PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 22matek22 - 08-10-2011

Witam.Kupiłem ostatnio ps2 już przerobione przez FMCB.JSą w menu tylko trzy opcje Browser,Settings i FMCB Setings.Chcialbym jeszcze miec odtwarzanie gier z psx,pendriva.itd a nie taka "czystą" przerobke.Na allegro sa juz karty przerobione i chcialbym kupic,ale nie wiem czy nie bedzie jakichs konfilktow czy cos.Poradzcie,prosze jestem strasznie zielony w tych sprawach Big Grin.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - iTzMrOxygene - 09-10-2011

nic sie nie stanie, wyjmujesz swoja karte, wkladasz kupiona i po sprawie. a tak btw, czemy sam sobie nie wgras nowego FMCB?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 22matek22 - 09-10-2011

Nagralbym samemu,ale nie wiem jak fmcb z karty wywalic,nie tracac przy tym saveow .


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - iTzMrOxygene - 10-10-2011

uzyjesz uelf nagranego na plyte by przezucij savy na usb, wszystko ju zostalo opisane na forum, trzeba poszukac...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 10-10-2011

Nie instaluj od nowa FMCB. Poprostu do instaluj sobie brakujące programy. Poszukaj i nagraj sobie ELF Packa tak jakbyś nagrywał zwykłą grę (na DVD!) potem uruchom z płyty uELFa i skopiuj jego samego na kartę. Zresetuj konsolę tym razem bez płyty i konfiguracj FMCB dodaj sobie uLaunchELFa którego wrzuciłeś na kartę do menu konsoli (dodajesz podając ścieżkę do pliku który skopiowałeś). A z resztą programów jest już z górki. uLaunchELF pozwala na kopiowanie plików z płyt i pendrivów więc wystarczy że wrzucisz sobie na pendriva program który Cię interesuje, skopiujesz go na kartę pamięci I dodasz do menu w FMCB Configuration.

Dodam jeszcze, że kolejnych (po dodanu już uELFa) programów nie musisz nawet kopiować i dodawać do menu, możesz z poziomu uLaunchELFa uruchomić taki program bezpośrednio z płyty czy pena. Kopiowanie jest potrzebne tylko wtedy gdy dany program będzie używany przez nas często lub gdy uruchomienie go jest potrzebne podczas włączania konsoli (np PSXLAUNCHER do z gier z PS1).


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - 22matek22 - 10-10-2011

Jescze jedno pytanko,czy mam patchowac obraz tej paczki ELF ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 10-10-2011

ESR Patcherem Smile Sposób patchowania i nagrywania w niczym nie różni się od nagrywania gier. Pamiętaj tylko żeby nagrać obraz na DVD mimo że tak mało waży.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - meler - 14-10-2011

Witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem wczoraj konsole przerobioną chipem modbo.
Chciałbym uruchomić z pendrive emulator pozwalający na zapis save na pendrive. Jednak podłączałem już 4 pendrive i żadnego moja ps2 nie widzi Sad Po właczeniu konsolki mam opcje Browser i System Configuration. Czy wgranie z płytki Free MC Boot pomoże? Jeśli tak prosiłbym o instrukcje jak to zrobić bo już mam mętlik w głowie od tego wszystkiego :/


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 14-10-2011

Nie ma czegoś takiego jak "emulator pozwalający na zapis save na pendrive". To nie emulator, a po prostu program Wink Emulator pozwala na odpalenie gier ze starszych technicznie konsol, tym się charakteryzuje, to tak na przyszłość. Podłączasz pendrive'a tak po prostu? Bez zainstalowanego programu do odtwarzania pendrivów na PS2? Musisz mieć zainstalowany na karcie program UlaunchElf albo po prostu odpalić go z płyty. PS2 nie wykryje ci żadnego pendriva tak jak karty pamięci na przykład.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - meler - 14-10-2011

Wypaliłem na płytce TDK Elf packa jednak po włozeniu płytka kręci i wywala disc read error ;/