PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Pytania laika o konsole ps2 - Kraszu - 22-11-2011

Twój telewizor jest jak najbardziej dobry pod ps2. Ja osobiście gram na 20-calowym i jest wyśmienicieSmile Telewizor ma istotne znaczenie w przypadku konsol nowej generacji takich jak x360 i ps3.

Konsola z aukcji, którą podałeś jest "samowystarczalna". Jeśli kupisz taki zestaw, to tylko podłączasz pod telewizor i grasz. Nic więcej nie musisz przerabiać, nic nie rozkręcasz itd... Jedyne co musisz zrobić, aby grać w kopie zapasowe, to ściągnąć sobie program ESR disc patcher. Obraz gry przed nagraniem musisz spatchować właśnie tym programem. Trwa to dosłownie sekundę i nie jest to ŻADEN problem nawet dla laika.
Po co patchować obraz gry? Bez tego gra nie będzie działała pod Free Mcboot.

P.S Polecałbym Ci pomimo wszystko kupić slim'ke (chociaż grubasek w dobrym stanie jest jak najbardziej do łyknięcia). Jeśli będziesz szperał po aukcjach to zwracaj uwagę, aby pady były od SONY.
Jeśli zdecydujesz się na slimkę to raczej nie kupuj konsolki z oznaczeniem 9xxxx... ponieważ są to najnowsze modele i tutaj prawdopodobnie free mcboot nie będzie działał.




RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - GraX - 22-11-2011

Do ps2 slim 70012 jakie bede potrzebowal blokady do swapa?

Edit:

Czy po wlozeniu plyty ze swapem bez blokad powinno sie cos wyswietlic? bo u mnie wyswietla sie blad prosze wlozyc plyte w formacie ps2

Edit2:

Panowie sprawa wyglada tak pozyczylem od kumpla karte pamieci z wgranym mcbootem po odpaleniu jej mam logo mcboot wszystko elegancko ale w opcjach mam tylko

-browser
-system configuration
-launch disc
-reload configuration

jak mam odpalic instlator zeby sobie wgrac mcboota na swoja karte pamieci?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

Witam,

jestem od niedawna posiadaczem konsoli PS2. Kiedy ją kupowałem nie byłem do końca obeznany w temacie konsol i nawet mi do głowy nie przyszło, że mogą być jakieś problemy związane z typem konsoli. Ta moja jest (prawdopodobnie) z USA, działa w systemie NTSC i tylko takie gry czyta. W opisie aukcji było napisane, ze posiada przerobke na karcie pamieci i myslalem, ze to pomoze mi grac w nieoryginalne gry takze w systemie PAL. Ale problem jest taki, ze konsola nie czyta nawet oryginalnych gier w tym systemie. Wyskakuje mi napis "please insert a playstation or plastation 2 format disc".

Chciałbym żeby ktoś podał link do tematu na forum jeśli taki sam problem był już poruszany a jeśli nie to niech opisze tutaj co mam zrobić żeby ta przrobka zaczela dzialac jak nalezy?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Przeróbka przez kartę pamięci nie pozwoli ci na odpalanie oryginalnych gier PAL. Możesz tylko odpalać kopie w PAL i NTSC. Ale przed wypaleniem płytki musisz spatchować obraz płyty z grą. Dlatego zwykłe kopie Ci nie odpalą.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

Pobrałem dzisiaj grę PES2012 z Waszego forum - czy dodatkowo muszę patchować obraz, który pobrałem? I jeszcze jedno, skoro przeróbka nie pozwala na granie w oryginalne gry w systemie PAL to czy jest sposób żeby temu zaradzić? Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Musisz spatchować. Każdą grę patchujesz. (PS: W gry CD PS2 nie pograsz, bo CD nie da się patchować). A gier w PAL (Oryginałek) nie odpalisz. Musisz albo zrobić kopię, albo przerobić konsolę chipem.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

O widzisz Smile już coś więcej wiem Smile to teraz jeśli możesz to podaj mi 100% sprawdzony opis i program do patchowania bo ten, który ja znalazłem w sieci chyba nie działa, mam taki ekran:

[Obrazek: dsc01325p.jpg]

[Obrazek: dsc01326cl.jpg]

A gdzie poczytam o tym przerabianiu konsoli chipem? Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Dobrze spatchowałeś. Konsola uznała że płyta to DVD Video (O to chodzi w patchowaniu) poprostu nie masz exploitu ESR.

PS: To co jest na screenach to odtwarzacz DVD wbudowany w PS2. Bo tak jak mówiłem konsola uznaje płytę za DVD Video.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - ps2_user - 03-12-2011

Quake96 napisał(a):poprostu nie masz exploitu ESR.

Więc jak temu zaradzić?



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Quake96 - 03-12-2011

Poczekaj chwilę. Skopiuje mój poradnik z innego forum.