, inaczej gra nie zadziała.


Zaś jeśli chodzi o uruchamianie gier z Pendrive, to potrzebujesz programiku USB Extreme (PC), nim kopiujesz gry na pendriva. A aby uruchamiać gry z pendriva na konsoli musisz zainstalować exploit (program) o nazwie "OpenPS2Loader".

Linki w google...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - nikt123 - 09-12-2011

Witam.Mam takie pytanie czy jeśli posiadam PS2 Slim przerobiony to czy mogę do niego kupić kontroler move i czy by pasował?
[Obrazek: 7124459.jpg]