PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Rysk - 27-05-2009

(20-05-2009, 14:45)spoksik napisał(a): @RaVeNX142

Wypaliłem tenchu 2 na verbatimie CD z predkościa 48x i ten sam problem.

Nie mogę płyty DVD wypalić wolniej niż 6x - właśnie wypalam 6x.


Odnośnie tego CD z wypalonym Tenchu 2 - nie udało mi sie jeszcze tyle razy zresetować consoli żeby gra się odpaliła.

Wypaliłem 6x i dalej ten sam problem Sad.

mam podobny problem z silent hill directors cut (kazda inna gra dziala jak nalezy) myslalem ze to moze wina pliku ktory siagnalem wiec sciagnalem z innego zrodla i dalej to samo probowalem chyba wszystkigo podkrecalem laser czyscilem i nic gra sie odpala kiedy jej sie podoba (takie odebralem wrazenie)resetuje troche porusze konsola ale nie jestem pewien czy to wlasnie to pomaga wypalalem x4, x 6, x8 i dalej to samo nie prbowalem jeszcze nagrywac na minusach ale mysle ze to i tak nic nie da. a jesli probojesz nagrywac gry programem alkochol 120% to najpierw wrzuc plyte do rom poczekaj az wczyta ja a potem odpal program powinienes miec predkosci mniejsze od x6 a x6 nawet nie bedzie. jesli wrzucasz plyte przy odpalonym programie to wtedy jest x6 i inne bynajmniej tak jest u mnie


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - lukas_gab - 27-05-2009

A ja proponuje kupić oryginał - z tłoczoną płytą problemu nie będzie .

P.S.

W IbgBurn mogę wypalać płytki z prądkością 1x .


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Rond - 29-05-2009

Witam. Mam problem z moim ps2. A mianowicie - gdy włączam konsolę, normalnie zapala się zielona lampka, aby po paru sek zgasnąć, a następnie zmienić swój kolor na czerwony. Czym to może być spowodowane?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - gregor - 30-05-2009

Co mogę zrobić aby móc grać przez internet na PS2 ?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Maciupek - 31-05-2009

Witam.
Jestem zupełnie zielony w temacie PS2. Problem jest następujący. Zakupiłem PS2SPCH-90004 8D. Do tego Swapmagic 3,6 z zatyczkami (blokadami) i nie jestem pewny czy zronbiłem to prawidłowo. oficjalna strona swap pokazuje w pdf jak to zrobić ale np zatyczki wewnątrz urządzenia w przypadku 90004 nie ma na co założyć. Swap instaluje się poprawnie, ale kopie gier nie chodzą. Wypalenie obrazu ISO daje komunikat o braku w konsoli prawidłowego formatu PS2. Czytam Wasze posty i nadal jestem zielony. Czy ktoś może mnie uświadomić jak krowie na rowie co krok po kroku i czym mam zrobić? Z góry dzięki


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 31-05-2009

Niedawno sam zakupiłem SM 3.8 Coder i też miałem taki problem. Więc zacznę od początku. Jeśli potrafisz rozróżnić te zatyczki to znajdź tą zatyczkę "A" i wetknij ja w tą dziurkę nad przyciskiem On/Off chodzi o to aby ten mały "prztyczek" w środku dziury zablokować. Najlepiej jakbyś jeszcze miał zatyczkę "B" i mocujesz ją tak aby tą czarna wajchę co jest odpowiedzialna za kręcenie kółkiem zablokować. Ja do tego celu używam zwiniętego papierka, bo nie miałem tej zatyczki B. Jak już zamontujesz zatyczki to wypalasz grę w formacie iso na płytkę DVD-R (najlepiej jakiejś dobrej jakości) ja do tego używam Alcohola120% i z prędkością 4x wypalam płyte. Jak już masz nagraną grę to otwierasz klapkę, wkładasz płytę Swap Magic DVD i włączasz konsolę, czekasz chwilę, aż płyta przestanie się kręcić i wtedy wkładasz pirata. Zamykasz klapkę, na padzie naciskasz "X" wybierasz PAL Default lub NTSC i gra powinna się wczytać.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Fraktal - 03-06-2009

Mam kupić od kolegi ps2 przerobioną chipem Modbo. Chciałbym sobie już ponagrywać niektóre gry, które ściągnąłem. Czy wystarczy, że wypalę te obrazy płyt DVD Decrypterem w prędkości 4x / 8x na dobrych dvd-r (Verbatim, TDK) ? Jaką będę miał pewność, że tak nagrane kopie zapasowe mi ruszą na niedługo zakupionej konsoli ? Po prostu chciałbym już w pełni się cieszyć PS2 gdy ją dostanę, a do tego potrzeba dużo gier. Smile
Z góry dzięki za odpowiedź.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - RaVeNX142 - 03-06-2009

Zależy o jakie gry chodzi. ja przed kupnem Swapa zrobiłem to samo. Tylko ja nagrywałem prędkością x4 Alcoholem120% Jeśli obraz jest *iso to masz 75% pewności, że będzie latać na PS. Chociaż z niektórymi grami jest problem np. Fifa Street 2 - na necie pisali, że trzeba najpierw obraz płyty spatchować, więc spaczowałem i zajmował (2,8 GB) nagrałem na płytke i nie działa. Pomyślałem, że nagram bez paczowania i nagralem, włożyłem płytkę do konsoli i nadal nie rusza. Pierwsza płyta kręci się tak jakby za szybko, a druga w środku mam wrażenie, ze sie połamie bo tak buczy i też nie wiem jak tą aFifę Street 2 nagrać. Do tej pory nagrałem takie gry i działają :

Gran Turismo 4
Shrekiem Super Slam
FightNight 3
Splinter Cell Double Agent
Fifa 09
PES 2009
Rocky Legends
Hitman Blood Money
God of War


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 03-06-2009

(03-06-2009, 06:33)Fraktal napisał(a): ...a do tego potrzeba dużo gier. Smile

Dużo nie trzeba Smile Weź God of War, Resident Evil 4, Black i Okami - masz miesiąc/dwa z głowy Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DembolMaster - 03-06-2009

Sam Resident Evil 4 jest dość trudny przynajmniej dla mnie, grałem na poziomie medium, a póżniej na professional, został mi jeszcze easy Smile